تالار گفتمان مانشت
سوال ساختمان داده کنکور ۸۸ علوم کامپیوتر(پیمایش max heap) - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال ساختمان داده کنکور ۸۸ علوم کامپیوتر(پیمایش max heap) - tarane1992 - 03 آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ ب.ظ

سلام

دوستان من گزینه ۱ و ۳ و ۴ رو متوجه میشم .
گزینه ۳ و ۴ رد میشه.سوال من اینه چرا گزینه ۲ غلطه؟؟؟Huh
خوب گره ۱۰ و ۱ باید با مقادیری تعویض بشن که مقدارشون از ۱۴ کمتر باشه خوب در گزینه ۲ هم همین اتفاق افتاده پس چرا این گزینه هم درست نشده؟؟؟
(البته میدونم گزینه ۱ هم درسته.)

جواب گزینه ۱ است.

RE: سوال ساختمان داده کنکور ۸۸ علوم کامپیوتر(پیمایش max heap) - rad.bahar - 03 آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ

اگر شکل درختی دنباله مورد سوال را بکشید می بینید که گره ۳ پدر گره ۱۱ می باشد ولی گزینه ۲ برخلاف گزینه ۱ مقدار ۳ را با هیچ مقدار مناسبی عوض نمی کند.

RE: سوال ساختمان داده کنکور ۸۸ علوم کامپیوتر(پیمایش max heap) - tarane1992 - 04 آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ

میشه کمی واضح تر توضیح بدیدHuh

یعنی منظورتون اینه که برگ ها قابل تعویض نیستن برای همین ۱۰ و ۱ نمیتونن با مقداری تعویض بشن؟؟؟ نه این درست نیست.
من قانع نشدم کسی قانعم کنه.ConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

RE: سوال ساختمان داده کنکور ۸۸ علوم کامپیوتر(پیمایش max heap) - kati - 04 آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۵ ب.ظ

درخت رو به همون ترتیب سطحی که صورات سوال داده بکشید.
حالا می بینید که تو این درخت ۲ تا مشکل وجود داره:

مشکل ۱: گره ی ۳ پدر گره ی ۱۱ میشه که طبق قانون max heap باید مقدار این گره(۳) بزرگتر از مقدار گره ی فرزنش (۱۱) بشه که اینطوری نیست
مشکل ۲ : از یه طرف دیگه هم گره ۶ پدر گره های ۵ و ۷ میشه که بازم مقدار این گره (۶) از فرزندانش( ۵ و ۷) کوچکتر هست

پس تو گزینه ۱ اومده به جای گره های ۳ و ۶ مقداری رو انتخاب کرده که از فرزنداشون بزرگتر بشن.

در حالی که تو گزینه ۲ اومده به جای گره های ۱ و ۱۰ که هیچ مشکلی ندارند مقدار جدیدی رو جایگزین کرده و اصلا این دو تا مشکلی که توضیح دادم رو برطرف نکرده.

پدر گره های ۱۰و ۱ گره ی ۱۴ هست که مقدارش از فرزنداش بزرگتره پس مشکلی نداره.

RE: سوال ساختمان داده کنکور ۸۸ علوم کامپیوتر(پیمایش max heap) - tarane1992 - 04 آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ ب.ظ

ممنونم کتی خانم الان متوجه شدم .Smile

برات آرزوی موفقیت میکنم.Smile