تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آمار و احتمال درس سختی است؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام یک نظر سنجی میگذارم ببینم آیا به نظر شما آمار و احتمال درس سختیه یا نه؟ به نظر من که اصلا سخت نیست اگر درس رو بخونیم. اگر نخونیم که دیگه هیچ. اگه سوال ساده هم بدن برامون سخته.
به نظر من اگه استادا خودشون خوب درس رو فهمیده بودن و به ما هم قشنگ میفهموندن هم درس شیرینی بود هم راحت اما وقتی میان 60 تا فرمول که معلوم نیست از کجا اومده میگذارن جلوی آدم خوب به نظر سخت میاد!
به نظر من یه نظر سنجی هم بگذاریم ببینیم به نظر کیا خوندن آمار سخته!!!!!
مثلا اگه توزیع هندسی رو ادم خودش بفهمه تحلیل کنه و به نتیجه برسه خیلی بهتره تا بگن اینا فرمولای توزیع هندسیه بگیر برو حفظ کن!
درس خیلی جالبیه حداقل یه چیزایی از حساب کتاب زندگیت میاد دستت بعدم برای کنکور ارشد واقعا سوالاتش رو اگه بلد باشی قابل حله دوست من سال قبل فقط مدرسان رو خوند همه رو درست حل کرد.من که خیلی با عشق و علاقه این درس رو میخونم
عجب نظر سنجی!!! ببینیم نتیجه چی میشه، فقط امیدوارم تو تالار اپیدمی نشه
فقط یه توصیه به دوستانی که میخوان هوش شرکت کنند: این درس رو حتی الامکان جدی بگیرید، پایه خیلی از درس های ارشده.
(15 آذر 1389 01:24 ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط: [ -> ]عجب نظر سنجی!!! ببینیم نتیجه چی میشه، فقط امیدوارم تو تالار اپیدمی نشه
فقط یه توصیه به دوستانی که میخوان هوش شرکت کنند: این درس رو حتی الامکان جدی بگیرید، پایه خیلی از درس های ارشده.

برای علوم کامپیوتر هم همینطوره. بعضی جاها تو نظریه گراف هم حتی با احتمال سرو کار دارن
به نظر من شبیه فلسفه است
صورت مسئله های آمار بعضی وقتها خیلی سخت است و فهم آن مشکل
باید خوب صورت مسئله را بفهمی تا بتوانی باچند فرمول ساده جواب بدهی
یعنی باید درکت بالا باشد و باهوش باشی نه اینکه خوب فرمولها را حفظ کنی
به نظر من درس قشنگیه.
سخت نیست و اگه یه استاد خوب هم داشته باشی که دیگه خیلی عالیه.
من خوندن آمار رو از روی کتاب دکتر بازرگان ترجیح می دم نسبت به فروند.
وقتی مساله هاش رو حل می کنم لذت می برم.
لینک مرجع