تالار گفتمان مانشت
فرق کپی با رایت CD چیه ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

فرق کپی با رایت CD چیه ؟ - simorghsimorgh - 22 تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۲ ب.ظ

سلام
چرا وقتی یک فیلم رو کپی می کنم توی سی دی و می خوام توی دستگاه سی دی از طریق تلویزیون تماشا کنم ، نشون نمیده ؟

از جایی که من تا حالا سی دی رایت نکردم Smile (خب نیازی نداشتم به رایت سی دی) ، بلد نیستم این کارو انجام بدم لطفا راهنمایی بفرمایید !

RE: فرق کپی با رایت CD چیه ؟ - good-wishes - 22 تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۹ ب.ظ

سوالتون با توضیحی که دادید متفاوت هست .
فقط فایل فیلم رو کپی کردید در CD ؟ و به صورت دیتا یا از طریق خود ویندوز رایت کردید ؟ نحوه رایت کردنتون رو بفرمایید.

در کل برای اینکه فیلم قابلیت پخش در دستگاههای ویدئویی رو داشته باشه باید به صورت VCD یا SVCD اون رو رایت کنید در این صورت یکسری فایلهای جانبی در قالب پوشه هایی درون CD تون اضافه میشه که به دستگاه پخش ویدئو امکان پخشش رو میده .

البته همونطور که از نامش پیداست VCDو SVCD برای رایت فیلم روی CD هست .
برای رایت فیلم بر روی DVD باید مثلا در نرم افزاری مثل Nero دنبال گزینه DVD در بخش Video باشید

RE: فرق کپی با رایت CD چیه ؟ - maziars - 22 تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ

چون بصورت دیتا روی cd ذخیره میکنی نمیخونه.
با استفاده از نرم افزار Nero یا نرم افزار سبکتر با پسوندی که دستگاهت میخونه رایت بکن.

فرق کپی با رایت CD چیه ؟ - one hacker alone - 24 تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ق.ظ

در حالت کلی برخی از سی دی ها با کپی و رایت خراب میشن مثلا شما دیسک یک سیستم عامل رو اجرا میکنید و تمام فایل های اون رو کپی میکنید بعد یه روز رایت میکنید حالا میخواید این سیستم عامل رو مثلا ویندوز باشه نصب کنید
در محیط بوت هر کاری میکنید سی دی رو نمیشناسه و باز میاد توی ویندوز قبلی !!!
این بدلیل عدم وجود بوت سکتور هست چرا که دیسک اولیه سکتور راه انداز داشت اما دومی نداره
برای جلوگیری از اینچنین مشکلاتی همیشه از هر سی دی که لازم به رایت دارید با برنامه هایی مانند UlteraISO و.... از اونها Image بگیرید و در مواقع نیاز رایت کنید اینجوری تمام سکتور های دیسک رایت میشه نه فقط فایل های اون
یادتون باشه هر داده ای در قالب یک فایل قرار نمیگیره که ما اون رو ببینیم (نکته ی امنیتی داشت*)