تالار گفتمان مانشت
سوال در باره نحوه رفع هازارد - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال در باره نحوه رفع هازارد - Falcon - 21 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۷ ق.ظ

سلام.

برای رفع هازارد در مدار اگر یک هارو دسته بندی کرده باشیم میاییم PI های مجاور رو که در یک دسته نیستن در یک دسته قرار میدیم و اگر به فرم SOP نوشته باشیم یک جمله حاصل ضربی دیگه به جمله اصلی اضافه می کنیم.

سوال من درباره تعریف مینترم های مجاور هست، اگر جدول کارنو ۴ متغیره رو در نظر بگیرید ۱ با ۲ مجاوره، ولی آیا ۰ با ۸ ، یا ۱ با ۹ هم مجاور به حساب میان؟ یا ۰ با ۲ ؟ هنگام ساده سازی میتونیم ۰ و ۲ یا ۰ و ۸ رو تو یه دسته قرار بدیم ولی آیا برای رفع هازارد هم میشه؟

پ.ن : تقریبا تمام تست هایی که دیدیم تو این زمینه حل شده بود اینکارو نکردن

RE: سوال در باره نحوه رفع هازارد - azarakhsh1986 - 21 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ق.ظ

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۷ ق.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  سلام.

برای رفع هازارد در مدار اگر یک هارو دسته بندی کرده باشیم میاییم PI های مجاور رو که در یک دسته نیستن در یک دسته قرار میدیم و اگر به فرم SOP نوشته باشیم یک جمله حاصل ضربی دیگه به جمله اصلی اضافه می کنیم.

سوال من درباره تعریف مینترم های مجاور هست، اگر جدول کارنو ۴ متغیره رو در نظر بگیرید ۱ با ۲ مجاوره، ولی آیا ۰ با ۸ ، یا ۱ با ۹ هم مجاور به حساب میان؟ یا ۰ با ۲ ؟ هنگام ساده سازی میتونیم ۰ و ۲ یا ۰ و ۸ رو تو یه دسته قرار بدیم ولی آیا برای رفع هازارد هم میشه؟

به نظر من واسه ۰و۲ یا ۰و ۸رفع هازاردم باید توو یه دسته کنیم...چوون بالاخره تغییر ورودی داریم دیگه !!
مثالشو بیارید

RE: سوال در باره نحوه رفع هازارد - masoud67 - 21 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱ ق.ظ

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۷ ق.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  سلام.

۰ و ۸ مجاور هستند
۱ با ۹ مجاور هستند
۰ با ۲ مجاوره
و اگر مثلا در خانه صفر عدد یک بود ، و در خانه ۸ هم عدد یک بود ، و این یکها در دو دسته جدا قرار داشتند باید برای رفع هازادشون تلاش کرد

RE: سوال در باره نحوه رفع هازارد - fsi2013 - 22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ق.ظ

تمام مین ترم هایی که تنها توی یه بیت اختلاف دارن مجاور هم محسوب میشن،مثلا ۰۰۰۰ با ۰۰۰۱ با ۰۰۱۰ با ۰۱۰۰ با ۱۰۰۰ مجاور محسوب میشه.تنها همین نکته کافیه!

RE: سوال در باره نحوه رفع هازارد - Falcon - 22 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۲ ب.ظ

ممنون از همگی