تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: copy on write کنکور 92 ای تی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان راهنمایی میکنید. منظورش از copy on write چیه و چه رابطه ای با فرآیند وفرزندها داره؟
سلام...

اگر فصل حافظه های سیستم عامل مخصوصا نویسنده محبوب بنده حقیقتو خوانده باشید در جدول صفحه فرآیند یکی از ستون ها یا صفاتی که در نظر گرفته می شه copy on write ضمنا یه سوال دیگم در این مورد در کنکور کامپیوتر 89 اومده:
حالا توضیحشو واستون می نویسم:اینو واسه این در جدول فرایند در نظر گرفتن که اگر فرایند پدری فرزندی ایجاد کرد,صفحات فرزند و پدر کپی نشوند و وقتی خواست فرایند فرزند on write شود این ستون مقدار 1 را نشان می دهد و به معنی این است که اگر در واقع فرایند فرزند خواست تغییر کند و فرایند فرزند و پدر راهشان خواست جدا شود , صفحه های مشترک هر دوی اینها جدا شود و یک کپی جداگانه در اختیار فرایند فرزند از صفحه اصلی پدر در اختیارش قرار گیرد و این به درد کارایی و سرعت می خوره یعنی صفحات پدر و فرزند یکی باشد و به محض write یک کپی ایجاد شود و راه پدر و فرزند از هم جدا شود.
حالا جوابی که دکتر حقیقت در این مورد دادندو واستون می ذارم:
این تست فاقد گزینه صحیح می باشد.طراح اشتباها گزینه 2 را انتخاب کرده است .شاید چون فکر کرده است که فرایند پدر نباید قبل از اتمام فرزندانش خارج شود می تواند این جمله را صحیح در نظر بگیرد در صورتی که ممکن است فرزندان صفحات خود را تغییر داده باشند ولی هنوز به پایان نرسیده باشند و یا صفحه های بعضی از فرزندان نیاز به تغییر نداشته باشند...

موفق باشید....
نظر من گزینه ی 2 است
چون اگر فرزند بخواد به کار خودش ادامه بده باید صفحات لازم رو از پدرش کپی کنه وگرنه با مرگ پدرش خواهد مرد که این سیاست در همه ی سیستم عامل ها اجرا نمی شود و نباید فرض ما باشه
(18 بهمن 1392 01:08 ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط: [ -> ]نظر من گزینه ی ۲ است
چون اگر فرزند بخواد به کار خودش ادامه بده باید صفحات لازم رو از پدرش کپی کنه وگرنه با مرگ پدرش خواهد مرد که این سیاست در همه ی سیستم عامل ها اجرا نمی شود و نباید فرض ما باشه

بیایم فرض کنیم فرایند پدر یه سری منابع داره که فرزند ازش استفاده میکنه اما چیزی رو تغییر نمیده با این حساب اون منابع مورد نیاز فرزند موقع خاتمه فرایند پدر برای فرزند قابل دسترس نیست چرا که منابع اشتراکی رو کپی نمیکنه و فقط منابعی رو که تغییر میده کپی میکنه.
(18 بهمن 1392 01:51 ق.ظ)hap777 نوشته شده توسط: [ -> ]

بیایم فرض کنیم فرایند پدر یه سری منابع داره که فرزند ازش استفاده میکنه اما چیزی رو تغییر نمیده با این حساب اون منابع مورد نیاز فرزند موقع خاتمه فرایند پدر برای فرزند قابل دسترس نیست چرا که منابع اشتراکی رو کپی نمیکنه و فقط منابعی رو که تغییر میده کپی میکنه.

فکرکنم حق باشماست
(18 بهمن 1392 03:11 ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1392 01:51 ق.ظ)hap777 نوشته شده توسط: [ -> ]

فکرکنم حق باشماست
من متوجه نشدم بالاخره فرایند پدر درچه صورتی میتونه خاتمه پیدا کنه؟ وقتی فرزندان کارشون تموم شه؟ ولی این حرفم با صحبت های دکتر حقیقت جور درنمیاد
(18 بهمن 1392 05:29 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]من متوجه نشدم بالاخره فرایند پدر درچه صورتی میتونه خاتمه پیدا کنه؟ وقتی فرزندان کارشون تموم شه؟ ولی این حرفم با صحبت های دکتر حقیقت جور درنمیاد

"طراح اشتباها گزینه ۲ را انتخاب کرده است .شاید چون فکر کرده است که فرایند پدر نباید قبل از اتمام فرزندانش خارج شود می تواند این جمله را صحیح در نظر بگیرد "
به نظرم تضادی نداره.
(18 بهمن 1392 06:52 ب.ظ)hap777 نوشته شده توسط: [ -> ]
(18 بهمن 1392 05:29 ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط: [ -> ]من متوجه نشدم بالاخره فرایند پدر درچه صورتی میتونه خاتمه پیدا کنه؟ وقتی فرزندان کارشون تموم شه؟ ولی این حرفم با صحبت های دکتر حقیقت جور درنمیاد

"طراح اشتباها گزینه ۲ را انتخاب کرده است .شاید چون فکر کرده است که فرایند پدر نباید قبل از اتمام فرزندانش خارج شود می تواند این جمله را صحیح در نظر بگیرد "
به نظرم تضادی نداره.
آها فهمیدمSmile . ممنون
لینک مرجع