تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: زبان طراحی وب سایت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان برای طراحی وب سایت میشه راهنمایی بفرمایین که سراغ کدوم زبان برم ؟ این شرکت هایی که طراحی سایت میکنن با چه زبانی این کار رو میکنن؟
طبق معمول پیشنهاد من php است Big Grin
معمولا با php یا ASP
البته خب معمولا از فریم ورک ها یا cms های هرکدوم از این ها استفاده می کنن
سلام زبون خاصی مد نظر نیست مثلا بعضی ها PHP کار میکنن و با فریمورک هایی مثل لاراول یا Yii و ... کار میکنن و بعضی ازشرکت ها ASP.NET MVC یا زبون های دیگی مثل Ruby و...
من پیشنهاد میکنم با PHP کمی کد بزنید پروژه ای تعریف کنید در کنارش HTML , CSS , JS هم مدنظر کارتون باشه و اصول همه اینا رو بلد باشید البته دونستن BootStrap هم خیلی میتونه تو Frontend بهتون کمک بکنه . بعد از تسلط نسبی به این موارد اصول شی گرایی و MVC خیلی مهمه بلد باشید بهترین فریمورک واسه شروع هم codeigniter هستش چون ساده و داکیومنت خوبی داره بعد از این میتونین سراغ یک فریمورک محبوب تر که اکثر شرکت های ایران دارن کار میکنن مثل لاراول برید . جزئیات زیادی هستش که معمولا" تو کار ادم دستش میاد ولی در کل برای استخدام موارد زیر ضروریه :
آشنایی با یک زبون Backend مثل PHP - Phayton
آشنایی با اصول OOP , و اندکی OOD
تسلط نسبی به فریمورک بر اساس زبان انتخاب شده ( Laravel , Django , ... )
آشنایی با HTML , CSS , JS , JQuery , BootStrap
آشنایی با RestFull WebService
مچکرم دوستان از اطلاعاتتون.
البته من برای استخدام نمیخام چون شاغلم . خودم میخوام اینو به عنوان کار جنبی شروع کنم و علاقه دارم بهش.
پس احتمال زیاد برم سراغ PHP .
با فریم ورک شروع کنم یا CMS ؟
(06 فروردین 1396 02:18 ب.ظ)virtual girl نوشته شده توسط: [ -> ]مچکرم دوستان از اطلاعاتتون.
البته من برای استخدام نمیخام چون شاغلم . خودم میخوام اینو به عنوان کار جنبی شروع کنم و علاقه دارم بهش.
پس احتمال زیاد برم سراغ PHP .
با فریم ورک شروع کنم یا CMS ؟
سلام چه CMS یا فریمورک هردو اول باید PHP یادبگیرن . البته CMS محدودیت داره بیشتر حالت مدیریت داره تا کدنویسی ولی اگه از پایه دوست دارین همه چیو یاد بگیرد با فریمورک کار کنین
بله با خود PHP هم می توانید پروژه بنویسید که برای شروع به نظرم خیلی خوبه ویدیوهای آموزشی پروژه محورش هم در اینترنت هست...یک پروژه برای خودتون تعریف کنید و انجام بدهید خیلی کمک می کند که روی PHP مسلط بشید.
با فریم ورک هاش کار نکردم ولی CMS رو می دونم که کدنویسی دارند توسعه افزونه های جوملا،... داریم. اگر از کامپوننت های آماده شون استفاده کنیم بعضا تغییرشون سخت و زمان بر است یا امکان پذیر نیست یا ممکن است کامپوننت یا ماژول آماده ای برای کاری که ما می خواهیم انجام بدهیم نباشد، برای همین می تونیم هر کامپوننت یا ماژولی رو خواستیم خودمون بنویسیم و اضافه کنیم و درست است چون CMS های PHP هستند دستورات PHP رو پشتیبانی می کنند ولی دستورات خاص خودشون رو هم دارند (مثلا دستورات جوملا) که بعضا اگه ازشون استفاده کنیم کار رو راحت تر می کنند.
البته پیشنهاد نمی کنم با CMS شروع کنید.
لینک مرجع