تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: گیت های نوری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
کسی اطلاعاتی در مورد گیت های نوری داره کمک کنه ؟
مثلا ساختارش چجوریه؟یا چجوری کار می کنه؟ مثلا آیا سیستمی هست که بر اساس رفتار نور کار کنه یعنی درش از گیت های منطقی استفاده شده باشه ؟ بعد مثلا چجوری پیاده سازشی میکنن ؟تو اینترنت مطلب خیلی دقیقی در موردش ندیدم .
اگه مقاله در موردش هم باشه آدرس بدید ممنون میشوم .
(04 آبان 1395 09:59 ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
مثلا ساختارش چجوریه؟یا چجوری کار می کنه؟ مثلا آیا سیستمی هست که بر اساس رفتار نور کار کنه یعنی درش از گیت های منطقی استفاده شده باشه ؟ بعد مثلا چجوری پیاده سازشی میکنن ؟تو اینترنت مطلب خیلی دقیقی در موردش ندیدم .

در مورد Optical Networks که زیاد کار شده و یه چیزایی هم ساختند ولی این مورد رو گمون نمی‌کنم چون قاعدتاً به درد نمی‌خوره. از نور برای انتقال داده منطقی هست استفاده بشه چون تأخیرش 0 هست ولی برای گیت گمون نکنم به دردسرش بیارزه.
گوگل کنید Optic Gates یه سری مقاله میاره
All-Optical Logic Gates: Designs, Classification, and Comparison
All-optical NAND/NOT/AND/OR logic gates based on combined...
All-Optical Logic Gates Using Semiconductor Optical
(04 آبان 1395 04:25 ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط: [ -> ]
(04 آبان 1395 09:59 ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

در مورد Optical Networks که زیاد کار شده و یه چیزایی هم ساختند ولی این مورد رو گمون نمی‌کنم چون قاعدتاً به درد نمی‌خوره. از نور برای انتقال داده منطقی هست استفاده بشه چون تأخیرش ۰ هست ولی برای گیت گمون نکنم به دردسرش بیارزه.
گوگل کنید Optic Gates یه سری مقاله میاره
All-Optical Logic Gates: Designs, Classification, and Comparison
All-optical NAND/NOT/AND/OR logic gates based on combined...
All-Optical Logic Gates Using Semiconductor Optical

خیلی ممنون بابت ارسال .
خودم قبلا از استاد پرسیده بودم گفت که برای 1وجود نور وبرای 0 عدم نور استفاده میشه و با این منطق گیت ORحذف میشه و همچنین گفت که الان هم ANDهم NOT رو ساختن ولی این که ساختارش رو بگه نمی دونست تو اینترنت هم پیدا نکردم . مقاله هایی هم که وجود داره اونقدر تخصصی نوشتن که باید دکتزی فیزیک داشته باشی تا بفهمی چی میگن اگه مقاله به زبان رون پیدا میکردم خیلی بهتر بود .
در هرصورت خیلی ممون از ارسال پاسخ.
مربوط به حوزه الکترونیک نوری هست.اینکه ساخته شده واقعی باشه نمی دونم ولی شبیه سازی انجام شده با نرم افزارهای سیلواکو.
اتفاقا استاد من چند گیت را شبیه سازی کرده و مقالاتش موجود هست
لینک مرجع