تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: در خواست راهنمایی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام بچه ها

من تازه عضو سایت شدم و خیلی ازش استفاده کردم.راستش من الان ترم 11 هستم و تو پیام نور می خونم .و کلا تو این چند سال روزی 12-13 ساعت کار می کردم اصلا تو جو درس و دانشگاه نبودم و درس‌ها رو فقط واسه پاس کردن با حداقل نمره خوندم.چند وقت پیش نمی دونم چی شد یهو تصمیم گرفتم که ریسک کنم و کارو بذارم کنار و ارشد قبول بشم.

من 31 واحدم مونده که تموم بشم.که مهمترین درساش ریاضی مهندسی‌، محاسبات‌، الکترونیک‌، شبکه و آمار هستند.چند تا سوال از خدمتتون داشتم:

1- آیا اگه از اول مرداد شروع کنم امیدی هست که نرم افزار تهران قبول بشم؟

2-روزی چند ساعت باید بخونم؟

3-با توجه به اینکه 31 واحدم مونده کدوم درس هارو تابستون بردارم و کدوم هارو در طول ترم؟

4-از کجا می تونم جزوه های مفید و پیدا بکنم؟
سلام
خوش آمدید
۱- به نظر من امید هست ولی‌ با توجه به اینکه توی دوران لیسانس خوب نخوندید باید زیاد زحمت بکشید.
۲- واسه تابستون ۵-۶ ساعت خوبه. با توجه به اینکه توی جو درس نبودید شاید ۷ ساعت هم بشه بخونید. البته اینا به شرطیه که کار رو کاملا تعطیل کنید.
۳- نظری ندارم.
۴- اگه منظورتون از جزو، کتاب و ... هست که توی این فروم خیلی‌ راجع به منابع صحبت شده خودتون یه نگاه بندازید. ولی‌ اگه منظورتون خود جزوه هست باز هم توی همین فروم فک کنم بشه یه چیزایی پیدا کرد. توی سایت‌ها و وبلاگ‌های دیگه هم می‌شه یه چیزایی پیدا کرد. ولی‌ اگه میتونید از مرجع بخونید به نظر من بهتره.
(26 تير 1390 07:12 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
خوش آمدید
۱- به نظر من امید هست ولی‌ با توجه به اینکه توی دوران لیسانس خوب نخوندید باید زیاد زحمت بکشید.
۲- واسه تابستون ۵-۶ ساعت خوبه. با توجه به اینکه توی جو درس نبودید شاید ۷ ساعت هم بشه بخونید. البته اینا به شرطیه که کار رو کاملا تعطیل کنید.
۳- نظری ندارم.
۴- اگه منظورتون از جزو، کتاب و ... هست که توی این فروم خیلی‌ راجع به منابع صحبت شده خودتون یه نگاه بندازید. ولی‌ اگه منظورتون خود جزوه هست باز هم توی همین فروم فک کنم بشه یه چیزایی پیدا کرد. توی سایت‌ها و وبلاگ‌های دیگه هم می‌شه یه چیزایی پیدا کرد. ولی‌ اگه میتونید از مرجع بخونید به نظر من بهتره.

سلام و عیدتون مبارک‌ :

در مورد سوال یک که نوشته بودین‌: " آیا امیدی هست ؟ "

بایستی عرض کنم ‌: تا ریشه در آب است امید ثمری هست

چرا که نه ؟!

خواستن توانستن است ‌، اما با توجه به اینکه شما پایه درسی چندان قوی ندارید بایستی خیلی خیلی زحمت بکشید ‌، خیلی بیشتر از دیگران ...

در مورد اینکه کار رو رها کنید یا نکنید نظری ندارم‌، چونکه به خودتون و روحیات خودتون بستگی داره‌، اما پیشنهاد اکیدم اینه که اگر تصمیم گرفتید همچنان کار کنید‌، برای ایام کنکور‌، حتما ساعات کاری تون رو تا حد ممکن کاهش بدید‌، چونکه خستگی ناشی از 12 ساعت کار روزمره اجازه نخواهد داد که شما درس خواندن مطلوبی داشته باشید

البته موفقیت در کنکور بسته به تعداد ساعات مطالعه نداره و کمیت مطالعه
و درک مفاهیم درسی‌، خیلی خیلی بیشتر از کیفیت مطالعه مهم هست ‌، پس نمیشه یک عدد می نیمم برای موفقیت در کنکور تعریف کرد‌،

ممکنه یک نفر با روزی 12 ساعت مطالعه همون نتیجه ای رو بگیره که شخص دیگری با روزی 6 ساعت مطالعه‌، بنابراین عدد مطلقی وجود نداره

د رابطه با اینکه 31 واحد هنوز باقی دارید‌، پیشنهاد میکنم برای پاس کردن تمام این واحدها تا قبل از کنکور عجله نکنید‌، به نظر من هیچ اشکالی نداره اگر چند واحدی هم برای ترم بهمن 90 به بعد براتون باقی بمونه

با یک دست چند تا هندوانه میخواهید بلند کنید ؟!!!! هم پاس کردن تمام واحدها تا قبل از کنکور ؟ هم روزانه 12 ساعت کار ؟ هم موفقیت در کنکور ارشد با پایه نه چندان قوی درسی ؟!!!

در مورد جزوات و منابع مفید برای کنکور ارشد هم ‌، به تفصیل هم در این سایت و هم در سایر سایتها بحث شده‌،

پیشنهاد میکنم از قسمت "جستجو" در گوشه سمت چپ بالای همین صفحه ‌، حتما منابع ارشد رو جستجو بفرمایید ‌، اطلاعات بسیار خوبی دریافت خواهید کرد .....
دوست من چرا امید نباشه

مطمعنم میتونی و فقط برنامه ریزیت درست باشه و به برنامه ای که داری عمل کنی
من در طول خدمت سربازی خوندم اونم کجا یه پاسگاه

یا علی
خیلی ممنون بچه ها

کار و که کلا می ذارم کنار

نمی خوام که همه درس‌ها رو پاس کنم می خوام بدونم که کدوم درس‌ها رو بردارم حداکثر 12 واحد بر می دارم تو این ترم.

در مورد جزوه هم نتونستم به یه جمع بندی کامل برسم که کدو‌ها به دردم می خوره
(26 تير 1390 08:38 ب.ظ)farazin نوشته شده توسط: [ -> ]خیلی ممنون بچه ها

کار و که کلا می ذارم کنار

نمی خوام که همه درس‌ها رو پاس کنم می خوام بدونم که کدوم درس‌ها رو بردارم حداکثر ۱۲ واحد بر می دارم تو این ترم.

در مورد جزوه هم نتونستم به یه جمع بندی کامل برسم که کدو‌ها به دردم می خوره

دوست عزیز ‌، سعی کنید تاکیدتون اول بر کتاب باشه تا جزوه

جزوه دست نویس ‌، تضمینی نداره که 100% کامل باشه یا غلط و اشتباه نداشته باشه‌،

تازه الان بعضی کتابها هم زیاد قابل استناد نیستند‌، چه رسد به جزوه ....
کاربد daneshju-arshad برای چی پست منو نقل قول کردید؟!!
(26 تير 1390 08:57 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]کاربد daneshju-arshad برای چی پست منو نقل قول کردید؟!!
کدوم پست ؟ در کدام تاپیک ؟ اگر منظورتون همین تاپیک فعلی هست بایستی عرض کنم که من پست هیچ کاربری رو تا الان از این تاپیک منتقل نکردم‌، احتمالا بایستی تشخیص سایر همکاران بوده باشه
(26 تير 1390 10:19 ب.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 تير 1390 08:57 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]کاربد daneshju-arshad برای چی پست منو نقل قول کردید؟!!
کدوم پست ؟ در کدام تاپیک ؟ اگر منظورتون همین تاپیک فعلی هست بایستی عرض کنم که من پست هیچ کاربری رو تا الان از این تاپیک منتقل نکردم‌، احتمالا بایستی تشخیص سایر همکاران بوده باشه

نقل قول نه انتقال Big Grin
بله ‌، ممنون که یاد آوری کردید

یک لحظه فکر کردم نوشته انتقال ... Big Grin

اشتباهاتمون زیاد شده این روزا

من معذرت خواهی میکنم ...
(26 تير 1390 06:21 ب.ظ)farazin نوشته شده توسط: [ -> ]سلام بچه ها

من تازه عضو سایت شدم و خیلی ازش استفاده کردم.راستش من الان ترم ۱۱ هستم و تو پیام نور می خونم .و کلا تو این چند سال روزی ۱۲-۱۳ ساعت کار می کردم اصلا تو جو درس و دانشگاه نبودم و درس‌ها رو فقط واسه پاس کردن با حداقل نمره خوندم.چند وقت پیش نمی دونم چی شد یهو تصمیم گرفتم که ریسک کنم و کارو بذارم کنار و ارشد قبول بشم.

من ۳۱ واحدم مونده که تموم بشم.که مهمترین درساش ریاضی مهندسی‌، محاسبات‌، الکترونیک‌، شبکه و آمار هستند.چند تا سوال از خدمتتون داشتم:

۱- آیا اگه از اول مرداد شروع کنم امیدی هست که نرم افزار تهران قبول بشم؟

۲-روزی چند ساعت باید بخونم؟

۳-با توجه به اینکه ۳۱ واحدم مونده کدوم درس هارو تابستون بردارم و کدوم هارو در طول ترم؟

۴-از کجا می تونم جزوه های مفید و پیدا بکنم؟

سلام. خدا قوت
شما تابستونا چند واحد میتونید بر دارید؟ اگه 9 تا میتونید حتما آمار و ریاضی مهندسی و محاسبات رو بردارید و حین پاس کردنشون و درک اونا برا کنکور روشون کار کنید و بقیه واحد‌ها که برا کنکور نرم مهم نیستن رو لازم نیست تو اولویت قرار بدید. اگه زبانتون قوی نیست حتما تاکید میکنم بهش توجه خاص داشته باشید. اگه تو تابستون (مرداد و شهریور) این کارو بتونید انجام بدید در واقع ریاضی و زبان رو نجات دادید. از مهر به بعد رو هم بذارید برا مشترکا و مرور چیزایی که تابستون یاد گرفتید. به نظر من چون حجم کار شما زیاده لازم نیست کتابای مرجع بخونید و اگه جزوه های پارسه رو از دوستان و آشنایانتون بتونید گیر بیارید خوبه و در صورتی که ابهام داشتید به کتابای اصلی رجوع کنید یا تو تالار مطرح کنید تا بچه‌ها کمکتون کنن. حالا که میخواین ریسک کنید تا پایان راه مصمم باشید و به خودتون ایمان داشته باشید که می تونید.
* به امید شنیدن خبر های خوش در کنکور 91 از جانب شما*
خیلی ممنون از همگی

یه سوال دیگه؟ بسته مانشت چیه؟
بسته یک یه سری جزوات وvoiceو کتابهایی هستند که مربوط به سالهای قبل میشه
میتونید اینجا بیشتر اطلاعات کسب کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(27 تير 1390 08:37 ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط: [ -> ]بسته یک یه سری جزوات وvoiceو کتابهایی هستند که مربوط به سالهای قبل میشه
میتونید اینجا بیشتر اطلاعات کسب کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خیلی ممنون
سلام من لیسانس آی تی هستم پارسال هم آزمون ارشد شرکت کردم مجاز شدم اما رتبه م خیلی پایین بود میخواستم امسال دوباره شرکت کنم اما میخوام ببینم اگر علوم کامپیوتر درصد قبولیش بیشتر و آزمونش ساده‌تر باشه امسال علوم شرکت کنم کسی در این مورد اطلاعاتی نداره؟ اینکه من ۱بار آی تی شرکت کردم الان بهتره بازم آی تی شرکت کنم یا برم علوم با توجه به این که تا حدودی تحقیق کردم انگار ارشد علوم درصد قبولیش بیشتره .
راستش من بیشتر ترسم از اینه که برم علوم بخونم که ۵تا درس جدید رو باید بخونم و توش بمونم و ترس بعدیم از اینه که آزمون علوم از آی تی سخت‌تر باشه
اما واسه ای تی هم واقعا ظرفیت پذیرش پایینه و می ترسم دوباره بشینم آی تی بخونم و بازم نتونم قبول شم .
ممنون میشم راهنماییم کنین
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع