تالار گفتمان مانشت
آیا در جدول کارنو ، برای پیدا کردن هازارد، مورب هم میتونیم پیدا کنیم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آیا در جدول کارنو ، برای پیدا کردن هازارد، مورب هم میتونیم پیدا کنیم؟ - masoud67 - 30 دى ۱۳۹۲ ۰۵:۳۱ ب.ظ

توی پیدا کردن هازارد همیشه عمودی یا افقی عمل میکردیم. آیا مورب هم باید در نظر بگیریم
مثلا تو شکل زیر که خودم کشیدم هازارد داریم؟
و آیا تو سوالی که مربوط به کنکور ۸۹ هست و جوابی که این شکل واسش داده آیا bd واقعا لازمه برای اینکه هازارد نداشته باشیم؟

RE: آیا در جدول کارنو ، برای پیدا کردن هازارد، مورب هم میتونیم پیدا کنیم؟ - soheila2012 - 30 دى ۱۳۹۲ ۰۸:۰۲ ب.ظ

من سوالی دیده بودم که طبق جواب به حساب نمیاومد.

RE: آیا در جدول کارنو ، برای پیدا کردن هازارد، مورب هم میتونیم پیدا کنیم؟ - fsi2013 - 02 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۹ ق.ظ

نه شکلی گذاشتید هازارد نداره ،اصن هازارد مورب یعنی چی؟!!!!همچین چیزی نداریم!هازارد بین مین ترم هایی هستش که توی یه بیت با هم تفاوت دارن.این دو تا مین ترم که مورب میشن توی بیشتر از یه بیت تفاوت دارن

RE: آیا در جدول کارنو ، برای پیدا کردن هازارد، مورب هم میتونیم پیدا کنیم؟ - Riemann - 02 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ ق.ظ

اگر مین ترم هایی بودن که با هم همسایه بودن و توی یک دسته نبودن اونوقت هازارد داریم، حالا همسایه یعنی چی ؟ یعنی که توی یک بیت با هم اختلاف داشته باشن.