تالار گفتمان مانشت
منبع مناسب برای زبان - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱
منبع مناسب برای زبان - Afra - 08 خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۰۸ ب.ظ

سلام
ممنون خواهم شد از دوستانی که زبان شان را در کنکور خوب زده اند.روش خوندنشون رو توضیح بدهند.من خودم کتاب ۵۰۴ را تا نیمه برای کنکور امسال خواندم.اما به دلیل کمبود زمان، فرصت نکردم کامل بخوانم 
نظرتون در مورد جزوات پارسه چی هست؟Smile

منبع مناسب برای زبان - MrArsalan - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۲ ق.ظ

من چون امتحان GRE هم داده بودم کتاب ۱۱۰۰ بارونز را هم خونده بودم که به درد خورد، ۵۰۴ هم واسه تافل خونده بودم.

RE: منبع مناسب برای زبان - admin - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۲ ق.ظ)MrArsalan نوشته شده توسط:  من چون امتحان GRE هم داده بودم کتاب ۱۱۰۰ بارونز را هم خونده بودم که به درد خورد، ۵۰۴ هم واسه تافل خونده بودم.

کتاب ۱۱۰۰ واسه کنکور ارشد خیلی سنگینه من توصیه نمی کنم

RE: منبع مناسب برای زبان - mahdieh-Z - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۵۰ ق.ظ

سلام,
کتاب های کنکور زیادی برای زبان هست که همشون وقت لازم دارن!
کتاب زبان ارشد انتشارات سیمیا به نظر من کتاب خوبی بود و می تونم بگم تا یک بچه دبیرستانی هم می تونست از نکات گرامریش استفاده کنه(چون متن کتاب فارسی هستش)ولی باید با تکرار و مستمر باشه و تست هم داره...
من کتاب زبان عمومی پارسه رو هم خوندم که تو گرامر به کاملی اون کتاب سیمیا نبود ولی رو مباحثی که به نظر نویسنده مهمتر بود بیشتر مانور داده بود و علاوه بر گرامر رو توانایی رو Reading هم کار میکرد.
کتاب زبان تخصصی پارسه هم به نظرم باید کتاب خوبی باشه ولی من فقط دو تا درس اولش رو خوندم! و سعی داره که شیوه های درست رو برای Reading خوب آموزش بده...
در انتهای کتاب سیمیا هم چند سری لغت (۵۰۴ , لغات مهم) آورده شده... 

RE: منبع مناسب برای زبان - admin - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۳۲ ق.ظ

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۵۰ ق.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  سلام,
کتاب های کنکور زیادی برای زبان هست که همشون وقت لازم دارن!
کتاب زبان ارشد انتشارات سیمیا به نظر من کتاب خوبی بود و می تونم بگم تا یک بچه دبیرستانی هم می تونست از نکات گرامریش استفاده کنه(چون متن کتاب فارسی هستش)ولی باید با تکرار و مستمر باشه و تست هم داره...
من کتاب زبان عمومی پارسه رو هم خوندم که تو گرامر به کاملی اون کتاب سیمیا نبود ولی رو مباحثی که به نظر نویسنده مهمتر بود بیشتر مانور داده بود و علاوه بر گرامر رو توانایی رو Reading هم کار میکرد.
کتاب زبان تخصصی پارسه هم به نظرم باید کتاب خوبی باشه ولی من فقط دو تا درس اولش رو خوندم! و سعی داره که شیوه های درست رو برای Reading خوب آموزش بده...
در انتهای کتاب سیمیا هم چند سری لغت (۵۰۴ , لغات مهم) آورده شده... 

هیچ کتابی توی گرامر به پای کتاب Grammar in Use نمی رسه. خوندنش رو اکیداً توصیه می کنم. خیلی شیرین و جالب می گه این کتاب گرامر رو!

RE: منبع مناسب برای زبان - حامد - ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۲۶ ب.ظ

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۲ ق.ظ)MrArsalan نوشته شده توسط:  من چون امتحان GRE هم داده بودم کتاب ۱۱۰۰ بارونز را هم خونده بودم که به درد خورد، ۵۰۴ هم واسه تافل خونده بودم.

کتاب ۱۱۰۰ واسه کنکور ارشد خیلی سنگینه من توصیه نمی کنم

کسانی که ۱۱۰۰ براشون سنگینه بعد از ۵۰۴ می تونند برند سر کتاب
Essential Words for the TOEFL
خیلی از لغات این کتاب با ۵۰۴ یکسانه و مرور خوبی براشون میشه از طرفی متردافهایی رو نوشته که اکثر افراد فکر میکنند متردافش اون کلمه نمیشه چونکه اون کلمه با معنای دیگری توی ذهنشون جا افتاده.
۳۰ تا درس داره که در هر کدوم ۱۵ تا لغت گفته.درس اول از صفحه ۳۳ شروع میشه.
کتاب مورد نظر را در ادرس زیر آپلود کردم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پسورد: manesht

RE: منبع مناسب برای زبان - admin - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۴۷ ب.ظ

نقل قول: پسورد: manesht

ای ول!

RE: منبع مناسب برای زبان - HighVoltage - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲ ب.ظ

باسلام من زبانم خیلی ضعیفه به نظرتون اگه کتاب "۵۰۴" + "Word For Toefl" رو بخونم برای لغت کافیه؟
برای گرامر هم یه کتاب داره انتشارات جنگل "آموزش گرامر زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته" رو می خونم.الان که کتاب "grammer in use" معرفی شد کمی مردد شدم.
به نظرتون کتاب "grammer in use" خیلی بهتره؟(از چه لحاظ) یا همین که من دارم کافیه؟

RE: منبع مناسب برای زبان - admin - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۹ ب.ظ

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  باسلام من زبانم خیلی ضعیفه به نظرتون اگه کتاب "۵۰۴" + "Word For Toefl" رو بخونم برای لغت کافیه؟
برای گرامر هم یه کتاب داره انتشارات جنگل "آموزش گرامر زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته" رو می خونم.الان که کتاب "grammer in use" معرفی شد کمی مردد شدم.
به نظرتون کتاب "grammer in use" خیلی بهتره؟(از چه لحاظ) یا همین که من دارم کافیه؟

من شک ندارم که grammar in use از هر کتاب گرامری توی دنیا بهتره. شک نکنید. خیلی سریع هم می تونید این کتاب رو مطالعه نمایید.

در مورد لغت اون دو تا منبع خوبه البته یه سری کتاب دیگه هم هست!! که فعلاً معرفی نمی کنمTongue

منبع مناسب برای زبان - Afra - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ

ممنونم بابت راهنمایی های مفید دوستان Smile
و همینطور هم،تشکر ویژه ،از حامد آقا،بابت آپلود کتاب Essential Words for the TOEFL
پس با یه جمع بتدی در مورد منابع پیشنهادی دوستان به لیست زیر می رسیم:
گرامر:grammer in us
لغات: ۵۰۴ و بعد از آن Essential Words for the TOEFL
اما برای کسب مهارت زبان تخصصی، چه باید کرد؟!! مرور سوالات سال های قبل کافی هست؟
آیا ممکن است کتاب ۱۱۰۰ رو آپلود کنند؟
و آقای تنهایی اگر ممکن است سایر کتاب‌ها را معرفی کنید...

RE: منبع مناسب برای زبان - admin - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۱۹ ب.ظ

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ)Afra نوشته شده توسط:  ممنونم بابت راهنمایی های مفید دوستان Smile
و همینطور هم،تشکر ویژه ،از حامد آقا،بابت آپلود کتاب Essential Words for the TOEFL

فعلاً همین‌ها رو بخونید!!Big Grin

منبع مناسب برای زبان - MrArsalan - 09 خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۳۶ ب.ظ

من خودم اگه واسه کنکور بود ۱۱۰۰ را نمیخوندم جون خیلی سخته،چون GRE میخواستم بدم خونده بودمش ولی Hit Ratesh توی کنکور امسال بالا بود.

RE: منبع مناسب برای زبان - حامد - ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۴۷ ب.ظ

(۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ)Afra نوشته شده توسط:  ممنونم بابت راهنمایی های مفید دوستان Smile

۱۱۰۰ را هم آپلود کردم ولی اگر زبانتون ضعیفه نرید سراغش! یک شبه نمیشه راه ۱۰۰ ساله رو طی کرد!
اگر واقعا می خواید زبانو ۱۰۰ درصد بزنید باید باز هم لغت بخونید مثلا بعدش برید سراغ ۴۰۰۰ نوشته Jeff Kolby و این روند همینطور ادامه داره.
لینک دانلود ۱۱۰۰

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پسورد‌: manesht
{نیاید بگید که ۴۰۰۰ هم لینکشو بزارم چون اون دیگه واقعا بدردتون نمی خوره!)

منبع مناسب برای زبان - narsis - 10 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۶ ب.ظ

با سلام...

ببخشید میخواستم بدونم اگر این کتابهای لغت زبان(مثل ۵۰۴ و TOEF و ۱۱۰۰ لغت یا ...) رو به صورت موازی بخونیم (هر روز تعداد مشخصی لغت از هر کدوم) و با روش لایتنری کارایی لازم رو نداره!!!! حتما باید یک کتاب رو کامل بخونیم بعد بریم سراغ کتاب بعدی؟؟

RE: منبع مناسب برای زبان - admin - 10 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۴۰ ب.ظ

(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۶ ب.ظ)narsis نوشته شده توسط:  با سلام...

ببخشید میخواستم بدونم اگر این کتابهای لغت زبان(مثل ۵۰۴ و TOEF و ۱۱۰۰ لغت یا ...) رو به صورت موازی بخونیم (هر روز تعداد مشخصی لغت از هر کدوم) و با روش لایتنری کارایی لازم رو نداره!!!! حتما باید یک کتاب رو کامل بخونیم بعد بریم سراغ کتاب بعدی؟؟

با توجه به اینکه هر کتابی بر اساس نظم منطقی خودش درس‌ها رو چیده و در دروس بعدی سعی داره که آموخته های قبلی شما رو به نوعی تثبیت بکنه. مثلاً کلمات دروس قبل رو تکرار کنه بهتره که کتاب‌ها رو موازی نخونید. سعی کنید که یه کتاب خوب رو درست بخونید.

جعبه لایتنر خیلی خیلی موثر هستش در یادگیری زبان. من خودم هنوز هم از این روش استفاده می کنم