تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چندساعات مطالعه روزانه لازم هست واسه قبولي در ارشد؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
به نظر شما یه داوطلب معمولی با معدل 15متوسط چند ماه و چند ساعت در روز باید بخونه تا تو کنکور ارشد روزانه قبول شه؟Heart
خوب ربطی نداره چند ساعت ممکن شما یه درسو خوب بلد باشی یکی رو بلد نباشی . ممکنه صبح‌ها خوب مطاله کنی یا شب‌ها اینا برای هر فردی تفاوت داره اما در کل باید مفهومی و دقیق بخونی
عجب سوال کلی ای !!!!! چرا کسی جواب نمی ده؟ آهان فهمیدم! به خاطر اینکه گفته نه یه نابغه مثل خودتون.
من جهت شکستن جو وارد شدم.

دوست عزیز یه خورده مطلبتون رو ویرایش کنید.
(21 مهر 1389 01:00 ق.ظ)admin نوشته شده توسط: [ -> ]عجب سوال کلی ای !!!!! چرا کسی جواب نمی ده؟ آهان فهمیدم! به خاطر اینکه گفته نه یه نابغه مثل خودتون.
من جهت شکستن جو وارد شدم.

دوست عزیز یه خورده مطلبتون رو ویرایش کنید.

دکتر جان خودم زودتر فهمیدم که باید جواب بدم!Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinTongueTongueTongueTongue
من دستم نمی ره جواب بدم یعنی به نظرم جای خالی یه گزینه دیگه هم هست راستش من خودم شخصا بعضی از اوقات یه مطلبی 1-2 ساعت طول می کشه تا بفهمم یه موقعی در عرش یک چشم به هم زدنی مطلب رو میگیرم .
این مهمه که به چه دلیلی معدلش مثلا 15 شده. 2 حالت وجود داره:
- یا تو دانشگاه خودشو کشته ولی معدلش بالای 15 نشده
- یا اینکه بنا به مشکلاتی که اون دوره براش پیش اومده افت تحصیلی داشته
در حالت اول دانشجو روزی 12 ساعت هم بخونه واسش کمه Big Grin
( البته به این معنی نیست که نمیتونه موفق بشه بلکه حسسسسسسسسسسسسابی باید بخونه)
در حالت دوم چون در واقع دانشجوی باهوشی بوده Idea، با داشتن انگیزه لازم و تمرکز حواس و مطالعه صحیح با مطالعه حتی 5یا 6 ساعت در روز هم می تونه موفق باشه
قضیه هر چی پول بدی آش میخوریه. (البته آدم زیاد آش بخوره دلش درد میگیره).

به نظر من آهسته و پیوسته برو.

به حد توانت درس بخون نه بیشتر نه کمتر.
سوال علاوه بر کلی بودن جوابش برای هر کسی فرق میکنه. یه نسخه کلی وجود نداره . علت این موضوع هم زیاده . از جمله مواردیکه میشه بهش اشاره کرد:
تفاوت سطح یادگیری افراد و سرعت مطالعه ، اوقات مطالعه،شرایط دیگر زندگی که ممکنه فرد باهاش درگیر باشه مثلا" آقایون گاهی اونقدر از سربازی میترسن که روزی 16 ساعت درس میخونن تا فوق قبول بشن بعدشم میرن سربازی ولی میبینید یه فرد بی خیال با روزی 2 ساعت مطالعه و معلومات کمتر بخاطر استرس کمتر قبول میشه ،استاندارد نبودن سوالات آزمون یعنی اینکه نمیتوان گفت این آزمونها دقیقا" سطح معلومات افراد را مقایسه میکنه،انگیزه از ادامه تحصیل مثلا" یکی میخواد با تحصیلات تکمیلی ازدواج کنه(البته منظورم اون موسسه آموزشی نیست)Big Grin،یکی میخواد معلوماتش بیشتر شه،یکی میخواد موقعیت شغلی بهتری پیدا کنه،استعداد افراد بعضی دوست دارن حتما" سوالات آزمون رو قبلش دیده باشن ولی بعضی سر جلسه ابتکار عمل دارن و شاید مهمتر ازهمه ایمان و توکل فرد هست و بعضی عوامل موثر دیگه که فرصتش نیست گفته بشه.
بهر حال این ارزیابی تا 90 درصد توسط خود شخص با تجربه ای که تا بحال بدست آورده ،انجام میشه . البته سرعت پیشرفت در مطالعه هم میتونه فیدبک خوبی باشه که بتونه ببینه کجای کار هست.
خوب چرا کسی نمی گه از کی باید واسه ارشد شروع به خوندن کرد?
از کی نداره هر چه زودتر بهتر معمولا از تیر استارت میزنن و از مهر دیگه با جدیت بیشتری میخونن.مهمترین قسمتش هم ماه آخر که باید خلاصه همه درسها رو بخونی.

البته به نظر من اگه از آدم از سال اول دانشگاه منابع و جزوات که واسه ارشد خوبه بشناسه تهیه کنه و اونا رو بخونه خیلی خوبه چون استادا یا منبع مناسب معرفی نمیکنن یا میگن جزوه کافیه.

و درسی مثل زبان رو هم که این همه لغت داره به نظر من موقع کنکور اگه درگیرش نشیم بهتره اگه از وقتی وارد دانشگاه میشیم شبی 2 تا لغت , یه گرامر یاد بگیریم تا موقع ارشد هم دایره لغت بالایی داریم هم به درسهای دیگه میرسیم هم چون به مرور حفظ کردیم دیگه تثبیت شده و یادمون نمیره.

کاش یکی اینا رو 4 سال پیش به خودم گفته بود Big Grin
(22 مهر 1389 08:49 ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط: [ -> ]از کی نداره هر چه زودتر بهتر معمولا از تیر استار
ت میزنن و از مهر دیگه با جدیت بیشتری میخونن.مهمترین قسمتش هم ماه آخر که باید خلاصه همه درسها رو بخونی.

البته به نظر من اگه از آدم از سال اول دانشگاه منابع و جزوات که واسه ارشد خوبه بشناسه تهیه کنه و اونا رو بخونه خیلی خوبه چون استادا یا منبع مناسب معرفی نمیکنن یا میگن جزوه کافیه.

و درسی مثل زبان رو هم که این همه لغت داره به نظر من موقع کنکور اگه درگیرش نشیم بهتره اگه از وقتی وارد دانشگاه میشیم شبی 2 تا لغت , یه گرامر یاد بگیریم تا موقع ارشد هم دایره لغت بالایی داریم هم به درسهای دیگه میرسیم هم چون به مرور حفظ کردیم دیگه تثبیت شده و یادمون نمیره.

کاش یکی اینا رو 4 سال پیش به خودم گفته بود Big Grin

حرفش خیلی قشنگه ولی تو عمل ...!!!!Big Grin
(22 مهر 1389 08:49 ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط: [ -> ]و درسی مثل زبان رو هم که این همه لغت داره به نظر من موقع کنکور اگه درگیرش نشیم بهتره اگه از وقتی وارد دانشگاه میشیم شبی 2 تا لغت , یه گرامر یاد بگیریم تا موقع ارشد هم دایره لغت بالایی داریم هم به درسهای دیگه میرسیم هم چون به مرور حفظ کردیم دیگه تثبیت شده و یادمون نمیره.

D
این تکه خیلی بهم چسبید از ما که گذشت می نویسم جایی برای بچه‌ام اجرا کنم دلم نسوزه!!!!
(23 مهر 1389 11:50 ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط: [ -> ]
(22 مهر 1389 08:49 ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط: [ -> ]و درسی مثل زبان رو هم که این همه لغت داره به نظر من موقع کنکور اگه درگیرش نشیم بهتره اگه از وقتی وارد دانشگاه میشیم شبی 2 تا لغت , یه گرامر یاد بگیریم تا موقع ارشد هم دایره لغت بالایی داریم هم به درسهای دیگه میرسیم هم چون به مرور حفظ کردیم دیگه تثبیت شده و یادمون نمیره.

D
این تکه خیلی بهم چسبید از ما که گذشت می نویسم جایی برای بچه‌ام اجرا کنم دلم نسوزه!!!!

من اگه بخوام واسه ارشد زبان بخونم باید از سال دوم راهنمایی شروع کنم
از الان اگه شبی 2 لغت بخونم‌، نصفش می مونه واسه اون دنیاBig Grin
عزیزم 504 + 1100 + 600 = 2204 درسته؟؟؟ خوب 4*365 = 1500 روزی 2 تا میشه 3000 اوکی؟؟؟؟؟

من شما رو نمیدونم اما توی 4 سال روزی 2 لغت میشه 3000 تا لغت حفظ کرد. حالا اگه شما لغت بیشتری خواستی حفظ کنی شبی 100 تا بخون.
موهات رنگ دندونات میشه
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع