تالار گفتمان مانشت
رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - unicornux - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۵ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۷ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۸ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  اما در رابطه با عکس چجوری با n=1 رو ۱ بار حساب کرده؟ حلقه اول یکبار اجرا میشه و i رو ۱ میکنه بعد با i=1 حلقه دوم اجرا نمیشه؟؟؟؟؟

نه دیگه اجرا نمیشه. چون شرط حلقه اول [tex]i<n[/tex] هست . اگه [tex]i<=n[/tex] شرطمون بود اون موقع حرف شما درست میشد

n=1 و i=0 بزارید.اولین بار شرط برقرارِ پس این حلقه اجرا میشه.تو حلقه دوم دقت کنید که i رو باید ۱ بزارید و از اونجایی که j=0 هستش پس این حلقه هم اجرا میشه. پس در نهایت یکبار i و یکبار j و یکبار count اجرا میشه. که سرجمع به ازای n=1 سه بار ++ هامون اجرا میشن.

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - minami - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۲ ب.ظ

همون گزینه ۳ میشه دوست عزیز.

مثالی که تو جوابتون زده درسته.

به ازای i=1 اجرا نمیشه حلقه ها، چون هر دو حلقه مساوی نداره

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۵ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  n=1 و i=0 بزارید.اولین بار شرط برقرارِ پس این حلقه اجرا میشه.تو حلقه دوم دقت کنید که i رو باید ۱ بزارید و از اونجایی که j=0 هستش پس این حلقه هم اجرا میشه. پس در نهایت یکبار i و یکبار j و یکبار count اجرا میشه. که سرجمع به ازای n=1 سه بار ++ هامون اجرا میشن.

شما مطمئنید وقتی وارد حلقه میشیم مقدار i یکی اضافه شده؟ من فکر میکنم زمانی که کد میزدیم i مقدارش عوض نمیشد و فکر کنم (البته مطمئن نیستم ) وقتی در گام حلقه [tex] i[/tex] داشتیم، اون موقع میتونستیم بگیم توی حلقه مقدار ۱ هست. ولی کاملا به چیزی که گفتم مشکوکم. چون یه چیزای دیگه هم تو ذهنم هست کاملا متناقض!

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - mohammad.ardeshiri - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۲ ب.ظ)minami نوشته شده توسط:  همون گزینه ۳ میشه دوست عزیز.

مثالی که تو جوابتون زده درسته.

به ازای i=1 اجرا نمیشه حلقه ها، چون هر دو حلقه مساوی نداره
چرا اجرا میشه به ازای یک مقدار اولیه حلقه ها ۰ هست به ازای ۱ اجرا میشه

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - hosshah - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ

منم با شما موافقم ولی نمیدونم چرا کلید ۱ میشه

[tex]T(0)=0[/tex]

[tex]T(1)=1[/tex]

[tex]T(2)=4[/tex]

که تا همین جا واضحه که فقط تو گزینه ۳ صدق میکنه ولی واقعا این طراحا من نمیدونم چجوری حل میکنن

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  منم با شما موافقم ولی نمیدونم چرا کلید ۱ میشه

[tex]T(0)=0[/tex]

[tex]T(1)=1[/tex]

[tex]T(2)=4[/tex]

که تا همین جا واضحه که فقط تو گزینه ۳ صدق میکنه ولی واقعا این طراحا من نمیدونم چجوری حل میکنن

آخه دوستان یه نظر دیگه دارن... میگن وقتی حلقه اول برای اولین بار اجرا میشه، i با مقدار ۱ وارد حلقه دوم میشه و بنابراین حلقه دوم هم یک دور میچرخه. ولی من فکر میکنم i با همون مقدار صفر وارد میشه و حلقه دوم انجام نمیشه
شما نظرتون چیه؟

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - hosshah - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  آخه دوستان یه نظر دیگه دارن... میگن وقتی حلقه اول برای اولین بار اجرا میشه، i با مقدار ۱ وارد حلقه دوم میشه و بنابراین حلقه دوم هم یک دور میچرخه. ولی من فکر میکنم i با همون مقدار صفر وارد میشه و حلقه دوم انجام نمیشه
شما نظرتون چیه؟

ببخشیدا ولی آخه هیچ حوره نمیتونم قبول کنم چون حلقه For هستش do-while نیست که قبل از چک کردن شرط یه بار اجرا شه. یعنی تو for حتی دفه اول هم شرط چک میشه و اینجا مخالفه و حلقه داخلی هیچ بار اجرا نمیشه که Undecided

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - unicornux - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  قبل از چک کردن شرط یه بار اجرا شه.

قبل از چک کردن کدوم شرط یکبار اجرا شد؟

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - hosshah - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  قبل از چک کردن کدوم شرط یکبار اجرا شد؟

اگر n برابر ۱ باشه حلقه بیرونی با i=0 اجرا میشه میاد تو حلقه داخلی شرط j<0 بررسی میشه و داخل حلقه نمیره
برمیگرده بالا i++ اجرا میشه مقدار i برابر ۱ میشه و شرط i<1 بررسی میشه و چون برقرار نیست کلا از حلقه ها عبور میکنه

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - unicornux - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۱ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  قبل از چک کردن کدوم شرط یکبار اجرا شد؟

اگر n برابر ۱ باشه حلقه بیرونی با i=0 اجرا میشه میاد تو حلقه داخلی شرط j<0 بررسی میشه و داخل حلقه نمیره
برمیگرده بالا i++ اجرا میشه مقدار i برابر ۱ میشه و شرط i<1 بررسی میشه و چون برقرار نیست کلا از حلقه ها عبور میکنه

حق با شماست. به این دلیل :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی جالبه بدونید قدسی، مقسمی،سنجش و بقیه دوستان این و با همون فرض حل کردن.

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - hosshah - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱ ب.ظ

مرسی لطف کردید

RE: رابطه بازگشتی برای تعداد تکرار یک دستور - nazanin_sh - 12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ب.ظ

(۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۱ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  قبل از چک کردن کدوم شرط یکبار اجرا شد؟

حق با شماست. به این دلیل :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی جالبه بدونید قدسی، مقسمی،سنجش و بقیه دوستان این و با همون فرض حل کردن.

ممنون بابت لینک .
از دکتر قدسی انتظار بیشتری میرفت!