تالار گفتمان مانشت
سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - Ramkal - 23 دى ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴ ب.ظ

سلام
یه سوال،
در این مثال یه عبارت میانوندی به عبارت پیشوندی و پسوندی تبدیل شده :

[تصویر:  Image00107.jpg]

سوال من در مورد شروع کاره!
اگه ما از b/c یا c^a شروع کنیم به جواب میرسیم و مشکلی نیست ولی وقتی از a+b یا b*c یا a-b شروع کنیم به یه چیز دیگه میرسیم ! چرا ؟
مگر نه اینکه برای شروع اولویت مهم نیست و از هر کدوم که بخوایم میتونیم شروع کنیم !؟
اگه کسی میدونه لطفا زودتر راهنمایی کنه چون من دو روز دیگه امتحان دارم!
ممنونHeart

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - jameshenas - 23 دى ۱۳۹۱ ۱۰:۵۴ ب.ظ

من سوالتون رو نفهمیدم ولی این عکسی که گذاشتین مشکلش چیه؟
برای حل کردن این جور مسایل ابتدا باید الویت بندی کنی،بعدش پرانتز گذاریه،از داخلی ترین پرانتز شروع میکنی
برای postfix به اولین پرانتز بسته سمت راست رسیدی عملگرش(علامت) رو جلوی اون مینویسی،حواست باشه ترتیب عملوندها(حروف) مهم هست.
برای perfix بعد از الویت پرانتز گزاری بکنین،اینجا عکس بالاییه به اولین پرانتز باز رسیدی عملگرش(علامت ها) رو سمت چپ مینویسیم.قبل از عملونداش(حروف)

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - Eternal - 23 دى ۱۳۹۱ ۱۱:۰۱ ب.ظ

(۲۳ دى ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴ ب.ظ)Ramkal نوشته شده توسط:  مگر نه اینکه برای شروع اولویت مهم نیست و از هر کدوم که بخوایم میتونیم شروع کنیم !؟
اگه کسی میدونه لطفا زودتر راهنمایی کنه چون من دو روز دیگه امتحان دارم!
ممنونHeart

سلام
همونطور که دوستمون توضیح دادن اولویت بندی مهمه و شما نمیتونید از هر کدوم که میخواید شروع کنید.

موفق باشید

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - adel28 - 23 دى ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ

در کل اولویت رو رعایت کنید.
پیشوندی: علامت ها روی پرانتز باز.
پسوندی: علامت ها روی پرانتز بسته.

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - Ramkal - 23 دى ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ب.ظ

من مشکلم نوشتن prefix و postfix نیست ، مشکلم شروع پرانتزگذاریه
اولویتهایی که تو این مثال کاربرد دارن اینان دیگه :
۱: ( )
۲: ^
۳: / ، *
۴: - ، +

تو مثال گفته شده اگه از ^ یا / برای پرانتزگذاری شروع کنیم در هر صورت به جواب میرسیم ولی اگه برای پرانتزگذاری از * یا + یا - شروع کنیم ، جوابمون اشتباه در میاد!
برای پرانتز گذاشتن اولیه اگه اولویت بندی مهمه پس باید حتما از ^ شروع کنیم در صورتیکه اگه با / هم شروع کنیم باز به جواب میرسیم ، اگر هم برای شروع اولویت مهم نیست پس چرا نمیتونیم با + یا * یا - تو این مثال شروع کنیم ؟

اگه متوجه منظورم نشدید تا دست نویس های خودم هم ضمیمه کنم !

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - adel28 - 23 دى ۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ ب.ظ

درسته که تو این مثال با / هم به نتیجه رسیدید ولی این در همین مثال صادق هست.
می توانید برای مطمئن شدن، چندین مثال را که در آن هم ^ و هم / و * وجود دارند را به روش خودتون (یعنی بدون توجه به اولویت بالاتر توان) حل کنید ببنید جواب می گیرید یا خیر.

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - Ramkal - 24 دى ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ

ممنون از راهنمایی های دوستان

یه سوال دیگه
به نظرتون تو این عبارت درست پرانتزگذاری انجام شده ؟

[تصویر:  Image00108.jpg]

فکر کنم اشتباه باشه چون از بین دو تا ^ که وجود داره اومده از سمت چپی شروع کرده ، در صورتیکه وقتی ۲ تا ^ داشته باشیم باید از سمت راستی شروع کنیم !

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - adel28 - 25 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ ق.ظ

بستگی داره اول چی بوده و قراره به چی تبدیل بشه؟
در ضمن ببینم از کجا می گید از توان سمت راست یا چپ شروع کرده!؟!

بهتره سوال رو کامل بگید تا بشه درست جواب داد.Dodgy

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - Ramkal - 25 دى ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ق.ظ

خب چه فرقی داره که چی بوده و قراره چی بشه؟
بین همه این عملگرها اولویت با ^ هست و از اونجایی که دو تا ^ داریم سمت راستی اولویتش بیشتره ، ولی طبق این پرانتزهایی که میبینیم معلومه اول توان سمت چپ انتخاب شده!

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - csharpisatechnology - 25 دى ۱۳۹۱ ۰۳:۱۶ ب.ظ

کی گفته اولویت مهم نیست !؟
اولویت مهم هست. و باید به ترتیب اولویت پرانتز گذاری درست انجام بشه و سپس حل کنیم.

سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - adel28 - 26 دى ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ق.ظ

(۲۵ دى ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ق.ظ)Ramkal نوشته شده توسط:  خب چه فرقی داره که چی بوده و قراره چی بشه؟
بین همه این عملگرها اولویت با ^ هست و از اونجایی که دو تا ^ داریم سمت راستی اولویتش بیشتره ، ولی طبق این پرانتزهایی که میبینیم معلومه اول توان سمت چپ انتخاب شده!

فرق داره دوست من
میشه بگید از کجا معلوم هست؟

RE: سوال در مورد تبدیل عبارت میانوندی به پیشوندی و پسوندی - mahdiii - 29 دى ۱۳۹۱ ۰۶:۱۷ ب.ظ

زمانی بین چند توان از سمت راست شروع می کنیم که توانها پشت سرهم باشند مثل۴^۳^۲ که میشه ۸۱^۲

بچه ها کاملا صحیح می گن. بستگی داره اول چی بوده و قراره به چی تبدیل بشه
مثلا شما اون پرانتز مربوط به ۳-h خودش از قبل داشته یا نه ما گذاشتیم. اگه ما گذاشتیم و خودش از اول نداشته مشکل داره چون - کمترین اولویت رو داره و میشد (f^h)-3 نه f^(h-3) پس می بینین فرق می کنه. صورت رو بگذارین