تالار گفتمان مانشت
بیشترین تعداد تعویض در الگوریتم مرتب سازی(کامپیوتر ۸۴) - نسخه‌ی قابل چاپ

بیشترین تعداد تعویض در الگوریتم مرتب سازی(کامپیوتر ۸۴) - tarane1992 - 17 آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۰۲ ب.ظ

سلام

جواب گزینه ۲ هست.

اگه میشه توضیح کامل بدین . مثلا اگه n=4 فرض کنیم خوب هر بار که به i مقدار میدیم تو سه مرحله که پیش میریم نهایت ارایه مرتب شده بدست نمیاد اشکال کار من کجاست اگه میشه راهنماییم کنید دوستان.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: بیشترین تعداد تعویض در الگوریتم مرتب سازی(کامپیوتر ۸۴) - ۲۰۱۳محمد - ۲۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ ب.ظ

اول سلام
من به اندازه خودم برات توضیح میدم
با این آرایه شروع میکنیم ۵ , ۶ , ۲ , ۴ , ۳ , ۱ , ۷ , ۸

برای اولین بار i برابر یک هست ، چک می کنیم آیا [A[1 ( عدد ۸) برابر ۱ هست؟ که نیست پس این ۸ را با [[A[A[1 یعنی عدد ۵ جابه جا میکنیم، پس ۸ در جای خودش قرار میگیره، دوباره عدد ۷ را مقایسه میکنیم که آیا برابر ۲ هست یا نه ، که نیست پس باید با خونه هفتم جابه جا کنیم، , و الی اخر ...
در بدترین حالت هیچ کدام از خونه ها سرجاشون نیستن و باید جابه جا بشن که میشه nتا اما نکته اینه که دو عنصر آخری تنها باید یه مقایسه هردوشون در مکان درست قرار میگیرن.
پس میشه n-1

شرمنده اگه نامفهمون بود

RE: بیشترین تعداد تعویض در الگوریتم مرتب سازی(کامپیوتر ۸۴) - tarane1992 - 26 آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵ ب.ظ

نه بسیار عالی توضیح دادید از شما به خاطر وقتی که گذاشتید بسیار ممنونم.

موفق باشید.Shy