تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال ای تی 86 و ای تی 85
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
حجم نهان در یک سیستم کامپیوتری 2 به توان b بلوک است.به فرض استفاده از نگاشت set-assocative اگر طول میدان set صفر و b باشد انگاه
1)نگاشت خاصل به ترتیب معادل ------------------و ----------------است.
سلام بچه ها.تو کتاب پوزان جوابشو نوشته به ازای set=0 فول اسوشیتیو و به ازای set=b دایرکت است!!!!

من نمی فهمم چرا به ازای set=b دایرکت مگر نه اینکه اگر مثلا 2 به توان 4 بلک داشته باشیم(b=4) پس میشه set=4 وبا 4-way میشه کش set-assocarive مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوال ای تی 86

و یا ای تی سال 85 گفته در روش full assocative سرعت تشخیص حضور بلک در کش از سرعت تشخیص در روش set assocative کمتر است!!!

مگر فول به تعداد بلاک هاش مقایسه کننده نداره و به صورت موازی مقایسه نمی کنه؟ مگر اینکه سرعتشون برابر باشه که اونموقع من قبول درام این جمله درسته

جالبه میگه حتی direct سرعتش بیشتر از full assocative هستش چرا؟ مگر فول موازی انجام نمی ده ؟!!!!
راجع به سوال اولتون که کاملا مشخصه وقتی به تعداد بلاکها set داشته باشیم میشه همون حالت دایرکت ، حالا وقتی تعداد بلاکها (همون set )ها را در چند مرحله هر مرحله نصف کنیم ، چون مجبوریم همون مقدار فضای کش رو داشته باشیم تعداد set ها هر مرحله نصف میشه ولی در عوض ستون ها یا همون way ها بیشتر میشه تا در نهایت یک set داریم و b تا way خواهیم داشت که میشه حالت fully assocative.
راجع به سوال دوم هم چون بنظر من در حالت دایرکت هر بلاک ایندکس داره جستجو سریعتره اما در fully باید به تعداد بلاکها در هر way دنبال داده بگرده کندتره.
نگفته که b بلاک!!!! گفته 2 به توان b بلاک.پس ینی set=b و 2way
(03 دى 1393 03:08 ب.ظ)zahra6144 نوشته شده توسط: [ -> ]نگفته که b بلاک!!!! گفته ۲ به توان b بلاک.پس ینی set=b و ۲way
شما درست میگین منم تازه متوجه شدم Sad
لینک مرجع