تالار گفتمان مانشت
گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - skygirl_00 - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ

(۰۶ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۳۱ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  من هنوز کتاب کنکوری واسش نگرفتم کتاب پرات هم از ترم تابستون مونده پیش دوستم!!!
فقط یه کتاب داشتم مهندسی کامپیوتر راهیان چاپ قدیم که درسای تخصصی هست بطور خیلی خلاصه یه چیزایی ازش داره

گفتم مقسمی بگیرم ! نمیدونم یعنی میگید راهیان بهتره؟؟!!

ببین، این کتاب خلاصه راهیان ارشد منم دارمش. یکیش مال دروس تخصصی که ۴ تا تخصصی نرمو آورده، یه کتاب دیگشم که درسای مشترکو آورده. خیلی خلاصص فقط به درد روزای نزدیکه کنکور میخوره تا یه مروری بشه. همین! نمیشه از رو این کتابا بخوای یه درسو یاد بگیری مثلا زبان های برنامه سازی رو که گفتید.

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - razi_sh - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ

سلام به همگی
من دوتا سوال داشتم.
اولی:من برای درس هوش مصنوعی کتاب هوش مصنوعی مقسمی ورافع رو میخونم.از انتشارات گسترش علوم پایه.آیا این کتاب برای این درس کفایت میکنه؟ویا نه.........باید کتاب دیگه ای برای تسلط کامل روی این درس ،خوند؟؟؟یا برای تسلط بیشتر باید تستای بیشتری کار کرد؟کسی این کتابو خونده؟آیا همه ی نکات رو گفته؟
...................
دومی:من درس محاسبات عددی رو توی دانشگاه نداشتم.حالا کتاب راهیان ارشد رو خریدم.ولی مطالبش برام خیلی قابل فهم نیست.پیشنهاد شما چیه؟چه منبعی بخونم؟کدوم بهتر توضیح داده؟ماله پارسه هم دارم ولی با اونم مشکل دارم...........نمیدونم چیکار کنم.نمیخوام این درسو حذف کنم وکنارش بزارم. Sadآیا مشکل از منه واین کتابا خوبن؟یا..........؟کسی منبعی که ساده توضیح داده باشه سراغ داره که آپلود کنه؟
.................
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - ania_13 - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ

چرا کسی جواب منو نمیده؟ جزوات پارسه نسبت به پارسال چقدر فرق کرده؟

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - شاپری - ۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۴۸ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ)fatemenp نوشته شده توسط:  مرسی بچه ها این هفته ۳ روز رو کامل وقت میزارم رو گسسته ی پوران اگه دیدم ج میده زمان مطالعم رو بیشتر میکنم آخه من مثلا روزی ۲ ساعت وقت میزاشتم که فک کنم چون بازه زمانیم کم بود دچار مشکل شدم !!!
امید به خدا واسم دعا کنید

منم گسسته تازه فصل ۱ هستم
به امید خدا منم گسسته از هفته دیگه هر روز صیح میخوام بخونم
یه صبح درسش
فردا صبحش تستش

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - m@hboobe - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۴۹ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  ببین، این کتاب خلاصه راهیان ارشد منم دارمش. یکیش مال دروس تخصصی که ۴ تا تخصصی نرمو آورده، یه کتاب دیگشم که درسای مشترکو آورده. خیلی خلاصص فقط به درد روزای نزدیکه کنکور میخوره تا یه مروری بشه. همین! نمیشه از رو این کتابا بخوای یه درسو یاد بگیری مثلا زبان های برنامه سازی رو که گفتید.
از صندوقچه صفحات قبل خوب سوالم کشوندی بیرونBig Grin
امروز کتاب پرات بالاخره دستم رسید/ نه منظورم این نیست که فقط اونو خلاصه ۸۰ صفحه ای بخونم!!
گفتم واسه اینکه بدونم اصلا این درسه چیه نگاهی انداختم بهش وگرنه قصد دارم واسش کتاب مجزا بگیرمSmile

بچه ها معماری / آمار از برنامه ام عقب موندممممم Sad
یعنی خیر سرم پس فردا باید ۲ کتاب دیگه شروع کنم!!

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - ania_13 - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)razi_sh نوشته شده توسط:  سلام به همگی
من دوتا سوال داشتم.
اولی:من برای درس هوش مصنوعی کتاب هوش مصنوعی مقسمی ورافع رو میخونم.از انتشارات گسترش علوم پایه.آیا این کتاب برای این درس کفایت میکنه؟ویا نه.........باید کتاب دیگه ای برای تسلط کامل روی این درس ،خوند؟؟؟یا برای تسلط بیشتر باید تستای بیشتری کار کرد؟کسی این کتابو خونده؟آیا همه ی نکات رو گفته؟

این کتاب زیادی خلاصه ست. پوران بخون نکاتو آخر فصل عالی در آورده تست بیشتریم داره

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - forouzan - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۰۶ ب.ظ

من دوتا سوال داشتم..
دومی:من درس محاسبات عددی رو توی دانشگاه نداشتم.

به نظر من محاسبات کتاب پوران خوب گفته

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - شاپری - ۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۱۸ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۰۶ ب.ظ)forouzan نوشته شده توسط:  
(07 آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)razi_sh نوشته شده توسط:  سلام به همگی
من دوتا سوال داشتم..
دومی:من درس محاسبات عددی رو توی دانشگاه نداشتم.

به نظر من محاسبات کتاب پوران خوب گفته

من هم پورن دارم هم راهیان
راهیان ساده تر و روان تر درسو شرح داده
منم محاسبات پاس نکردمUndecided

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - *farnaz* - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ ب.ظ

من دوتا سوال داشتم.
...................
دومی:من درس محاسبات عددی رو توی دانشگاه نداشتم.حالا کتاب راهیان ارشد رو خریدم.ولی مطالبش برام خیلی قابل فهم نیست.پیشنهاد شما چیه؟چه منبعی بخونم؟کدوم بهتر توضیح داده؟ماله پارسه هم دارم ولی با اونم مشکل دارم...........نمیدونم چیکار کنم.نمیخوام این درسو حذف کنم وکنارش بزارم. Sadآیا مشکل از منه واین کتابا خوبن؟یا..........؟کسی منبعی که ساده توضیح داده باشه سراغ داره که آپلود کنه؟
.................
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

کتاب هوش از مقسمی واسه شروع خیلی خوبه مطلبو به زبان عامیانه بیان کرده من خودم با راحتی و پارسه شروع کردم ولی حوصلمو سر بردن اومد سراغ مقسمی. ولی این کتاب کافی نیست چون ایشون استاد دانشگاههای آزاد بودن و کتاباشون بیشتر بدرد کنکور آزاد میخوره البته تستای این کتاب رو حتما حل کن و پاسخشونو بخون. واسه تکمیل کردن یا کتاب پوران رو بخون یا راهیان ارشداز ارسطو خلیلی.

در مورد محاسبات هم من پورانو دارم خیلی هم ازش راضیم ولی بچه های ارشد راهیان رو توصیه میکنن. اگه متوجه نمیشی اول یه جزوه از این درسو بخون تا یه چیزی دستت بیاد بعد برو سراغ کتاب.

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - mahi_24 - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۲۶ ب.ظ

دوستان یه سوال
شما تمام تست های ریاضی مهندسی رو میزنید یا فقط تست های رشته کامپیوتر؟؟؟
مشاور پارسه به من گفت از کتاب پارسه بخونم و فقط تستای کامپیوترو حل کنم چون واسه رشته های دیگه سختتر میگیرن.
نظرتون چیه؟؟

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - *farnaz* - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۳۵ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۲۶ ب.ظ)mahi_24 نوشته شده توسط:  دوستان یه سوال
مشاور پارسه به من گفت از کتاب پارسه بخونم و فقط تستای کامپیوترو حل کنم چون واسه رشته های دیگه سختتر میگیرن.
نظرتون چیه؟؟

نظر ما هم همینه دروس ریاضی تو گرایشای دیگه ضریبش بالاتره واسه اونا مشکلتر میاد همون پارسه رو بخون یا اگه نخواستی نصیر هم عالیه

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - m_sardaari - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۳۵ ب.ظ

(۰۶ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۱۹ ب.ظ)razi_sh نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من یه سوال داشتم
اینکه شما کی تست میزنین؟
یعنی همزمان با خوندن تست کار میکنین؟
آخه من هنوز تست کار نکردم.وگفتم بزارم وقتی دورم تموم شد ودرسارو خوندم تست کار کنم وخلاصه هایی که نوشتم رو مرور کنم.
آیا اینکار اشتباهه؟
من بعد از تموم شدن درسا ۲۰روز وقت دارم برای مرور وتست زدن.
آیا اونموقع وقت نمیشه؟
آیا همزمان با درس خوندن تست کار کنم؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز حتما بعد از هر هر موضوع که میخونی تست کار کن اگر هم میخوای زیاد وقتتو نگیره مثلا تست های شماره زوج یا فرد رو کار کن.مطالبی که شما میخونی با شیوه طرح سوالات فرق داره یعنی بیشتر نکات و جزییات رو تو تستا طرح کردن و اینو بدون فهم یک تست شاید زمان زیادی ببره پس بزاری بعدا حتما وقت کم میاری.در مورد تست زدن اول سعی کن بفهمیش تا این که فقط راه حل رو حفظ کنی. و برای بار اول که تست رو میزنی اصلا به پاسخ نامه نگاه نکن اول تحلیل کن یا جوابی میگیری یا نه.بعد از مدتی به پاسخنامه نگاه کن.

ساده بگم اگه تست کار نکنی به جایی میرسی که مجبوری خیلی از تستارو کنار بزاری.
اگه یک بار تست کار کنی مثلا برای درسی مثل معماری یا سیستم عامل متوجه میشی چجوری میشه.

موفق باشی.

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - jameshenas - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۵۰ ب.ظ

سلام بچه ها امروز با یکی از بچه ها محل اولین جلسه ی محاسبات رو روشن کردم...
عجب درسیهBig Grin من آخه بدون ماشین حساب چطوری در بیارم جواب روConfused؟؟؟
بچه اگه آمار فصل ۱و ۵ که میگن مهمه؟ بنظرتون چن تا تست میاد؟

RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - m@hboobe - 07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ ب.ظ

(۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۳۵ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  
(07 آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۲۶ ب.ظ)mahi_24 نوشته شده توسط:  دوستان یه سوال
نظرتون چیه؟؟

نظر ما هم همینه دروس ریاضی تو گرایشای دیگه ضریبش بالاتره واسه اونا مشکلتر میاد همون پارسه رو بخون یا اگه نخواستی نصیر هم عالیه

دارم به این فکر میکنم این گفته شما آیا برای آمار هم صدق میکنه؟؟!!Huh

(۰۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۹:۵۰ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  سلام بچه ها امروز با یکی از بچه ها محل اولین جلسه ی محاسبات رو روشن کردم...
عجب درسیهBig Grin من آخه بدون ماشین حساب چطوری در بیارم جواب روConfused؟؟؟
بچه اگه آمار فصل ۱و ۵ که میگن مهمه؟ بنظرتون چن تا تست میاد؟

منم وقتی محاسبات میخونم میگم یعنی میشه ماشین حساب با خودمون ببریم سر جلسهBig Grin

فصل ۱ طبق اون توزیع موضوعی سال ۸۵ تا ۹۰ ، ۶ تا سوال و فصل ۵ واسش نوشته ۱۳ تا فکر کنم احتمال قوی امسال از فصل ۵ سوال بیاد چون پارسال هیچی ازش سوال نداده بودن!!نمیدونم نرید بگید من شایعه کردمConfused

در این برهه حساس زمانی من مدام حس درسم قطع وصل میشه!!! چطوری میشه ثابت نگه داشتش وصلش کنیم به منطق ۱ که همون قبولیه حل میشه Tongue

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه - m_sardaari - 07 آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۰۵ ب.ظ

کتاب لینز به نظرم بهترین درسنامه رو داره.البته به اضافه تمریناش یعنی بدون تمریناش فایده نداره.چون این درس فقط با تمرین حل کردن میشه مسلط شد نه تست زدن.البته اولش که میخواین تمرین حل کنین سخته و وقت گیر ولی کم کم راه میوفتین.
کتاب پوران فقط برای تست مناسبه.
کتاب پارسه هم فقط یه خلاصه هست و برای تست مناسبه و اصلا به عنوان درسنامه نمیشه بهش تکیه کرد.