تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سئوال 64 كنكور 86 مهندسي - PLA
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

[attachment=14176]
از برو بچ این سوالو کی می تونه حل کنه؟
گزینه۳
خط افقی بالا :[tex]\bar{a}bc[/tex]
خط افقی پایین:[tex]a\bar{c}[/tex]
شما کافیست اون قطعه الکترونیک که اسمش mosfetهست را مثل سوئیچ بگیرید که سه پایه داره. اون پایه که نقطه پررنگ در محل اتصالش (اسم پایه گیت هست)زده اگه یک بشه اون دو پایه دیگه به هم وصل میشوند. حالا اون پایه که فلش داره منطق صفر هست. یعنی اگه سوییچ وصل بشه خط را صفر میکنه.
(10 دى 1392 12:27 ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط: [ -> ]گزینه3
خط افقی بالا :[tex]\bar{a}bc[/tex]
خط افقی پایین:[tex]a\bar{c}[/tex]
شما کافیست اون قطعه الکترونیک که اسمش mosfetهست را مثل سوئیچ بگیرید که سه پایه داره. اون پایه که نقطه پررنگ در محل اتصالش (اسم پایه گیت هست)زده اگه یک بشه اون دو پایه دیگه به هم وصل میشوند. حالا اون پایه که فلش داره منطق صفر هست. یعنی اگه سوییچ وصل بشه خط را صفر میکنه.
یه خورده واضح تر توضیح میدید!Blush
سلام
به احتمال زیاد آقا فرداد درست میگن ، ولی مدرسان زده گزینه3.
در تحلیلش هم گفته در این شکل سه گیت NOR داریم.Undecided
من هم اول 3 را گفتم درسته ولی بعد 4 اش کردم.
الآن شما a=1بگیرید بدون اینکه بقیه چی باشند خروجی wیک خواهد شد. یه کم فکر میکنم نیاز به دقت بیشتری داره.
من شکل مدار رو یه جور دیگه رسم کردم که واضح تر باشه براتون و میذارمش توی پیوست (ببخشید کیفیتش بده!).

اگه دقت کنید در طبقه اول دو قسمت دارید که یکی شامل سه تا nmos (همون شکل سه پایه که اقا فرداد توضیح دادن)و یکی شامل دو تا nmos هست و اینا از بالا از طریق مقاومت به منبع تغذیه وصلن. حالا خروجی هر بخش بالا و پایین می شه nor اون گیت ها. دلیل این که که چرا nor می شه رو واسه یه مدار دو ورودی تو شکل بعدی گذاشتم و توضیحش هم توی جدول توی word هست .

حالا دوباره خروجی اینا می شه ورودی دو تا mosfet دیگه. بعد دوباره اونا هم nor می شن و در نهایت یه not داریم تهش. که اگر خروجی های اول رو هر کدوم nor کنیم بعد دوباره اینا رو با هم nor کنیم و دوباره not همون گزینه ۳ بدست می اد.

(احتمالا اقا فرداد اون not تهش رو در نظر نگرفتن واسه این جواب ۳ براشون درست نشده.)

باز واضح نبود بگید کامل تر می نویسم.
(13 دى 1392 01:23 ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط: [ -> ]من شکل مدار رو یه جور دیگه رسم کردم که واضح تر باشه براتون و میذارمش توی پیوست (ببخشید کیفیتش بده!).

اگه دقت کنید در طبقه اول دو قسمت دارید که یکی شامل سه تا nmos (همون شکل سه پایه که اقا فرداد توضیح دادن)و یکی شامل دو تا nmos هست و اینا از بالا از طریق مقاومت به منبع تغذیه وصلن. حالا خروجی هر بخش بالا و پایین می شه nor اون گیت ها. دلیل این که که چرا nor می شه رو واسه یه مدار دو ورودی تو شکل بعدی گذاشتم و توضیحش هم توی جدول توی word هست .

حالا دوباره خروجی اینا می شه ورودی دو تا mosfet دیگه. بعد دوباره اونا هم nor می شن و در نهایت یه not داریم تهش. که اگر خروجی های اول رو هر کدوم nor کنیم بعد دوباره اینا رو با هم nor کنیم و دوباره not همون گزینه ۳ بدست می اد.

(احتمالا اقا فرداد اون not تهش رو در نظر نگرفتن واسه این جواب ۳ براشون درست نشده.)

باز واضح نبود بگید کامل تر می نویسم.
بله درست میگویند. ۳ درسته.من پاسخم را ویرایش کردم.
لینک مرجع