تالار گفتمان مانشت
ایده و موضوع برای انجام پروژه های تحقیقاتی - نسخه‌ی قابل چاپ

ایده و موضوع برای انجام پروژه های تحقیقاتی - freaphea@emeil.in - 14 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ق.ظ

سلام
من چون قصد ادامه تحصیل دارم، میخوام پروژه کارشناسیم جنبه تحقیقاتی داشته باشه، و اینکه میخوام در موردش حسابی کار کنم که اگه بتونم خروجی مقاله هم داشته باشه. ولی خودم موضوع خاصی رو مدنظر ندارم Huh
زمینه مورد علاقه ام، امنیت هست. در دانشگاه ما هم استاد راهنما خوب تو این زمینه اصلا نیست!
سایتی، مرجعی، سازمانی و ... هست که مثلا موضوعاتی رو برای تحقیق معرفی کرده باشه؟؟

RE: ایده و موضوع برای انجام پروژه های تحقیقاتی - احسان مومنی - ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ق.ظ)freaphea@emeil.in نوشته شده توسط:  سلام
من چون قصد ادامه تحصیل دارم، میخوام پروژه کارشناسیم جنبه تحقیقاتی داشته باشه، و اینکه میخوام در موردش حسابی کار کنم که اگه بتونم خروجی مقاله هم داشته باشه. ولی خودم موضوع خاصی رو مدنظر ندارم Huh
زمینه مورد علاقه ام، امنیت هست. در دانشگاه ما هم استاد راهنما خوب تو این زمینه اصلا نیست!
سایتی، مرجعی، سازمانی و ... هست که مثلا موضوعاتی رو برای تحقیق معرفی کرده باشه؟؟

سلام

برای این که بدونی در حال حاضر در دنیا چه فیلدهایی مطرحه یک سر به این تاپیک بزن که در اون ۱۳ گرایش برتر علمی IEEE که در سال ۲۰۱۳ اعلام شده رو بیان کردم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بعد این که یک فیلد با توجه به علاقه خودت و با توجه به این که چقدر منابع و مقالات معتبر در اون مورد هست و چقدر میشه در اون مورد کار کرد و یک سری معیارهای دیگه ، انتخاب کردی یک راه ساده اینه که پایان نامه هایی که در اون زمینه انجام شده رو بخونی ( از دانشگاه های ایران که سخت میشه چیزی بدست آورد اما دانشگاه های دیگه تو سطح دنیا تو سایتشون تو بخش library قرار میدن معمولا) که میتونی با این مدل سرچ کردن تو گوگل به یه نتیجه ای برسی ( من خودم اینجوری خیلی پایان نامه دانلود کردم ) :

cloud computing + thesis and dissertation ( من بر فرض مثال نوشتم cloud computing ، حالا شما میتونی فیلد مورد علاقه خودت رو بنویسی ).

امیدوارم مفید باشه برات.

RE: ایده و موضوع برای انجام پروژه های تحقیقاتی - IT93 - 15 شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ق.ظ)freaphea@emeil.in نوشته شده توسط:  من چون قصد ادامه تحصیل دارم، میخوام پروژه کارشناسیم جنبه تحقیقاتی داشته باشه، و اینکه میخوام در موردش حسابی کار کنم که اگه بتونم خروجی مقاله هم داشته باشه. ولی خودم موضوع خاصی رو مدنظر ندارم Huh

اگه موضوع جدید میخواید و به هوش مصنوعی علاقه دارید برید سراغ پردازش زبان طبیعی. مبحث جالبی هست جای کار حتی تا مقطع دکترا هم داره.

کد:
http://www.cleverbot.com/