تالار گفتمان مانشت
تعداد رشته ها با طول کمتر از یک مقدار معین در زبان X - نسخه‌ی قابل چاپ

تعداد رشته ها با طول کمتر از یک مقدار معین در زبان X - joyebright - 25 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۲۹ ق.ظ

چطور میشه تعداد رشته با طول کمتر از ۴ در زبان [tex]L((a ab)^{\ast}b\: (a b)^{\ast})[/tex] وجود دارد؟
۱ - ۸
۲ - ۹
۳ - ۱۰
۴ - ۱۱
فکر کنم فرمولی وجود دارهConfused

RE: تعداد رشته ها با طول کمتر از یک مقدار معین در زبان X - fatemeh69 - 26 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۶ ق.ظ

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۲۹ ق.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  چطور میشه تعداد رشته با طول کمتر از ۴ در زبان [tex]L((a ab)^{\ast}b\: (a b)^{\ast})[/tex] وجود دارد؟
۱ - ۸
۲ - ۹
۳ - ۱۰
۴ - ۱۱

۱۱ تا

به هیییییییییییییییییییییییییچ عنوان دنبال فرمول نباشید چون یه چیز تجربی است و ممکنه یه رشته به مدل های مختلف از عبارت منظم بدست بیاد که در اون صورت چندین بار حساب می شه مثل رشته ی abb

در کل باید نوع فکر کردنتان این طوری باشه که مثلا چند تا رشته ی به طول صفر تولید می کننه:هیچی
به طول یک: فقط b
به طول دو : ab-bb-ba
به طول سه:aab-abb-aba--baa-bab-bba-bbb

RE: تعداد رشته ها با طول کمتر از یک مقدار معین در زبان X - joyebright - 26 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۶ ق.ظ

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۲۹ ق.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  چطور میشه تعداد رشته با طول کمتر از ۴ در زبان [tex]L((a ab)^{\ast}b\: (a b)^{\ast})[/tex] وجود دارد؟
۱ - ۸
۲ - ۹
۳ - ۱۰
۴ - ۱۱

Big GrinBig Grin داداش دمت گرم،حق با شماست اینقدر این درسا زیاد شده همه چی قاطی شده.Tongue