تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - mos_hos - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ

بچه ها این مسئول ثبت رکوردهای گینس رو از کجا میشه گیر آورد؟
آخه یه رکورد فوق العاده زدم!تو ۵۰ دقیقه ۴۰ صفحه از ساختمان داده پارسه رو خوندم!Tongue
تازه قبلا هم نخوندمش و اولین باره که میخونمش. آخه راستش من از مقسمی خوندم و clrs رو دیگه الان دیره و نمیرسم بخونم. شنیدم مقسمی بعضی جاها رو پوشش نداده و یه ساختمان پارسه چاپ ۸۷ گیر آوردم و مقایسه کردم دیدم واقعا راست میگن و پارسه خیلی مطالب بیشتری نسبت به مقسمی داره. کتابای مقسمس فقط واسه شروع از صفر خوبن وگرنه اگه پایت خوب باشه مفت نمی ازن.اصلا از ساختمانش راضی نیستم.

RE: گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - m@hboobe - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۹:۲۳ ق.ظ

HuhHuh
من یه مشکل پیدا کردم با تست ها Undecided
چطوری به جنگ تست هایی برم که تابحال نمونه شون ندیدمConfused

نمیگم که راه حل هارو حفظ کردم (!) اما خوب بعضی تستها یکم خلاقیت میخوان واسه حل...

RE: گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - Amir V - 05 دى ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ب.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  بچه ها این مسئول ثبت رکوردهای گینس رو از کجا میشه گیر آورد؟
آخه یه رکورد فوق العاده زدم!تو ۵۰ دقیقه ۴۰ صفحه از ساختمان داده پارسه رو خوندم!Tongue
تازه قبلا هم نخوندمش و اولین باره که میخونمش. آخه راستش من از مقسمی خوندم و clrs رو دیگه الان دیره و نمیرسم بخونم. شنیدم مقسمی بعضی جاها رو پوشش نداده و یه ساختمان پارسه چاپ ۸۷ گیر آوردم و مقایسه کردم دیدم واقعا راست میگن و پارسه خیلی مطالب بیشتری نسبت به مقسمی داره. کتابای مقسمس فقط واسه شروع از صفر خوبن وگرنه اگه پایت خوب باشه مفت نمی ازن.اصلا از ساختمانش راضی نیستم.
لینک دانلود نداری؟ من مقسمی خوندم نگرانم کردی Sad

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - Mänu - 05 دى ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ب.ظ

ساختمان داده مقسمی واقعا خوبه همونو با دقت بخونی کافیه،میشه تستا رو راحت حل کرد

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - nader618 - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ ب.ظ

فکر نکنم اینطور باشه.ساختمان مقسمس رو اگه پایت یه ذره قوی باشه تو ۲ روز میشه خوند.من خودم clrs رو خوندم اومدم واسه مرور مقسمس بخونم بعد نیم ساعت دیدم فقط دارم ورق میزنم و رد میشم.انگار اول خط رو که میخوندم میدونستم میخاد چی بگه انقدر ساده بود.حالا دارم پوران میخونم به زور تو ۲ ساعت ۱۰ صفحه پیش میرم.تازه تو بعضی از تستاش هم واقعا میمونم.توصیه میکنم وقتتون رو با مقسمی تلف نکنید.البته هر کس نظری داره.

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - armin_b00ter - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  تازه قبلا هم نخوندمش و اولین باره که میخونمش. آخه راستش من از مقسمی خوندم و clrs رو دیگه الان دیره و نمیرسم بخونم. شنیدم مقسمی بعضی جاها رو پوشش نداده و یه ساختمان پارسه چاپ ۸۷ گیر آوردم و مقایسه کردم دیدم واقعا راست میگن و پارسه خیلی مطالب بیشتری نسبت به مقسمی داره. کتابای مقسمس فقط واسه شروع از صفر خوبن وگرنه اگه پایت خوب باشه مفت نمی ازن.اصلا از ساختمانش راضی نیستم.
(۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ ب.ظ)nader618 نوشته شده توسط:  فکر نکنم اینطور باشه.ساختمان مقسمس رو اگه پایت یه ذره قوی باشه تو ۲ روز میشه خوند.من خودم clrs رو خوندم اومدم واسه مرور مقسمس بخونم بعد نیم ساعت دیدم فقط دارم ورق میزنم و رد میشم.انگار اول خط رو که میخوندم میدونستم میخاد چی بگه انقدر ساده بود.حالا دارم پوران میخونم به زور تو ۲ ساعت ۱۰ صفحه پیش میرم.تازه تو بعضی از تستاش هم واقعا میمونم.توصیه میکنم وقتتون رو با مقسمی تلف نکنید.البته هر کس نظری داره.
به نظر من که اینجوری که شما میگن نیست. من خودم از مقسمی خوندم. کتاب پارسه رو هم دیدم. پارسه همه چیو فرموله کرده و واقعا افتضاحه و اعصاب خرد کن. بعد این که می خونیش میگی واقعا این قد چیز بود که من بلد نبودم. در حالی با همون اطلاعاتی که تو مقسمی هست میشه همه ی اونارو حساب کرد و اصلا نیازی به وان فرمولا نبوده. کتاب پوران رو ندیدم ولی با توجه به اینکه چند تا کتاب دیگه هم از آقای یوسفی دیدم ایشون هم علاقه ی زیادی به فرمول کردن و غرق کردن شما تو فرمولا داره جوری که بارها وسط خوندن یه فصل از زندگی سیر میشی و این به نظر من سمه واسه یه کنکوری. من نمی گم همه ی کتابای مقسمی خوبه ولی روش ایشون برای ساده بیان کردن مطالب و نپیچوندن دانشجو خیلی خوبه. باور کنین اگه همه ی اون فرمولا رو هم حفظ کنید هیچ کدوم سر کنکور یادتون نخواهد اومد و اون چیزی که تو ذهنتون پایدار میشه اون درکیه که از اون درس پیدا کردید. در مورد اون دوستمونم که گفتن CLRS خوندن نباید انتظار داشته باشی که وقتی کتاب مرجع می خونی کتابای کنکوری واست سخت باشه. شاید کتابای مقسمی یه سری موارد اندک توشون بیان نشده باشه که به راحتی با جستجو تو نت پیداشون کرد ولی اون مطالبی که بیان شده به نحوی ساده بیان شده که شما کلیت بحث رو بگیری و به نظر من بی انصافیه که این قدر در مورد کتابای ایشون تبلیغ منفی بشه.

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - Mänu - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ ب.ظ

به نظر من الان وقت تست زدنه بیشتره واز این منبع به اون منبع پریدن کار درستی نیست اونم الان که دیگه نزدیک کنکوره،حالا یه مبحثی رو خوب متوجه نشدی میشه یه منبع دیگه رو یه نگاهی بندازی،منکه از کتاب ساختمان مقسمی راضیم حالا منابع دیگه ام مقسمی نیست،تعصبی ام روش ندارم،ولی همین کتاب۵۲۰ صفحه است،بهتره آدم یه کتابو با دقت بخونه بت نیم ساعت نگاه کردن نمیشه قضاوت کرد.

RE: گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - mahxanoom - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ ب.ظ

سلام
رشته کارشناسی من برق بود ولی حالا میخوام برای ارشد نرم افزار بخونم از مهر شروع کردم ولی خیلی کند پیش میرم یه عالمه هم استرس دارم کسی توصیه ای برای من نداره؟Huh

RE: گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - Amir V - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  به نظر من که اینجوری که شما میگن نیست. من خودم از مقسمی خوندم. کتاب پارسه رو هم دیدم. پارسه همه چیو فرموله کرده و واقعا افتضاحه و اعصاب خرد کن. بعد این که می خونیش میگی واقعا این قد چیز بود که من بلد نبودم. در حالی با همون اطلاعاتی که تو مقسمی هست میشه همه ی اونارو حساب کرد و اصلا نیازی به وان فرمولا نبوده. کتاب پوران رو ندیدم ولی با توجه به اینکه چند تا کتاب دیگه هم از آقای یوسفی دیدم ایشون هم علاقه ی زیادی به فرمول کردن و غرق کردن شما تو فرمولا داره جوری که بارها وسط خوندن یه فصل از زندگی سیر میشی و این به نظر من سمه واسه یه کنکوری. من نمی گم همه ی کتابای مقسمی خوبه ولی روش ایشون برای ساده بیان کردن مطالب و نپیچوندن دانشجو خیلی خوبه. باور کنین اگه همه ی اون فرمولا رو هم حفظ کنید هیچ کدوم سر کنکور یادتون نخواهد اومد و اون چیزی که تو ذهنتون پایدار میشه اون درکیه که از اون درس پیدا کردید. در مورد اون دوستمونم که گفتن CLRS خوندن نباید انتظار داشته باشی که وقتی کتاب مرجع می خونی کتابای کنکوری واست سخت باشه. شاید کتابای مقسمی یه سری موارد اندک توشون بیان نشده باشه که به راحتی با جستجو تو نت پیداشون کرد ولی اون مطالبی که بیان شده به نحوی ساده بیان شده که شما کلیت بحث رو بگیری و به نظر من بی انصافیه که این قدر در مورد کتابای ایشون تبلیغ منفی بشه.
منم باهات موافقم. کلا یوسفی خیلی عشق فرمول داره.

پس دیگه پارسه رو نمیخونم. خدا خیرت بده بوتر جان.

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - IT86 - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۶:۵۶ ب.ظ

منم با مقسمی موافقم
مفهومی گفته
اگر درک کنین خیلی راحت تستهارو میتونید بزنید
ولی با اینککه پارسه بده موافق نیسم
این کتاب هم خیلی واضحتر از مقسمی گفته که خوندنش برای باراول خیلی خوبه
حالا فرمول هاشو نمیخاد حفظ کنید اما روش درس دادن توی پارسه برای داده که خیلی خوب بود و من قبولش دارم
میتونید با خوندنش تا۶۰درصد مسلط بشین روی درسش

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - armin_b00ter - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۷:۱۴ ب.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  منم باهات موافقم. کلا یوسفی خیلی عشق فرمول داره.
پس دیگه پارسه رو نمیخونم. خدا خیرت بده بوتر جان.
یه نگاه بهش بندازی بد نیست. ولی نشین بخونش. یه قسمتایی مثل BTree و Treap رو هم می تونی از روش بخونی. در کل خیلی چیزی اضافه بر مقسمی نداره Wink

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - m_sardaari - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ

ساختمان داده مهمترین مباحثش درخت ها و مرتبه زمانی و hashing هست که کتاب اقای یوسفی اکثر مطالب رو پوشش داده و به نظرم کتاب خوبیه.در مورد فرمول هم بعضی جاها ناچاریم حفظ کنیم و ربطی به نویسنده کتاب نداره.
به نظر من بزرگترین عیب کتابای آقای یوسفی اینه که حل تشریحی تستاش خیلی خلاصه هست یا اصلا حل تشریحی نداره .ولی در کل کتابای آقای یوسفی نمره خوبی میتونه بگیره.
کتابای آقای مقسمی من فقط پایگاه داده رو ازش میخونم اشتباه زیاد داره ولی بقیه رو نمیدونم.
clrs حجمش خیلی زیاده و خوندن الان این کتاب یه رویاست.ولی تمرینات فصل گرافش ارزش خوندن داره.
به نظرم الان هرچی رو از رو هر کتابی خوندیم باید دوره کنیم و مسلط شیم و خوندن یک کتاب دیگه اشتباه محضه.
مهم اینه که یه موضوع رو کامل یاد بگیریم حالا از هر کتابی و با هر روشی باشه.

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - maryam.raz - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۸:۳۴ ب.ظ

من واسه مرور خیلی کند پیش میرم
بیشتر از ۲تا درس در روز نمیرسم بخونم و تست بزنم! آخر شب هم زبان.
اینجوری نمیرسم تموم کنم!
یه دوست هم تو این شهر به این بزرگی نداریم واسمون رفع اشکال کنه!
قدر دوستاتونو بدونید!

گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - armin_b00ter - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ب.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ)m_sardaari نوشته شده توسط:  ساختمان داده مهمترین مباحثش درخت ها و مرتبه زمانی و hashing هست که کتاب اقای یوسفی اکثر مطالب رو پوشش داده و به نظرم کتاب خوبیه.در مورد فرمول هم بعضی جاها ناچاریم حفظ کنیم و ربطی به نویسنده کتاب نداره.
به نظر من بزرگترین عیب کتابای آقای یوسفی اینه که حل تشریحی تستاش خیلی خلاصه هست یا اصلا حل تشریحی نداره .ولی در کل کتابای آقای یوسفی نمره خوبی میتونه بگیره.
کتابای آقای مقسمی من فقط پایگاه داده رو ازش میخونم اشتباه زیاد داره ولی بقیه رو نمیدونم.
clrs حجمش خیلی زیاده و خوندن الان این کتاب یه رویاست.ولی تمرینات فصل گرافش ارزش خوندن داره.
به نظرم الان هرچی رو از رو هر کتابی خوندیم باید دوره کنیم و مسلط شیم و خوندن یک کتاب دیگه اشتباه محضه.
مهم اینه که یه موضوع رو کامل یاد بگیریم حالا از هر کتابی و با هر روشی باشه.
به نظز من کتابی که بخش اعظمی از مطالب رو به خوبی بیان کنه و انتقال بده از کتابی که سعی کنه همه ی مطالب رو تو کمترین حجم و بالاترین میزان فرمول و اسطحلاک بالا انتقال بده بهتره. البته من کتاب ساختمان آقای یوسفی رو ندیدم ولی در مجموع به نظرم گرایش کتاب هاشون به این سمته. حالا هر کسی نظر خودشو داره.
(۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۸:۴۶ ب.ظ)mhbftdb نوشته شده توسط:  موضوع اینه که دوستان از روی کتابی خوندن که مطالب غلط توی ذهنشون میندازه و چون هیچی درس نداده و همه مسائل آسون رو مطرح کرده فکر میکنند داره خوب توضیح میده و کاملا مفهمویه !!! به خاطر همین هم خیلی سریع این درس هایی که فقط از روی مقسمی خوندن دوره میکنند.

به هرحال الان فرصت نمی کنند کتاب دیگه هم بخونند و باید دوره کنند.
یعنی ما ها تا حالا چیزای غلط می خوندیمو شما چیزای درست ؟؟؟ Big Grin

RE: گروه درسی مانشت در دی ماه درسخون تر و پرنشاط تر از همیشه - mos_hos - 05 دى ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ

تو این دو روز اینجا ۳ بار زلزله خفیف اومده!!!
میترسم آرزوی رتبه ۱ شدن رو با خودم به گور ببرم!!!Big Grin