تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال از بخش جمع کننده ها کمممممممک
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
یکی ، عزیزی ، بزرگواری ، دوستی ، برادری ، مهندسی .... این سوال رو توضیح بده ممنون میشم .
[attachment=20335]
تاخیر cla رو چطور محاسبه کرده؟؟؟!!!!!
[attachment=20336]

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
(23 تير 1395 04:48 ب.ظ)majid10 نوشته شده توسط: [ -> ]یکی ، عزیزی ، بزرگواری ، دوستی ، برادری ، مهندسی .... این سوال رو توضیح بده ممنون میشم .

تاخیر cla رو چطور محاسبه کرده؟؟؟!!!!!

منظورش از اینکه در ۱۵۰ ثانیه هر نقلی رو حساب میکنه این هست که در شکل زیر با داشتن A و B و p و gها، کلاً ۱۵۰ واحد زمانی طول میکشه که تمامی نقلی‌ها یعنی C1 تا C3 حساب بشه. اگه یادتون باشه اول مثلاً p0 و g0 حساب میشه، بعد از روی اون C1 و ... بعد p1 و g1 که از روی p0 یا g0 قبلی حساب میشه و به همین منوال. منتهی اینجا کار رو راحت کرده و گفته فرض کنید کلاً ۱۵۰ تا طول میکشه. پس طبق شکل زیر، ۱۵۰ تا طول میکشه که Cها آماده بشن، ۵۰ تا بعدش هم جمع کننده خروجی رو میدهند. پس جمعش میشه ۲۰۰/
یعنی وارد جزئیات قسمت CLA نشده.

[attachment=20337]
بهنام جان ، داداش ممنون که جواب میدی[ROSE][FACE THROWING A KISS] بخش اول رو متوجه شدم فقط تو شکلت که فرستادی ما ۴ تا جمع کننده داریم پس قاعدتاً هم باید چار تا پنجا ثانیه داشته باشیم؟!!! دوما این پنجاه ثانیه که برا جمع کننده هس همراه با تاخیر carry ما دوباره غیر از اون ۱۵۰ ثانیه تاخیر کری رو برا جمع کننده محاسبه میکنیم؟!!!

(24 تير 1395 08:35 ب.ظ)majid10 نوشته شده توسط: [ -> ]بهنام جان ، داداش ممنون که جواب میدی[ROSE][FACE THROWING A KISS] بخش اول رو متوجه شدم فقط تو شکلت که فرستادی ما ۴ تا جمع کننده داریم پس قاعدتاً هم باید چار تا پنجا ثانیه داشته باشیم؟!!! دوما این پنجاه ثانیه که برا جمع کننده هس همراه با تاخیر carry ما دوباره غیر از اون ۱۵۰ ثانیه تاخیر کری رو برا جمع کننده محاسبه میکنیم؟!!!

قسمت اولت سؤالت، آره من شکل 4 بیتی رو دارم و توو این شکل میشه 4 تا 50 یعنی 200 (برای جمع‌کننده‌ی انتشاری یا همان Ripple Carry Adder). همین شکل رو ادامه بده بشه 8 تا، اون موقع میشه 8 تا 50 نانو، معادل 400 نانو.

قسمت دوم سؤالت رو خوب متوجه نشدم اما اون 50 نانوثانیه این هست که وقتی ورودی A و B و Cin رو برای یک تمام جمع‌کننده داشته باشیم، 50 واحد طول میکشه که هم S رو تولید کنه و هم Cout رو. یعنی تأخیر کری خروجی که اصلا نیازی نیست و توو خود این 50 ثانیه لحاظ شده، تأخیر کری ورودی هم که کلاً 150 تا طول میکشه و بعد از 150 نانوثانیه هم Cin1 آماده هست و ... و هم Cin8. پس به صورت موازی، همه‌ی FAها خروجی رو تولید می‌کنند و نیازی نیست که مثلاً FA8 منتظر Cin8 باشه چون توو اون 150 کلاً حساب شدند همه‌شون.
لینک مرجع