تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: اگر شما جای من بودید کار بر روی کدام یک را انتخاب میکردید؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
1-Qt(کیوت)
این موضوع رو استادم بهم معرفی کرده و گفته اگر روش کار کردی و مهارت پیدا کردی بهم خبر بده
شاید کار واسم سراغ دارهTongue
2-Direct X
پروژه پایانیم بوده البته طراحی بازی بود که اول باید انجین ساخت که این هم باید در یک گروه چند صد نفره بود تا توانست به خوبی کار کرد
اما بالاخره در این مورد و بازی سازی اطلاعاتی دارم و یه مقداری هم برنامه نویسی با دایرکت ایکس رو بلدم

حالا از شما بزرگواران مانشتی درخواست دارم که راهنماییم کنید که روی کدامیک کار کنم؟به چه دلیل؟
و بعد از چه مدتی در هریک به مهارت خوبی از آن دست پیدا خواهم کرد؟
و اگر میشه
لطفا مقاله خوب هم بهم معرفی کنید که از پایه تا حرفه ای آموزش داده شده باشه هم فارسی معرفی کنید هم انگلیسی و بین آنهایی که معرفی میکنید بگید کدامیک بهترین است

سپاسگزارم از همه دوستای خوبم
یعنی هیچکس هیچکس توان راهنمایی منو نداشت؟Sad

چرا؟
اصلا کسی هست تو این سایت بزرگ؟
چرا میاین میخونید و میرید؟
یه عنایتی یه بررسی یه نظریUndecided

کجا هستن دوستام؟
سلام دوست عزیز

متاسفانه من نسبت به هیچ کدام از موضوعات آشنایی ندارم.
ابتدا بستگی به علاقه خودتون داره.
اما به نظرم اگر احتمال میدید که در صورت انتخاب موضوع اول ، استادتون پشتیبان شما خواهد بود و
ممکن است بتواند کاری برای شما درست کند، موضوع اول را انتخاب کنید.
از یک دید دیگه هم میگم موضوع اول و اونم اینکه ، Direct x را که کار کردید. پس اگر در این حوزه کاری برای شما باشد، از دست نخواهید داد. اما روی موضوع کیوت کار نکردید، پس بهتره این را هم امتحان کنید. تا حوزه علمیتون را گسترش بدید و مهمتر از اون اینکه استادتون هم تاییدش می کنه.

موفق باشید.
سلام

قبل از انتخاب یکی از این دو، اگر بتوانم کلا نظر استاد رو تغییر می دم چون که سعی می کنم فیلدی رو انتخاب کنم که هم در بحث کار و هم ادامه تحصیل بهم نسبت به دیگری کمک بیشتری کنه که متاسفانه در هر دوی اینها موقعیت شغلی کمی به نسبت یه سری فیلدهای دیگه هست. مثلا اگر شما به سراغ تکنولوژی جاوا بیایید (نه صرفا جاوا به عنوان زبان برنامه نویسی) شما با طیف وسیعی از مفاهیم کم کم آشنا می شید که در حوزه Enterprise ازشون مکرر استفاده می شه.

و اگر هم اصلا نتونم نظر استاد رو تغییر بدم، Qt رو انتخاب می کنم. چرا که
۱- framework خیلی خاص منظوره ای نیست و در پیاده سازی یه سری از برنامه ها کاملا کاراست.
۲- در زبان‌های برنامه‌نویسی مانند سی++ ، جاوا و پایتون می‌توان از آن استفاده‌کرد.
۳- در سیستم عامل غیر ویندوز هم قابل استفاده است. (cross-platform application framework)
۴- دارای مجوز LGPL می باشد.

در پناه حق موفق باشید.
(06 اردیبهشت 1393 12:59 ق.ظ)agh42778 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام

قبل از انتخاب یکی از این دو، اگر بتوانم کلا نظر استاد رو تغییر می دم چون که سعی می کنم فیلدی رو انتخاب کنم که هم در بحث کار و هم ادامه تحصیل بهم نسبت به دیگری کمک بیشتری کنه که متاسفانه در هر دوی اینها موقعیت شغلی کمی به نسبت یه سری فیلدهای دیگه هست. مثلا اگر شما به سراغ تکنولوژی جاوا بیایید (نه صرفا جاوا به عنوان زبان برنامه نویسی) شما با طیف وسیعی از مفاهیم کم کم آشنا می شید که در حوزه Enterprise ازشون مکرر استفاده می شه.

و اگر هم اصلا نتونم نظر استاد رو تغییر بدم، Qt رو انتخاب می کنم. چرا که
۱- framework خیلی خاص منظوره ای نیست و در پیاده سازی یه سری از برنامه ها کاملا کاراست.
۲- در زبان‌های برنامه‌نویسی مانند سی++ ، جاوا و پایتون می‌توان از آن استفاده‌کرد.
۳- در سیستم عامل غیر ویندوز هم قابل استفاده است. (cross-platform application framework)
۴- دارای مجوز LGPL می باشد.

در پناه حق موفق باشید.

زبان جاوا رو در حد خیلی خوب بلدم اما نه عالی
واینکه منظورتون از تکنولوژی جاوا چیه؟
تا حالا Enterpriseاینو نشنیدم میشه یه کم توضیح بدید و راهنمایی و کمکم کنیدUndecided

ممنون از لطفتونBlush
توضیحاتی درباره Enterprise :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نام برخی از تکنولوژی های open source ای که با زبان جاوا پیاده سازی شده اند و یا API ها جاوایی در اختیار developer می گذارند: (عناوین به تفکیک حرف الفبا در سمت چپ لینک زیر مشخص شده اند)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
(06 اردیبهشت 1393 07:46 ق.ظ)agh42778 نوشته شده توسط: [ -> ]توضیحاتی درباره Enterprise :

نام برخی از تکنولوژی های open source ای که با زبان جاوا پیاده سازی شده اند و یا API ها جاوایی در اختیار developer می گذارند: (عناوین به تفکیک حرف الفبا در سمت چپ لینک زیر مشخص شده اند)

ممنون از لطف شما
اما لینک اولتون اصلا باز نشد

"دارای مجوز LGPL می باشد."
یعنی چی؟
دوست عزیز لینک اول مشکل نداره، اگر به هر دلیل باز نشد، در سایت wikipedia عبارت "Enterprise software" رو جستجو کنید.

همون طور که می دونید کلمه مجوز یکی از معانی فارسی Licence است و در اینجا بحث های حق دسترسی و کپی نرم افزارها رو مطرح می کنه. LGPL هم یه نوع حق دسترسی نرم افزار است. برای جزئیات به لینک زیر مراجعه کنید:

متشکرم از راهنماییتون
لینک مرجع