تالار گفتمان مانشت
سوال ۸۶ آی تی(لایه انتقال داده) - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال ۸۶ آی تی(لایه انتقال داده) - tarane1992 - 22 آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ ب.ظ

سلام
جواب گزینه ۴ هست .
من اینجا فقط یه چیزو متوجه نمیشم اینکه چرا ۱۰۲۴ کیلو بایت داده در نظر گرفته؟
یعنی از یک سگمنت شروع کرده ۲ تا دو تا بالا رفته تا به ۶۴kb رسیده بعد از این سگمنت یعنی از سگمنت ۷ تا سگمنت ۲۱
۶۴kb در نظر گرفته و نهایتا سگمنت اخر رو kbا در نظر گرفته کلا شده ۱۰۲۴ کیلو بایت چرا؟؟ داده ارسال ما یک مگابایت بوده .

[tex]2^{20}[/tex] کیلو برابر با یک مگا بایت میشه دیگه مگه نه؟
حالا اینجا یک مگا بایت داریم باید ۱۰۲۴*۱۰۲۴ کیلو بایت داده ارسال کنه چرا فقط ۱۰۲۴ کیلو بایت ارسال کرده؟
حالا دوستان بگن من چه چیزی رو اشتباه میکنم؟Shy

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: سوال ۸۶ آی تی(لایه انتقال داده) - hoomanab - 22 آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ب.ظ

(۲۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  سلام
جواب گزینه ۴ هست .
من اینجا فقط یه چیزو متوجه نمیشم اینکه چرا ۱۰۲۴ کیلو بایت داده در نظر گرفته؟
یعنی از یک سگمنت شروع کرده ۲ تا دو تا بالا رفته تا به ۶۴kb رسیده بعد از این سگمنت یعنی از سگمنت ۷ تا سگمنت ۲۱
۶۴kb در نظر گرفته و نهایتا سگمنت اخر رو kbا در نظر گرفته کلا شده ۱۰۲۴ کیلو بایت چرا؟؟ داده ارسال ما یک مگابایت بوده .

[tex]2^{20}[/tex] کیلو برابر با یک مگا بایت میشه دیگه مگه نه؟
حالا اینجا یک مگا بایت داریم باید ۱۰۲۴*۱۰۲۴ کیلو بایت داده ارسال کنه چرا فقط ۱۰۲۴ کیلو بایت ارسال کرده؟
حالا دوستان بگن من چه چیزی رو اشتباه میکنم؟Shy

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام. جوابی که مدرسان داده گزقنه ۲ هستش که فکر میکنم اشتباه باشه...
اینطور فکر کنم حل میشه که به صورت slow star شروع می کنیم یعنی ۱ سگمنت، ۲ سگمنت، ۴ سگمنت... تا ۶۴ سگمنت. تا اینجا ۷ تا rtt زمان گذشته. از این به بعد از داده ای که باید ارسال کنیم ۸۹۸ کیلو بایت مونده که برابر میشه با ۱۴ سگمنت ۶۴ تایی و یه سگمنت ۲ تایی. یعنی کلا ۷+۱۴+۱ بار ارسال صورت گرفته که جمعا میشه ۲۲ بار. هر ارسال هم یک rtt طول مبکشه. کلا میشه ۲/۲ ثانیه
نظرتون چیه؟!

RE: سوال ۸۶ آی تی(لایه انتقال داده) - tarane1992 - 23 آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۸ ق.ظ

ببینید من میدونم چطوری حل میشه.
جمع همه داد ه های درون سگمنت ها میشه ۱۰۲۴ کیلوبایت چرا؟؟ چرا ۱۰۲۴*۱۰۲۴ در نظر نگرفته؟مگه یک مگابایت ۱۰۲۴*۱۰۲۴ کیلویایت نمیشه؟

RE: سوال ۸۶ آی تی(لایه انتقال داده) - hoomanab - 23 آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ ق.ظ

اونی که شما داری میگی یک گیگا بایته. یک مگابایت میشه ۱۰۲۴ کیلوبایت یا ۱۰۲۴×۱۰۲۴ بایت

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

RE: سوال ۸۶ آی تی(لایه انتقال داده) - tarane1992 - 26 آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۵ ب.ظ

یادم رفت بهتون بگم متوجه شدم ممنون از شما.Smile