تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: گیت XNOR
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام توی آزمون دوم مدرسان یه سوال هست که معادل مداری یه گیت را میخواد و توی جواب گفته اون گیت XNOR هست ولی من نمیدونم چرا XNOR هست ممنون میشم توضیح بدید؟
(16 دى 1392 11:46 ب.ظ)h_kh نوشته شده توسط: [ -> ]سلام توی آزمون دوم مدرسان یه سوال هست که معادل مداری یه گیت را میخواد و توی جواب گفته اون گیت XNOR هست ولی من نمیدونم چرا XNOR هست ممنون میشم توضیح بدید؟

اگه میشه صورت سوال رو کامل بزارید تا روش بحث کنیم.
کدام مدار عملکرد مدار منطقی نشان داده شده را پیاده سازی مینماید؟(منظور از مدار منطقی همون تصویری هست که گذاشتم)
که البته گزینه هاش همگی مدارهایی با بافر سه حالته هستند و مشکل من فقط توی اینه که چطور این گیت مربوط به XNOR هست.
سوال مربوطه سوال 63 ازمون مرحله دوم مدرسان تاریخ 17/8/92 هست.
(17 دى 1392 12:06 ق.ظ)h_kh نوشته شده توسط: [ -> ]کدام مدار عملکرد مدار منطقی نشان داده شده را پیاده سازی مینماید؟(منظور از مدار منطقی همون تصویری هست که گذاشتم)
که البته گزینه هاش همگی مدارهایی با بافر سه حالته هستند و مشکل من فقط توی اینه که چطور این گیت مربوط به XNOR هست.
سوال مربوطه سوال ۶۳ ازمون مرحله دوم مدرسان تاریخ ۱۷/۸/۹۲ هست.

به حق چیز های ندیده،،Tongue
دوست خوبم این مورد در دوران مرور و تست زنی زیاد پیش می آد.اسمش هم اشتباه چاپی یا مفهومی است.Big Grin
دوست عزیز این مدار منطقی که با بافر سه حالته داده شده نمیتونه معادل گیت های منطقی باشه چون به هر حال اگر C=0 باشه خروجی مدار z یا امپدانش بالا میشه و تو هیچ گیت منطقی ای این خروجی رو نداریم و به نظرم تست اشتباهه
لینک مرجع