تالار گفتمان مانشت
راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - نسخه‌ی قابل چاپ

راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - sepid - 01 بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۴۹ ق.ظ

[تصویر:  attachment.php?aid=314]
جواب صحیح گزینه ۲ هست.
به نظر من با روش تقسیم وحل میشه این مساله رو در زمان nlogn حل کرد.
یعنی اول طول L هست بعد تیر رو از وسط نصف کنیم و به صورت بازگشتی این عمل تکرار بشه.
تو این مساله که زیر مسائل هم پوشانی ندارن که با پویا حل بشه!

راه حل پویا برای این مساله - hamidkhl - 01 بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۰۴ ب.ظ

توجه کنید که L ‌ها مساوی نیستن! پس نصف کردن L کاری رو پیش نمیبره، به نظر من این مسئله بیشتر شبیه کوله پشتی هستش و از راه پویا حل میشه، طول کل مثل ظرفیت کوله پشتی و l1 تا ln اشیاءی که میخوایم انتخاب کنیم (میشه اندازه هارو به ترتیب صعودی (یا نزولی )مرتب کرد و یکی یکی انتخابشون کرد)

RE: راه حل پویا برای این مساله - sepid - 02 بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۰۲ ق.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۰۴ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  توجه کنید که L ‌ها مساوی نیستن! پس نصف کردن L کاری رو پیش نمیبره،

متوجه نمیشم!
به مساوی بودن ربطی نداره که !

(۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۰۴ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  به نظر من این مسئله بیشتر شبیه کوله پشتی هستش و از راه پویا حل میشه، طول کل مثل ظرفیت کوله پشتی و l1 تا ln اشیاءی که میخوایم انتخاب کنیم (میشه اندازه هارو به ترتیب صعودی (یا نزولی )مرتب کرد و یکی یکی انتخابشون کرد)
کوله پشتی ۰و۱ راه حل پویا داره، کوله پشتی کسری راه حل حریصانه.
شما گفتی پویا ولی روشی که ارائه دادین حریصانه هست.
تو مساله کوله پشتی اصل بهینگی برقراره یعنی اگر یک زیرمجموعه n تایی انتخاب کنی که بیشترین سود رو داره این مجموعه شامل زیرمجموعه n-1 تایی که بیشترین سود رو داره میشه.
به نظر من شبیه کوله پشتی نیس چون اونجا نمونه های کوچک با هم مرتبط هستند.
فرق پویا با تقسیم و حل اینکه تو پویا زیرمسائل با هم مرتبط هستند و شباهتشون اینکه هر دو شون باید یک رابطه بازگشتی داشته باشند.
ما وقتی از پویا به جای تقسیم و حل استفاده میکنیم که نمونه های کوچکتر مساله با هم مرتبط باشند.
اینجا چه جوری نمونه های کوچک با هم مربوطند؟

راه حل پویا برای این مساله - sal_dovomi - 02 بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۵۸ ب.ظ

فکر کنم این مساله همون مساله برش میله تو کتاب clrs باشه.که از روش تقسیم و حل شده نمایی و از روش پویا شده n^2

راه حل پویا برای این مساله - admin - 03 بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۵۴ ق.ظ

این مسئله یکی از مسایل کلاسیک الگوریتم‍های پویا است. دکتر قدسی این سوال‍ها رو بارها در تمرین‍های کارشناسی به بچه‍ها می‍دن. من مجموعه‍ای از این سوالات رو لینک می‍دم که آشنا بشید.:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - sal_dovomi - 03 بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۳۶ ب.ظ

صفحه ۳۷۲ ترجمه انتشارت نص.میشه اولین مبحث تو فصل برنامه نویسی پویا.

RE: راه حل پویا برای این مساله - arshad90 - 03 بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۱۱ ب.ظ

(۰۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۵۴ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  این مسئله یکی از مسایل کلاسیک الگوریتم‍های پویا است. دکتر قدسی این سوال‍ها رو بارها در تمرین‍های کارشناسی به بچه‍ها می‍دن. من مجموعه‍ای از این سوالات رو لینک می‍دم که آشنا بشید.:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

جناب دکتر ممنون از توجهتون. اما فایل گویا خرابه. به من پیغام damage file میده. اگر ممکنه اصلاحش کنید.

راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - admin - 03 بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۱۴ ب.ظ

فایل بررسی شد و عدم اشکالش تایید می‍شه Big Grin

راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - ف.ش - ۰۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ

فایل برای من هم error داد.

RE: راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - حامد - ۰۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۴۱ ب.ظ

فایل سالمه.برای من که Error نداد.

راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - ف.ش - ۰۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۵:۰۷ ب.ظ

من حتی save target as هم کردم ولی باز نشد!!

RE: راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - حامد - ۰۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۷:۳۱ ب.ظ

فشرده شده در لینک زیر آپلود شد:

راه حل پویا برای این مساله (مساله مکان‍یابی مک دونالد، تقسیم چوب و ...) - amink_aut - 10 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ ب.ظ

این سوال معروف خط کش در حالت خاص دارای الگوریتم پویاست در حالت کلی تر np و الگوریتم تقریبی مناسبی حریصانه دارد