تالار گفتمان مانشت
سوال در مورد گذرگاه مشترک - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال در مورد گذرگاه مشترک - saeidm - 21 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۱۶ ق.ظ

چواب این سوال چی میشه( به نظر من گزینه ۴ میشه )

سوال در مورد گذرگاه مشترک - ف.ش - ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۲۸ ق.ظ

فکر کنم گزینه ۱ میشه چون همزمان نمیتونیم دو داده R1,R2 رو در باس مشترک قرار بدیم.

RE: سوال در مورد گذرگاه مشترک - saeidm - 21 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۳۱ ق.ظ

(۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۲۸ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  فکر کنم گزینه ۱ میشه چون همزمان نمیتونیم دو داده R1,R2 رو در باس مشترک قرار بدیم.

یعنی تویه گزینه ۴ در T2 متونیم همزمان تو دو رجیستر load کرد؟

سوال در مورد گذرگاه مشترک - ف.ش - ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۳۳ ق.ظ

بله R1+R2 رو میگذاریم رو bus و خط load R3,R1 رو فعال میکنید!

RE: سوال در مورد گذرگاه مشترک - sal_dovomi - 21 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۳۹ ق.ظ

نمیتونیم R1+R2رو همیجوری بزاریم روباس که.بایدتک تک وارد Aluکنیم.اصلا نمیشه R1+R2  رو تویه پالس انجام داد.واگراینطوری باشه کلیه گزینه هاغلطهSmile به نظرم شکل تو این سوال خیلی مهمه!

سوال در مورد گذرگاه مشترک - ف.ش - ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۴۳ ق.ظ

نه ALU که اصلا کلاک نداره مهم اینه که نتیجه ALU رو بگذاریم توی باس که امکان پذیره

سوال در مورد گذرگاه مشترک - ROZA - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۱۰:۴۴ ق.ظ

بنظر من گزینه ۱ در صورتی که ۲ ثبات بتونن به هم وصل باشن درستکار میکنه.
گزینه دوم را در نظر بگیرید:
محتوای R1 را ۴ در نظر بگیرید .حالا وقتی دستور را در یک کلاک اجرا میکنید محتوای R2 چیه؟؟

RE: سوال در مورد گذرگاه مشترک - zr2358 - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۳۴ ب.ظ

(۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۲۸ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  فکر کنم گزینه ۱ میشه چون همزمان نمیتونیم دو داده R1,R2 رو در باس مشترک قرار بدیم.

آفاق خانوم همه جای کتاب که گفته محتویات R1 و R2 میتونن توی یه پالس با هم جابه جا بشن یعنی:
R2----> R1 و R1---->R2
چرا شما می گی نمیشه؟

RE: سوال در مورد گذرگاه مشترک - saeidm - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۵۰ ب.ظ

(۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۳۴ ب.ظ)zr2358 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۲۸ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  فکر کنم گزینه ۱ میشه چون همزمان نمیتونیم دو داده R1,R2 رو در باس مشترک قرار بدیم.

آفاق خانوم همه جای کتاب که گفته محتویات R1 و R2 میتونن توی یه پالس با هم جابه جا بشن یعنی:
R2----> R1 و R1---->R2
چرا شما می گی نمیشه؟

اگه مسیر مستقیم بین R1 و R2 باشه میشه در یک زمان محتویات این دو ثبات را با هم جا به جا کرد. تو معماری کامپیوتر پایه DR با AC مستقیم باهم در ارتباط هستن و میتونن هم زمان اطلاعات را بین هم جا به جا کنن
به نظر من باید شکلش را میکشید. ولی چرا گزینه ۴ درسته؟ چه جوری میشه تو یه پالس عمل R1<--R1+R2 و R2<--R1+R2 انجام بشه

سوال در مورد گذرگاه مشترک - zr2358 - 23 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۵۸ ب.ظ

خب توی گزینه ۴ یه دیتا توی ۲ تا ثبات میخواد ریخته بشه که فقط کافیه خط load هر دو ثبات enable بشه