تالار گفتمان مانشت
نصب لینوکس روی vmware برای شبیه ساز ns2 - نسخه‌ی قابل چاپ

نصب لینوکس روی vmware برای شبیه ساز ns2 - rainy - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ب.ظ

[attachment=9640]سلام دوستان. من برای شبیه سازی نیاز به نصب ns2 دارم. و همو نطور اکثر شما میدونید ns2 رو باید رو لینوکس نصب کنیم. حالا لینوکس رو می خوام به صورت مجازی نصب کنم . ولی به مشکل برخوردم. یعنی تا این مرحله که عکسشو میذارم رفتم ولی بعد اینو نمیدونم باید چه کار کنمConfused Huh
ضمنا از آبونتوی ۱۲/۱۰ استفاده میکنم.
خواهشا اگه کسی قبلا نصب کرده کمک کنهRolleyes

نصب لینوکس روی vmware - blackhalo1989 - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ

چرا از wubi استفاده نمی کنید؟ هم راحت تره هم کاراییش بیشتره.

نصب لینوکس روی vmware - mfXpert - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۳۸ ب.ظ

این عکسی که شما قرار دادی نشون میده که اوبونتو به درستی نصب شده منتها محیط shell بالا اومده و نه محیط گرافیکی.

پ.ن: از Virtualbox استفاده کنید خیلی کارتون ساده‌تر میشه.

نصب لینوکس روی vmware - mrousta - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ ب.ظ

دوست من اگه فقط هدفتون نصب ns2-NETWORK SIMULATOR هست ،میتونی توی همون محیط ویندوز (xp) هم نصبش کنی- فقط باید cygwin رو نصب کنی،مابقیش دیگه راحته
اینم یه فایل آموزش نصب

RE: نصب لینوکس روی vmware - danialfx2 - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۹ ب.ظ

(۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ب.ظ)rainy نوشته شده توسط:  سلام دوستان. من برای شبیه سازی نیاز به نصب ns2 دارم. و همو نطور اکثر شما میدونید ns2 رو باید رو لینوکس نصب کنیم. حالا لینوکس رو می خوام به صورت مجازی نصب کنم . ولی به مشکل برخوردم. یعنی تا این مرحله که عکسشو میذارم رفتم ولی بعد اینو نمیدونم باید چه کار کنمConfused Huh
ضمنا از آبونتوی ۱۲/۱۰ استفاده میکنم.
خواهشا اگه کسی قبلا نصب کرده کمک کنهRolleyes

سلام.

البته فکر میکنم اوبونتو بعد از نصب باید خود به خود با محیط گرافیکی بالا بیاد. اگه نصب کردید و محیط گرافیکی بالا نیومد. با دستور startx میتونید محیط گرافیکی اوبونتو رو مشاهده کنید.

به طور کلی هم برای نصب سیستم عامل در vmware :
تنظیمات اولیه vmware رو انجام میدید و دیسک ها رو انتخاب میکنید (همون تنظیمات پیش فرض مسئله رو حل میکنه) و میزان رم رو بالاتر از ۵۱۲ در نظر بگیرید که فقط محیط متنی اجرا نشه (فکر میکنم با رم پایین تر از ۱۲۸ فقط محیط متنی رو میتونید ببینید)

بعد که تنظیمات اولیه تموم شد. ماشین مجازیتون روشن میشه و صفحه نصب رو میبینید. با کلیک بر روی install شروع به نصب میکنید. (باز هم تنظیمات پیش فرض کفایت میکنه)

بعد از پایان یافتن نصب هم باید محیط گرافیکی رو ببینید. اگر نمیبینید میزان رم اختصاص داده شده رو زیاد کنید و دستور startx رو بزنید.

موفق باشید.

----------------

پ ن : فکر میکنم تاپیک رو در تالار نامناسبی ایجاد کردید.

نصب لینوکس روی vmware - rainy - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ ب.ظ

بله بعد از به کار بردن startx صفحه رنگی بالا اومد ولی همینطوری مونده آیا نصب تمو.م شده؟ چیکار باید بکنم؟

تا حالا نشنیده بودم می شه از wubi هم استفاده کرد؟ میشه بیشتر توضیح بدید

نصب لینوکس روی vmware - blackhalo1989 - 30 بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ

wubi اوبونتو رو مثل یه برنامه روی ویندوز نصب میکنه. برای دسترسی بهش باید سیستم رو ریست کنید. بوت لودر رو عوض میکنه. هر موقع هم خواستید از ویندوز پاک می کنید.

نصب لینوکس روی vmware برای شبیه ساز ns2 - majidshobeiry - 10 آبان ۱۳۹۴ ۰۲:۲۴ ق.ظ

با سلام خدمت همه دانشجویان و پژوهشگران محترم

برای دانلود فیلم های مربوط به دوره آموزش NS-2 دانشگاه امیرکبیر می توانید به وب سایت "علوم نوین امیرکبیر" مراجعه نمایید.

این وب سایت علاوه بر فیلم های آموزشی فوق، مطالب و فیلم های آموزشی مفیدی در رابطه با شبیه سازهای NS-2، NS-3، OMNeT و OPNET اعم از فیلم ns2، کتاب ns2، جزوه ns2، اسلاید ns2، پروژه ns2، نمونه کد ns2، معرفی لینک های مفید ns2، لینک دانلود ns2 دارد که دانلود کلیه مطالب آموزشی به صورت رایگان است.

همچنین در این وب سایت می توانید با نصب نسخه های مختلف ns2 در محیط های مختلف آشنا شوید.

فیلم های دوره آموزش NS2 دانشگاه امیرکبیر:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فیلم آموزش تصویری نصب ns2.35 در ویندوز۷ توسط cygwin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نصب NS2.35 در لینوکس UBUNTU

وب سایت علوم نوین امیرکبیر:

وبلاگ های علوم نوین امیرکبیر:

از طریق ایمیل زیر می توانید سوالات و درخواست های خود را با "علوم نوین امیرکبیر" در میان بگذارید:
info@amirkabir-science.com

کانال "علوم نوین امیرکبیر" در آپارات:

موفق باشید ...

RE: نصب لینوکس روی vmware برای شبیه ساز ns2 - mahshar_370 - 10 آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۳۶ ب.ظ

دوستان شما میتونین به من کمک کنین openstack رو روی ubuntu نصب کنم؟Sad