تالار گفتمان مانشت
پیوستن به گروه رباتیک - نسخه‌ی قابل چاپ

پیوستن به گروه رباتیک - ho_arm - 09 مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ

سلام
می خواستم ببینم برا پیوستن به گروه رباتیک باید از کجا شروع کرد.
میخوام بدونم چه چیزایی را باید بدونی؟
ممنونExclamation

پیوستن به گروه رباتیک - esisonic - 09 مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ ب.ظ

علیک سلام
۲ حالت داره...یا دانشجویی یا نیستی...! Big Grin
حالت اول :
به بخش پذیرش دانشگاهتون میری و پیگیر گروه رباتیک میشی
اگر هم گروهی وجود نداشت خودت درخواست میدی و ایجادش میکنی که مسئولیت سنگینیه!!
حالت دوم :
به یک پژوهشکده یا فرهنگسرا یا سرای محله یا... میری و درخواست عضویت میدی
اگر هم گروهی وجود نداشت مثل حالت قبلی خودت درخواست میدی و ایجادش میکنی که باز هم مسئولیت سنگینیه!!
...
مواردی که باید بدونی بسته به این داره که مسئولیتت توی تیم چیه؟
تیم رباتیک از ۴ نوع حرفه تشکیل شده که بسته به تعداد نفرات تیم میشه براشون زیر شاخه در نظر گرفت :

مکانیک : باید کار با نرم افزار های طراحی رو بلد باشه و اطلاعات لازم در مورد قطعات و ابزار داشته باشه!

الکترونیک : باید کار با نرم افزار های طراحی برد و شبیه سازی مثل Protel و Proteus رو بلد باشه ، کار با میکرو کنترلر یا میکرو پروسسور رو بلد باشه ، فیبر مدارچاپی و ... بتونه بزنه و اطلاعات الکترونیکیش کامل باشه!

کامپیوتر : باید به میکرو کنترلر یا میکرو پروسسور مسلط باشه ، به برنامه نویسی مسلط باشه که برای میکرو از Codevision که از سینتکس C استفاده میکنه یا Bascom که از سینتکس Basic و برای InterFace نوشتن از VB6,C++,C#,Vb.net استفده میشه!!

استاد راهنما یا مسئول گروه : باید ۳ شاخه ی بالا رو انقدر بلد باشه که بتونه تیم رو مدیریت کنه ، افراد رو راهنمایی کنه و در بعضی موارد کمکشون کنه!!

تبصره : شاخه ی ربات های مجازی فقط به افراد برنامه نویس اونم با ++C احتیاج داره ... البته افراد باید Linux کار باشن

پیوستن به گروه رباتیک - ho_arm - 09 مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ ب.ظ

تشکر که راهنمایی کردین

پیوستن به گروه رباتیک - esisonic - 10 مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ق.ظ

آقا فرداد غمت نباشه Wink
من از سال ۸۶ تو رباتیک فعالیت دارم...
اهل مطلب نوشتن نیستم ولی هر سوألی و یا مشکلی باشه تا اونجا که بتونم کمک میکنم

پیوستن به گروه رباتیک - esisonic - 11 مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ ق.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ...حالا اگه گاهی شما یه انگیزه ای ایجاد کنید ممنون میشم.
تموم حرفای شما رو قبول دارم
ولی تیم رباتیک بودجه میخواد!!...این بودجه هم تقریبا ً ۲۰ درصدش صرف آموزش میشه...ینی بهتر بگم... به خاطر آموزش یه سری از وسایل خراب میشن و فدای یاد گیری میشن...برای همین به نظر من تشکیل تیم مانشت فکر خوبی نیست مگر اینکه اسپانسر جور بشه!!