تالار گفتمان مانشت
عدد همبندی! it88 - نسخه‌ی قابل چاپ

عدد همبندی! it88 - maryam.raz - 06 دى ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ

سلام دوستان
منظور از عدد همبندی در این سوال چیه؟

RE: عدد همبندی! it88 - masoud67 - 07 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ق.ظ

خودمم نمیدونستم چی بود ولی وقتی حلش کردم فهمیدم منظورش تعداد مولفه های همبندی هست
چون با این فرض که ۱۰ تا مولفه همبندی داریم حلش کردم عدد ۵۹ گزینه ۱ را بدست آوردم

پست را اصلاح کردم.
اون گراف ۵ راسی که گفته باید حداقل شامل یک دور باشه تا درخت نباشه و جدایی از اون ۹ مولفه درختی که گفته باشه. پس با این اوصاف همون گزینه ۱ درست میشه و جواب سوال شما هم مشخص شد

RE: عدد همبندی! it88 - wokesh - 07 دى ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ

(۰۷ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  خودمم نمیدونستم چی بود ولی وقتی حلش کردم فهمیدم منظورش تعداد مولفه های همبندی هست
چون با این فرض که ۱۰ تا مولفه همبندی داریم حلش کردم عدد ۵۹ گزینه ۱ را بدست آوردم

پست را اصلاح کردم.
اون گراف ۵ راسی که گفته باید حداقل شامل یک دور باشه تا درخت نباشه و جدایی از اون ۹ مولفه درختی که گفته باشه. پس با این اوصاف همون گزینه ۱ درست میشه و جواب سوال شما هم مشخص شد

منم به این پاسخ رسیدم و تاییدش میکنم.

RE: عدد همبندی! it88 - maryam.raz - 07 دى ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ

(۰۷ دى ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ ب.ظ)wokesh نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  خودمم نمیدونستم چی بود ولی وقتی حلش کردم فهمیدم منظورش تعداد مولفه های همبندی هست

پست را اصلاح کردم.

منم به این پاسخ رسیدم و تاییدش میکنم.
lممنون دوستان