تالار گفتمان مانشت
بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) کنکور ۸۹ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) کنکور ۸۹ - mehdi_matrix - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۰۴ ب.ظ

من با کلید زده شده مخالفم.در صورت استفاده از این کلید آنومالی بوجود میاد.برای توضیح بیشتر:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - zr2358 - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ

جواب رو چی گفته؟ r2؟

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - babakab110 - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۰ ب.ظ

مهم نیست انومالی دارد یا نه
کلید خارجی:کلیدی از دامنه ای مقدار میگیرد که کلید کاندیدی از آن دامنه مقدار میگیرد.

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - parsaNA - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۳ ب.ظ

به نظر من هم کلید درسته . تنها فیلدی که می تونه کلید خارجی باشه همون R2 هست .

بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - ramezanpour.r - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۵ ب.ظ

میشه بگین چجوری آنومالی داره؟
اگه لطف کنین و مثال بزنین

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - mehdi_matrix - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۷ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۰ ب.ظ)babakab110 نوشته شده توسط:  مهم نیست انومالی دارد یا نه
کلید خارجی:کلیدی از دامنه ای مقدار میگیرد که کلید کاندیدی از آن دامنه مقدار میگیرد.
یعنی چی؟پس این که دیگه پایگاه داده نشد که!واسه یه کلید داخل s چندین مقدار r3 وجود داشته باشه(یکی تو خود s، و به تعداد n تا داخل r؟!این منطقیه؟بهترین گزینه تو گزینه‌ها r2,r3 است.

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - babakab110 - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۲۴ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۷ ب.ظ)mehdi_matrix نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۰ ب.ظ)babakab110 نوشته شده توسط:  مهم نیست انومالی دارد یا نه
یعنی چی؟پس این که دیگه پایگاه داده نشد که!واسه یه کلید داخل s چندین مقدار r3 وجود داشته باشه(یکی تو خود s، و به تعداد n تا داخل r؟!این منطقیه؟بهترین گزینه تو گزینه‌ها r2,r3 است.

دو روش برای ارتباط دو رابطه وجود دارد
۱/دامنه مشترک
۲/کلید خارجی

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - parsaNA - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ

دوستان‌، تعریف کلید خارجی رو فراموش نکنید . این کلید حتما باید در یک طرف رابطه کلید اصلی باشه در طرف دیگه غیر کلید . پس بهترین گزینه همون R2 هست . R3 اصلا نمی تونه کلید خارجی باشه .

به نظر من بحث بی فایده ایه. مطمئن باشید این سوال نه حذف می شه و نه گزینه اش تغییر می کنه .

بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - ROZA - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۵۳ ب.ظ

توضیحات parsana عزیز درسته بچه ها.این سوال درسته .

بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - morelo - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۵۴ ب.ظ

کاملاً درسته

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - mehdi_matrix - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۰۳ ب.ظ

تصویر زیر رو ببینید(در ضمن من منظورم ترکیب r2 وr3 هستش نه r3ی تنها)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

منطقی فکر کنید و فقط به چیزی که تو کتاب اومده بسنده نکنید،خیلی چیزای جزئی هست که تو کتابا نمیاد که اگه قرار بود اینطور باشه کتاب ۴ ۵ هزار صفحه میشد.

بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - www - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۰۰ ب.ظ

کلید عبارت r2,r3 میشود. کلید خارجی دو تعریف دارد.
اولی حرف همه.
دومی:
در یک طرف جز کلید کاندید در طرف دیگر میتو اند جز کلید یا حتی قلم اطلاعاتی ساده باشد. در کنکور ۸۵ ازاد هم امده است.

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - babakab110 - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۰۳ ب.ظ

خوب اصلا انومالی داشته باشیم
مشکلش چیه
شماکه نمی خوای نرمال سازی کنی
فقط کلیدکاندید باید پیدا کنی
اینکه هر چی تو کتابا اومده نباید قبول کرد درسته
ولی فعلا طبق کتاب دیت تعریف کلیدکاندید مشخصه.

RE: بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - ramezanpour.r - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۱۶ ب.ظ

(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۴:۰۳ ب.ظ)mehdi_matrix نوشته شده توسط:  تصویر زیر رو ببینید(در ضمن من منظورم ترکیب r2 وr3 هستش نه r3ی تنها)

منطقی فکر کنید و فقط به چیزی که تو کتاب اومده بسنده نکنید،خیلی چیزای جزئی هست که تو کتابا نمیاد که اگه قرار بود اینطور باشه کتاب ۴ ۵ هزار صفحه میشد.

شما اومدی همینجوری جدول رو پر کردی
اینکه نشد
من جدولت رو اینجوری توصیف میکنم کهاصلا هم آنومالی نداره
جدول s‌: نتایج آخرین کنکور برای هر نفر( نام اون نفر کلید هستش)
جدول r: سابقه شرکت در کنکور( هر دانشگاه و هر پادگان فقط یک نفر رو میتونسته بگیره)

الحاق طبیعی این دو نتیجش میشه‌: سابقه شرکت در کنکور( یعنی هر بار که شرکت کرده کجا باید بره )
اصلا هم آنومالی نداره

بررسی سوال ۳۷ پایگاه(کلید خارجی) - hatami - 08 اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۰۶ ب.ظ

کلید کاملا درست است