زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب علوم کامپیوتر یا مهندسی

ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۳۸ ق.ظ
سلام آقای تنهایی: انسانهای خوب کم هستن وشمایکی ازاونا هستید
من امسال تو دورشته علوم و مهندسی امتحان دادم رتبه علوم ۳۰۰ و مهندسی ۲۰۰۰البته من دیر شروع کرده بودم و با قطعیت میتونم بگم ۸۰%مطالباخودم خوندم و چیززیادی از اساتید متاسفانه یادنگرفتم حالا میخواستم بدونم من روی یه رشته تمرکز کنم یا هردوشونا بخونم ایا علوم ارزش داره روش وقت بذارم درضمن فارغ التحصیل سخت افزارم ودروس ریاضی و مداراخوب بلدم(دروس ریاضی ۴۰%به خاطرپایین زدن دروس مشترک رتبه زیادشد)خواهشا راهنمایی کنید باتشکراز شما
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۴۶ ق.ظ
RE: انتخاب علوم کامپیوتر یا مهندسی
دوست عزیز من لیسانسم علوم بوده تا جایی که می دونم تمام همکلاسی‌ام از علوم فراری بودند و برای ارشد رفتند نرم افزار یا هوش
علوم خوبه ولی تو ایران برای مهندسی بیشتر ارزش قائلند و اینم بدونین علوم سخت تره
توصیه من اینه که حتما روی یک رشته تمرکز کنید
Huh
۰
۰
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۱۹ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۱۳ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ)امیرعلی۲ نوشته شده توسط:  سلام آقای تنهایی: انسانهای خوب کم هستن وشمایکی ازاونا هستید
من امسال تو دورشته علوم و مهندسی امتحان دادم رتبه علوم ۳۰۰ و مهندسی ۲۰۰۰البته من دیر شروع کرده بودم و با قطعیت میتونم بگم ۸۰%مطالباخودم خوندم و چیززیادی از اساتید متاسفانه یادنگرفتم حالا میخواستم بدونم من روی یه رشته تمرکز کنم یا هردوشونا بخونم ایا علوم ارزش داره روش وقت بذارم درضمن فارغ التحصیل سخت افزارم ودروس ریاضی و مداراخوب بلدم(دروس ریاضی ۴۰%به خاطرپایین زدن دروس مشترک رتبه زیادشد)خواهشا راهنمایی کنید باتشکراز شما

دوست عزیز به نظر من شما روی مهندسی سرمایه گذاری کنید چون تمام دروس علوم در مهندسی هم هست غیر از ریاضیات ۱و۲ که اون رو هم میتونید حذف کنید چون ضریب دروس پایه ۶ و ضریب دروس عمومی ۳ و این ۱۵ سوال ریاضی ۲ که جواب نمیدید در دروس دیگه قابل جبرانه البته به شرطی که دروس دیگه رو خوب خونده باشید.
موفق باشید.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad231
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۷ ب.ظ
به نظر من اول سرفصلای ارشد مهندسی و علوم رو ببینید... اونقدر با هم فرق دارن که بدون هیچ تردیدی می تونید بین مهندسی و علوم یکی رو انتخاب کنید. (لینک سرفصل های مزارت علوم رو یکی از دوستان توی فروم انتخاب رشته گذاشته بودن.)
اگه هم بخواید هر دو رو امتحان بدید به نظرم بهتره برنامه ریزیتون طبق مهندسی باشه؛ ریاضی و آنالیز عددی رو هم باید کنار درسای مهندسی یه جوری پیش ببرید. از پس ریاضی۱ راحت میشه بر اومد و خیلی وقت گیر نیست و همون طور که High Voltage گفتن میشه ریاضی۲ رو میونبر زد. آنالیز عددی رو هم اگه جبر خطی عددی یا آنالیز عددی ۲ رو نخونید نمی تونین خیلی بالا بزنید. بد نیست کارنامه های علوم رو بررسی کنید تا اهمیت نسبی درسا دستتون بیاد.

(۱۳ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۴۶ ق.ظ)mohammad231 نوشته شده توسط:  دوست عزیز من لیسانسم علوم بوده تا جایی که می دونم تمام همکلاسی‌ام از علوم فراری بودند و برای ارشد رفتند نرم افزار یا هوش
علوم خوبه ولی تو ایران برای مهندسی بیشتر ارزش قائلند و اینم بدونین علوم سخت تره
توصیه من اینه که حتما روی یک رشته تمرکز کنید
Huh

حرف محمد ۲۳۱ رو هم قبول دارم و حالا که شما مدارتون هم خوبه فکر می کنم اگه روی هوش و به خصوص سخت افزار اگه وقت بذارید، بهتر نتیجه می گیرید. فکر کنم اگه کارنامه‌ها رو بررسی کنید به همین نتیجه برسید.
به اینم توجه کنید که توی علوم کامپیوتر رتبه ۲۰۰ و ۳۰۰ با ۵۰۰ و ... فرق زیادی نداره. البته ابداً نمی خوام رتبه شما رو کوچیک کنم و فقط می خوام کمک کنم که بهتر مقایسه کنید. سال پیش رتبه‌ی بین ۲۰۰ و ۲۵۰ حتی شبانه شهرستان هم قبول نشده بود (البته زاهدان رو انتخاب نکرده بود).

واعلم انک لن تخلو من عین الله فانظر کیف تکون
۰
۰
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۴۰ ب.ظ
منم تقریبا با نظر mahjub موافقم

البته تو علوم گرایشهای زیادی وجود داره. گرایشی هست که درساش خیلی شبیه هوش مصنوعیه یا گرایشی هست که توش اکثر درسای نرم افزاریا پاس میشه (البته منم اینارو طبق همون سرفصلا میگم)و گرایشای دیگه مثه محاسبات علمی و نظریه محاسبات و بیوانفورماتیک که من اینا رو تو گرایشای ارشد علوم کامپیوتر و ریاضی دیدم.

و اینکه شما تو چه زمینه ای کار کنین بیشتر به جایی که قبول میشین داره(که اون گرایشو داشته باشه یا اساتید رو این زمینه کار کنن!)

ولی اینکه شما بخواین وارد علوم کامپیوتر بشین یا مهندسی بسته به علاقه خودتون داره.نه اینکه صرفا تو ایران به چی اهمیت میدن.چون بنظر من علوم بخاطر نو بودن مباحثش جای پیشرفت خیلی داره.

اگر بقیه نظرشون با من فرق داره لطفا توضیح بدن.
۰
۰
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۴۷ ق.ظ
ولی این رو هم بدونید که رقابت در رشته های مهندسی خیلی زیادتره.

اگه به الگوریتم خیلی علاقه دارین بهتره برین علوم کامپیوتر. اما اگه خیلی علاقه ندارید بهش بهتره که تلاشتون رو توی مهندسی بگذارید یه تجربه نشون داده که:

کسایی که توی مهندسی رتبه اشون خوب شده توی علوم هم رتبه خوبی آوردندBig Grin

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۱۴ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۴۳ ب.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۴۷ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  یه تجربه نشون داده که:

کسایی که توی مهندسی رتبه اشون خوب شده توی علوم هم رتبه خوبی آوردندBig Grin

بله اینم که من گفتم بهتره برنامه ریزی طبق درسای مهندسی باشه تا اندازه ای به این مسئله مربوط می شه.

واعلم انک لن تخلو من عین الله فانظر کیف تکون
۰
۰
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۵۵ ب.ظ
باتشکراز دوستان و اقای تنهایی
من از اول برا علوم خوندم بعدمیخواستم آزمونای پارسه را بنویسم چون علوم نداشت مجبورشدم مهندسی رابنویسم چون نمیخواستم نمراتم توازمون پایین باشه بعضی دروس مثل vlsi دیجیتال و... را برای بار اول خوندم واین یکی از مشکلات من بود رتبه علومم میدونم افتضاحه حس میکردم توعلوم راحت ترم مثلا محاسباتا که تودانشگاه برنداشتم تومهندسی به ۵سوالش جواب درست دادم و تو علوم هم ۵۳ زدم (همون طور که گفتم توریاضی مشکلی ندارم)ولی داده خیلی پایین فکرمیکردم علوم به سمت ریاضی میره ولی همون طور اقای تنهایی میگه الگوریتمیه بازم از دوستان به خاطر جواباشون ممنونم
موفق باشید
۰
۰
ارسال:
۲۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۴۰ ب.ظ
منم رتبم۳۶۹ علوم،یعنی هیچ امیدی نیست.امسال تا ۸۰۰ مجاز شدند ولی پارسال تا۵۰۰ البته خوردش را ننوشتم
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۵ شهریور ۱۳۸۹, ۰۶:۳۶ ب.ظ
پذیرش علوم که نسبت به مهندسی کمتره. ولی باز هم بساگی به علاقه خودتون داره اگر ریاضیتون خوبه و علاقه به الگوریتم دارید علوم. ولی اگر درسهای تخصصی (سخت مثل دیجیتال و مدار) را بلدید و البته علاقه دارید، مهندسی بهتر نتیجه می گیرید.

دو قدم نیست بیش این همه راه/ راه نزدیک شد سخن کوتاه
یک قدم بر سر وجود نهی / وان دگر در بر ودود نهی
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۹۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۷۱ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۷۲ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۳۵۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۷۲۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۸۱۴ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۹۱ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۴۵۸ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۷۴۲ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close