تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: استفاده از باتری لپتاپ، برق یا هردو؟؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
همه ما دیر یا زود رفتنی هستیم. به قول معروف این شتری است که در خونه همه میخوابه
اما با ورزش، درمان و ... میشه زمان رفتن رو به تاخیر انداخت
واسه باتری لپتاپ و سایر باتری‌ها هم این موضوع صادقه
دیدگاه‌های مختلفی واسه استفاده از لپتاپ حین کار کردن وجود دارد از جمله:
یک. وقتی کنارت برق هست باتری لپتاپ رو دربیار و لپتاپ رو بزن به برق تا اینطوری از باتری‌ استفاده نشه و در نتیجه بیشتر عمر کنه!
دو. وقتی کنارت برق هست لپتاپ رو بزن به برق، باتری رو هم در نیار. خود لپتاپ خودکار وقتی به برق وصل باشه از برق استفاده می‌کنه و کاری به باتری نداره. باتری هم برات شارژ می‌کنه و هیچوقت بیش از حد هم شارژ نمی‌کنه و وقتی باتری ات کامل پر شد خودش از مدار شارژ کردن خارج میشه
سه. کلا باتری رو شارژ کن و وقتی داری کار می‌کنی با لپتاپ حتما از باتری استفاده کن حتی اگه کنارت پریز برق محیا بود.

حالا به نظر شما کدوم یکی از این سه دیدگاه صحیح است؟؟

به دید خودم مورد اول که کاملا باید رد بشه.
چون ممکنه که به قطعات آسیب وارد کنه
هیچوقت با لبتابت می خوای کار کنی اون رو به همراه باطری به برق نزن
یه بحث مفصلی شده قبلا ولی نتیجه نداده همه از اینو اون شنیده کسی علمی حرف نزده به نظرم اگه زبانت خوبه برو تو سایت سازنده ببین چی میگه من که لپتاپم سونی هست زنگ زدم نمایندگی رهجو گزینه 2 رو گفت منم انجام میدم
به خاطر همین دوست دارم اگه کسی منبعی داره بگه که بتونیم به ی دیدی برسیم
در خصوص اینکه هیچ منبع معتبری نیست باید بگم هست من خودم در مورد لپتاپم از سایت دل اطلاعاتی گرفتم ( بخش منبع تغذیه)
اگه انگلیسی ضعیف هست از سایت زیگورات استفاده کنید
اما خارج از این موارد من خودم تعمیرات انجام دادم میخوام تجاربم رو بهتون بگم:
1- اینکه من باتری لپ تاپم رو پر کنم بعد یه گوشه بزارم و استفاده نکنم برای لحظه مبادا که شارژم پر باشه و اینکه من خونه هستم و چه کاریه از باتری استفاده کنم کاملا اشتباه هست و باتری حداکثر باید بیشتر از دو روز بدونه استفاده نمونه اما اگه خواستین استفاده نکنید 30% شارژ توش بزارید بعد بدون استفاده بمونه و در استفاده بعدی شارژ کامل و استفاده و اگه قرار شد چند روزی بدون استفاده باشه باز خالی کنید تا 30% و بعد کنار بزارید
اما اینه شما همیشه باتری به لپ تاپ وصل باشه و برق هم باشه اشکالی نداره فقط گاهی که تو خونه راه میرید و مجبورید برق رو بکشید و به اشپزخونه برید و یه صبحانه بخورید و مقاله بخونید وقتی برگشتید به برق وصل نکنید و اجازه بدید تا کامل خالی بشه یعنی اون مدت بدون برق کار کنید وقتی باتری خالی شد دوباره شارژ کنید
سعی کنید شارژ باتری رو زمانی انجام بدید که با اون کار نمیکنید
اگه تجربه ی فریز کردن باتری رو ندارید برای تعمیر باتری هایی که زمان مفیدشون کوتاه شده فریز نکنید.
کسی سوالی داره باز؟
ممنون از توضیحاتتون
اما فریز کردن باتری چیه؟
فریز کردن اسمش روشه یعنی اینکه منجمد بشه
برای فریز کردن قطعه رو (هارد یا باتری) داخل دستمال بپیچید سپس داخل نایلون بزارید این کار برای اطمینان از عدم نفوذ آب هست بعد داخل فریزر یخچال برای 24 ساعت قرار بدین
البته توضیح بالا در مورد فریز کردن بود و بنده چون دلیل علمی برای فریز کردن باتری رو نمیدونم پیشنهاد نمیدم و خود تجربه ناموفقی از این کار دارم
اما برای هارد جواب داده و عالی بوده
(10 اسفند 1391 11:50 ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط: [ -> ]فریز کردن اسمش روشه یعنی اینکه منجمد بشه
برای فریز کردن قطعه رو (هارد یا باتری) داخل دستمال بپیچید سپس داخل نایلون بزارید این کار برای اطمینان از عدم نفوذ آب هست بعد داخل فریزر یخچال برای ۲۴ ساعت قرار بدین
البته توضیح بالا در مورد فریز کردن بود و بنده چون دلیل علمی برای فریز کردن باتری رو نمیدونم پیشنهاد نمیدم و خود تجربه ناموفقی از این کار دارم
اما برای هارد جواب داده و عالی بوده

ممنون از جوابتون
منم منظورم این بود که فریز کردن باتری چیه
حالا واقعا کاربرد این کار چیه؟کسی میدونه؟

لینک مرجع