تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: افزایش ظرفیت ارشد ۹۴ کامپیوتر؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان اگر یادتون باشه سال گذشته که نتایج ارشد کامپیوتر منتشر شد، نرم افزار و الگوریتم نتایجش در کنار هم اومد و آخرین رتبه مجاز در سهمیه حدود ۱۰هزار بود
اما امسال نرم افزار و الگوریتم از هم جدا شدن و آخرین رتبه مجاز نرم افزار هم شده ۱۸۵۰۳ !
این به نظر شما چه معنی ای میتونه داشته باشه؟
امسال هم پوشانی مث سال 92 هست و نسبت به پارسال هم پوشانی بیشتری داریم
یعنی کسی که مثلا 50 هوش شده رتبه نرم افزارش 300 هست و 300 نرم رو پوشونده واین به نفع کسی هست که رتبه نرمش بیشتر از 300 هست چون یکی از رتبه های پایین تر از خودش عملا وجود نداره و ظرفیتی رو اشغال نمیکنه.
ولی پارسال به دلیل تغییر ظرایبی که داشتیم اینجور نبود و رتبه 50 هوش رتبش مثلا 800 میشد وعملا هم پوشانی خاصی وجود نداشت.
پس امسال اگه ظرفیت ها مثل پارسال باشه ، رتبه های بالاتری نسبت به پارسال قبول میشن
(23 اردیبهشت 1394 10:38 ق.ظ)salehforum نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان اگر یادتون باشه سال گذشته که نتایج ارشد کامپیوتر منتشر شد، نرم افزار و الگوریتم نتایجش در کنار هم اومد و آخرین رتبه مجاز در سهمیه حدود ۱۰هزار بود
اما امسال نرم افزار و الگوریتم از هم جدا شدن و آخرین رتبه مجاز نرم افزار هم شده ۱۸۵۰۳ !
این به نظر شما چه معنی ای میتونه داشته باشه؟

خدا از دهنت بشنوه. من که آرزو می کنم تو دانشگاهی که می خوام قبول شم.
همین طور خیلی از نرم افزاری ها تو آی تی هم رتبه خوب میارن ما یه نمونه بلعکسو داشتیم
(23 اردیبهشت 1394 12:19 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]امسال هم پوشانی مث سال ۹۲ هست و نسبت به پارسال هم پوشانی بیشتری داریم
یعنی کسی که مثلا ۵۰ هوش شده رتبه نرم افزارش ۳۰۰ هست و ۳۰۰ نرم رو پوشونده واین به نفع کسی هست که رتبه نرمش بیشتر از ۳۰۰ هست چون یکی از رتبه های پایین تر از خودش عملا وجود نداره و ظرفیتی رو اشغال نمیکنه.
ولی پارسال به دلیل تغییر ظرایبی که داشتیم اینجور نبود و رتبه ۵۰ هوش رتبش مثلا ۸۰۰ میشد وعملا هم پوشانی خاصی وجود نداشت.
پس امسال اگه ظرفیت ها مثل پارسال باشه ، رتبه های بالاتری نسبت به پارسال قبول میشن

چرا امسال هم‌پوشانی بیش‌تره؟! آخه سال ۹۲ ضریب مشترک ۴ بود و تخصصی ۲. در نتیجه کسی که دروس مشترک رو خوب می‌زد تو هر ۲-۳ تا گرایش رتبه‌ی خوبی می‌آورد و هم‌پوشانی ایجاد می‌شد. ولی ۹۳ هر دو تاش ضریب ۴ شد و چون تاثیر تخصصی رفت بالا دیگه این اتفاق نیفتاد. و خب امسال هم که باز ضریب مشترک و تخصصی مثل همه. پس چی باعث می‌شه که الان شرایط مثل سال ۹۲ باشه و نه مثل ۹۳؟
به نظر من که از نظر هم‌‌پوشانی مثل پارسال هست. من هم تا حالا بین دوستام که رتبه‌های تک رقمی بودن ندیدم کسی مثلا هم تک‌رقمی نرم باشه هم هوش!
من که هم پوشانی ای ندیدم تو نرم افزار! به نظرم مثل پارساله
یه چیزی! پارسال شبکه‌ی شریف چقدر بود ظرفیتش؟! ۱۸ نفر یه کم خیلی زیاد نیست؟!!!! مگه چند تا استاد دارن آخه؟!
تورو خدا یکی داستان همپوشانیارو واسه ماهم بگید؟
(24 اردیبهشت 1394 11:14 ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط: [ -> ]
(23 اردیبهشت 1394 12:19 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]امسال هم پوشانی مث سال ۹۲ هست و نسبت به پارسال هم پوشانی بیشتری داریم
یعنی کسی که مثلا ۵۰ هوش شده رتبه نرم افزارش ۳۰۰ هست و ۳۰۰ نرم رو پوشونده واین به نفع کسی هست که رتبه نرمش بیشتر از ۳۰۰ هست چون یکی از رتبه های پایین تر از خودش عملا وجود نداره و ظرفیتی رو اشغال نمیکنه.
ولی پارسال به دلیل تغییر ظرایبی که داشتیم اینجور نبود و رتبه ۵۰ هوش رتبش مثلا ۸۰۰ میشد وعملا هم پوشانی خاصی وجود نداشت.

چرا امسال هم‌پوشانی بیش‌تره؟! آخه سال ۹۲ ضریب مشترک ۴ بود و تخصصی ۲. در نتیجه کسی که دروس مشترک رو خوب می‌زد تو هر ۲-۳ تا گرایش رتبه‌ی خوبی می‌آورد و هم‌پوشانی ایجاد می‌شد. ولی ۹۳ هر دو تاش ضریب ۴ شد و چون تاثیر تخصصی رفت بالا دیگه این اتفاق نیفتاد. و خب امسال هم که باز ضریب مشترک و تخصصی مثل همه. پس چی باعث می‌شه که الان شرایط مثل سال ۹۲ باشه و نه مثل ۹۳؟
امسال همپوشانی از 92 بیشتر هست به خاطر اینکه تاثیر نمره زبان و ریاضی توی مجموعه کامپیوتر بیشتر از پارسال هست. مثلا کسی که نمره زبان 40 زده باشد برای سال 92 معادل 10 درصد مشترک و یا 20درصد تخصصی بود ولی امسال معادل 20 درصد مشترک و یا 20 درصد تخصصی هست.
(24 اردیبهشت 1394 11:25 ق.ظ)Momeni.A.A نوشته شده توسط: [ -> ]
(24 اردیبهشت 1394 11:14 ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط: [ -> ]

امسال همپوشانی از ۹۲ بیشتر هست به خاطر اینکه تاثیر نمره زبان و ریاضی توی مجموعه کامپیوتر بیشتر از پارسال هست. مثلا کسی که نمره زبان ۴۰ زده باشد برای سال ۹۲ معادل ۱۰ درصد مشترک و یا ۲۰درصد تخصصی بود ولی امسال معادل ۲۰ درصد مشترک و یا ۲۰ درصد تخصصی هست.

تغییرات ضرایب امسال به این شکل بود که انگار همه چیز ثابت مونده باشه مثل سال قبل و فقط زبان ضریبش شده باشه ۲. یعنی فقط تاثیر زبان رفته بالا. یعنی درس زبان به تنهایی می‌تونه باعث افزایش تعداد هم‌پوشانی‌ها بشه؟!
از نظره من امسال همپوشانی ها از پارسال بیشتر و از دو سال پیش خییلی کمتره، یعنی تأثیر همپوشانی رو تو شهریور میبینیم ولی مثل سال 92 زیاد محسوس نخواهد بود ...
همون طور که دیدید بیش از اینکه متاثر از همپوشانی باشه مربوط میشد به افزایش ظرفیت های ارشد امسال مخصوصا غیر انتفاعی ها
(24 اردیبهشت 1394 02:37 ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط: [ -> ]امسال همپوشانی برا (معماری و هوش) چیزی مابین سال ۹۲ و ۹۳ میشه . تا اونجایی که دیدم ، برا نرم افزار هر چی باشه شبیه سال گذشته ست ، بچه های هوش و معماری به طور میانگین به خاطر ماهیت دروس تخصصی شون ، تخصصی رو کمتر از نرم افزاری ها میزنن . همین الآن هم تو کارنامه بچه ها میشه اینو دید. بخاطر همین نرم افزاری ها خیلی بیشتر تو هوش و معماری رتبه خوب میارن.
من مخالف حرف شما هستم اتفاقا همپوشانی امسال در نرم شبیه سال 92 هست
کلا کاری به کارنامه هم نداشته باشیم بر اساس ضرایب میشه فهمید که امسال همپوشانی رخ میده
شما کارنامه های زیر 50 هوش رو نگاه کنید همه رتبه های زیر 300 نرم رو پوشوندن
البته شاید شما منظورتون یه رتبه های خاصی باشه ولی بطور کلی همپوشانی زیاده
ولی پارسال اصلا همچین چیزی نبود
به نظرتون اگه یکی رتبه ی نرم و هوشش خوب بشه میره نرم یاهوش؟
کلا زیاد شدن همپوشاتی ها یعنی در حدی هست که بشه بهش امیدوار بود؟
راستی اگه کسی میدونه میشه بگه غیر انتفاعی شهر خودمون بهتره یا شبانه شهرای دور؟
مشاور ماهان به دوست من گفته بوده شانس قبولی یک دهم آخرین رتبه ی مجاز هیست یعنی مثلا هوش که 13000 تا مجاز شده هزار وسیصدتاش شانس دارن درسته؟؟
لینک مرجع