زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

میخوام واسه ارشد هوش بخونم لطفا راهنمایی...!!!!

ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ب.ظ
سلام دوستان ، لطفا تایپیکم رو بخونید خیلی زیاد به کمک و راهنماییتون نیاز دارم من سه سال پیش کارشناسیم تموم کردم و دیگه تصمیم خوندن ارشد نداشتم تا امسال که به دلایلی نیاز دیدم که باید ادامه تحصیل بدم و اینکه باید ارشد هوش قبول بشم تردیدی ندارم و درواقع راهم مشخصه ، متاسفانه چون امتحان ارشد امسال اردیبهشت برگزار میشه تصمیم داشتم خوندن رو دیرتر شروع کنم به این دلیل که وقت دارم اما متاسفانه درست زمانی که میخواستم شروع کنم یه اتفاق وحشتناک برام افتاد و من دو ماه پیش خیلی ناگهانی مادرم رو از دست دادم این اتفاق خیلی منو بهم ریخت درس خوندن که بماند رو همه زندگیم تاثیر گذاشت تازه الان کمی بهترم و زندگیم برگشته به روند عادی ، حالا منی که پر از انگیزه و امید بودم موندم چه کنم از طرفی غصه مادرم و از طرفی روزهایی که بسرعت می گذره و من کلی عقب موندم ، میخوام خودمو برسونم میخوام شروع کنم به درس خوندن و هرطوری شده قبول شدم (البته به کمتر از دولتی راضی نیستم) ، اول اینکه زمانهایی که از دست دادم خیلی اذیتم میکنه و اینکه چقدر امید داشتم به قبولی و توانایی هام و الان دو ماه ونیم به کنکور هیچ کاری نکردم راستش پارسال دوماه به کنکور به سرم زد بخونم ولی نخوندم گفتم زمان کمیه و می ذارم سال دیگه اما امسال هم دوباره تبدیل شد به شرایط پارسالم این خیلی عذابم میده ، لطفا بگید امیدی هست ؟ البته خودم فکر میکنم برای شروع شاید دیر باشه ولی باتلاش شدنیه !
نیاز به محرک دارم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید خیلی نیاز دارم و خیلی سریع باید تصمیم بگیرم

لطفا راجب اینکه چه درسایی رو حذف کنم و واسه بقیه چه کتابایی بخونم که تو این مدت بتونم بهترین نتیجه رو بگیرم
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۳۳ ق.ظ
اگر مصمم هستی با روزی ۱۰ ساعت میشه نتیجه گرفت البته بشرطی که به خودت مطمئن باشی و اعتماد بنفس هم داشته باشی بدون استرس محکم بخونی
زبان بینهایت مهمه واسه گرایش نرم وهوش
گسسته هم پایه درسهای دیگه هست خیلی اهمیت داره
تو مشترک ها ه مبنظر من نظریه بذار کنار
کدار معماری ساختمان و سیستم عامل رو بخون
تو تخصصی هم الگوریتم وهوش رو بخون اگر وقت کردی دو سه فصل مهم محاسبات عددی ام بخون
واسه منابع هم کمکی خواستی من در خدمتم چون مشهدی میتونم بهت بگم یکی دو درسم بری کلاس
قصدتون جدی بود بهم پیام بدین
۷
۴
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۳۳ ق.ظ
سلام.
خدا رحمتشون کنه.

به نظرم میتونی وقت بزاری و تا حد خوبی جلو بری. یک سری کتاب خوب (هر درس یک کتاب) تهیه کن. برای کم شدن هزینه ت هم پیشنهاد میکنم بری جمعه بازار کتاب خیابون "چهار طبقه" یا پاساژ مهتاب کتاب دسته دوم تهیه کنی.
فقط برنامه ریزی منظم باید انجام بدی، فقط و فقط هر درس یک کتاب بخونی و خلاصه نویسی رو فراموش نکنی.
بدترین حالت اینه که امسال رتبه مد نظرت رو نمیاری، اما در عوض کارت برای سال آینده خیلی راحت تر میشه.

موفق باشی.

There is no there there.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehRUN , RASPINA , good arman
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵ ق.ظ، توسط mgshervin.)
سلام دوست عزیز
زندگی همیشه پر از حوادث تلخ و شیرینه . خدا خودش وعده داده که پس از هر تلخی و سختی، آسانی و شیرینی خواهد بود

با امید و تلاش و پشت کار شروع کن

به نظرم بهتره درسهایی که باشون مشکل اساسی داری را حذف کنی
و در این وقت باقی مونده بر اساس توزیع موضوعی درسها بیشتر تاکیدت را روی قسمت های مهم از هر مبحث بزاری
و از تست زدن و مرور منظم انچه میخونی غافل نشو مهم نیست که همه مطالب را پوشش بدی بهتره مطالبی را که مهمه واقعا بهشون مسلط بشی
با آرزوی موفقیت برای تو

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , good arman
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۳۱ ب.ظ
RE: میخوام واسه ارشد هوش بخونم لطفا راهنمایی...!!!!
سلام دوست عزیز
به نظر منم میشه پس با جدیت و انگیزه شروع کنید که میشه
درسایی رو هم که پایه قوی دارید در اولویت بذارید و حذف بعضی دروس هم به پایه خودتون برمیگرده اما پیشنهاد اینه که دروس تخصصی و مشترک رو به جز مدار تا جایی که امکانش هست کنار نذارید و زبان هم فراموش نکنید
موفق باشی
۲
۰
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۲۳ ق.ظ
سلام از همه دوستانی که وقت گذاشتن و پاسخ دادن ممنونم همه نکاتی که گفتید مطالعه کردم و حتما به کار میگیرم HeartHeart

این چند روز برای منابع کلی سرچ کردم و تقریبا نتایج خوبی گرفتم تصمیم دارم این کتابها رو تهیه کنم ممنون میشم اگه کسی نظری داشت در میون بذاره

اول اینکه چه درسهایی رو حذف کنم بهتره ؟؟؟ از لحاظ وقت گیر بودن ، خودم به این نتیجه رسدم اینها رو حذف کنم : ریاضی مهندسی ، مدار الکتریکی ، نظریه (فقط بخاطر وقت گیر بودن حذف میکنم نظرتون بگید) ، آمار

سیستم عامل : کتاب پارسه که اکثرا میگن خوبه ولی پوران هم خوبه ، فکر میکنم با این زمان خوندن پوران منطقی تر باشه ولی مطمن نیستم
گسسته : پوران (هنوز تهیه نکردم اما کتاب پارسه دارم ولی اکثرا گفتن پوران بهتره)
مدار منطقی : پوران
هوش : راهیان ارشد (هنوز تهیه نکردم ولی کتاب راسل رو دارم)
معماری : پوران
ساخنمان داده : پارسه یا پوران (هنوز تهیه نکردم !)
الگوریتم : پوران شنیدم خوبه اما من این کتابها رو دارم فکر میکنم همینا خوب باشه : کتاب نیپولیتان/نعیمی پور ترجمه جعفرنژاد قمی و کتاب پارسه قلی زاده
حالا پوران لازمه تهیه کنم ؟؟‌ بابت هزینه نمیگم فقط میخوام تو این زمان بهترین کتاب ممکن رو بخونم

محاسبات عددی : راهیان ارشد رو دارم اول از همین شروع میکنم و بعد فرصت شه پارسه یا پوران که هنوز ندارمشون

برای زبان یه کتاب زبان عمومی و تخصصی مقسمی دارم نمی دونم خوبه یا نه ؟؟!!
زبان عمومی جی ۵ چطوره ؟؟ یا کتاب ۵۰۴ ؟ خوندن زبان همه تون توصیه کردین خودمم خیلی علاقه دارم به خوندنش فقط اینکه پایه م کمی ضعیفه و نمی دونم چیه منبعی بخونم که تو این زمان برام بهتر باشه ولی از خوندن زبان لذت میبرم Wink

دوستان از چه درسی شروع کنم بهتره ؟؟ مثلا می دونم ساختمان رو قبل الگوریتم باید بخونم اگه درس دیگه ای هم اینطور حتما مربوطه بگید .
برای خوندن هوش قبل لازمه درس دیگه ای حتما خونده بشه؟؟

(۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳ ق.ظ)good arman نوشته شده توسط:  اگر مصمم هستی با روزی ۱۰ ساعت میشه نتیجه گرفت البته بشرطی که به خودت مطمئن باشی و اعتماد بنفس هم داشته باشی بدون استرس محکم بخونی
زبان بینهایت مهمه واسه گرایش نرم وهوش
گسسته هم پایه درسهای دیگه هست خیلی اهمیت داره
تو مشترک ها ه مبنظر من نظریه بذار کنار
کدار معماری ساختمان و سیستم عامل رو بخون
تو تخصصی هم الگوریتم وهوش رو بخون اگر وقت کردی دو سه فصل مهم محاسبات عددی ام بخون
واسه منابع هم کمکی خواستی من در خدمتم چون مشهدی میتونم بهت بگم یکی دو درسم بری کلاس
قصدتون جدی بود بهم پیام بدین
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییهات ، لطفا منابعی که گذاشتم مطالعه کنید و نظرتون بگید ، بله قصدم کاملااااا جدی هست و استرسم خیلی کمتر شده و بیشتر مصمم هستم که همه تلاشم رو بکنم و نتیجه رو بخدا واگذار میکنم در هرصورت با خوندن چیزی رو از دست نمیدم و نهایتش تجربه ای برای سال بعد میشه اما خب به همین امسال هم امیدوارم و مصمم .
در مورد کلاس گفتید چه کلاسی برای چه درسی؟؟؟‌

در مورد محاسبات کدوم فصلاش مهم تره ؟؟‌ببخشید واقعا وقت ندارم راجب این موضوع سرچ کنم اگه میدونید حتما بهم اطلاع بدید و اگه راجب درس دیگه ای هم فصلای خاصی مهم تر هست ممنون میشم برام بذارید
۱
۰
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط good arman.)
زبان برو از کانال کنکور کامپیوتر صدای ۴جلسه اخر دکتر زارع رو حتما حتما حتما حتما ... بازم حتما دانلود کن اگر اسم کانال ر وپیدا نکردی بگو خصوصی بهت پیام بدم عضو بشی بعدش توی این ۴ جلسه کل تکنیک های تست ردینگ رو که توی هیچ کتابی نیست درس میده وکل کتاب ردینگشو
ایشون شاگرد طراحان سوال و نابغه زبان هستن ضرر نمیکنی کتاب ردینگشم حتما تو کانال شماره هاشو نششتن سفارش بده
گسسته حتما پوران بخرید وفصلهای منطق شمارش گراف و بازگشتی و مجموعه ها رو بخونین مابقی ر وحذف کنید این ۵ فصل بیس تمام درسهاست اگر اضاف اوردی لاتیسم بخون نخوندی ام ایرادی نیست گسسته پارسه یه عالمه غلط داره

ساختمان اکثر کتابهای بازار خوبین فرقی زیاد نداره زیا
اما بنظر من الگوریتم پوران بهترینه البته مدرسان درسنامه عالی داره اما حل تست های ۳سال اخرش خیلی ایراد داره الگوریتم
پارسه هم الگوریتمش خوبه
پوران حتما چاپ ۱۰ باشه

محاسبات چون ۲سال بینهایت سخت دادن امسال پیش بینی من این متوسط میدن فصلهای مهمش هم:
۱- حل عددی معادلات
۲-انتگرال عددی
۳-حل عددی معدلات دیفرانسیل
البته فکر کنم فصل درون یابی مقدمه لازم واسه فهم اینا خونده بشه

کتاب هم راهیان خوب محاسبات
منطقی پوران کافیه البته نصیر هم عالیه اما زیادی گفته و شما پوران جوابتو میده
معماری هم حتما با ویس برو جلو خیلی سرعتتو بالا میبره ویس دکتر یوسفی تو مانشت هست
اگر ویس نداشتی ه مفیلم دکتر گودرزی شریف عالیه ۳۰ساعته همش با روزی ۲ساعت دوهفته تمومش میکنی
واسه شروع هم عرض کردم چون گسسته بیس هست فهم گسسته خیلی کمکت میکنه تو فهم اکثر درسها مثلا بازگشتی گسسته ر وبفهمی بازگشتی ساختماد و الگوریتم هم میفهمی فقط یه درخت بازگشت میمونه واست تقسیم غلبه بیسش همینه پویا همینه فهم بازگشتی یعنی زدن ۴تاسوال ضریب ۲ تو درسهای داده الگوریتم و ساختمان داده

پس زبان بخاطر اهمیت نمره اش و گسسته بخاطر محوریتش و منطقی بخاطر اسون ونمره بیار بودنش بودنش و در چارچوب مشخص سوال دادنش رو خیلی ریز بخونید
با تجربه ۲ساله ام میگم شما با حوصله بون استرس عمیق عمیق عمیق مفهومی بخون اگر ۶۰٪ مطالب رو بخونی مفهومی عمیق میتونی ۴۰٪ اون ۶۰٪ رو مثلا تو کنکور بزنی و حداقل مشهد قبول بشی تسلط و مفهومی خوندن سر جلسه کنکور خیلی کمکت میکنه
تستهای ۴سال اخر رو همشونو بزن حتی اگر ی هفصلی رو نخوندی سوالاتشو بزن و یادت بمونه امکان تست تکراری یا مفهوم تکراری خیلی بالاست
بارم توصیه میکنم بعنوان داداش کوچکترت مفهومی بخون نوک زدن ادمو نابود میکنه من ادم میشناسم با خوندن ۶ درس پارسه امسال رتبه هاش بین ۱۰ تا ۲۰ هست چرا ؟
چون خیلی تو اون۶درس تسلط عمیقی داره
سیستم هم صدای دکتر حقیقت رو گوش کن فصلهای ۳ ۴ ۵ ۸ تقریبا هرسال ازش سوال اومده و گوش کرد نصدای حقیقت خیلی سرعتتو بالا میبره

هوش هم راهیان درسنامه خوبی داره اما فصل رنگ امیزیش غلط در غلط هست و همچنین حل تستهای اخر فصلهای اخرش هم غلط داره
نصیر سنگینه زیادی داره پارسه هم غلط زیاد داره پوران هم خیلی جاها توضیح کافی نداره کلا هوش کتاب خوب نداریم سعی کن دوتا منبع کنکوری باهم استفاده کنی
راهیان خریدی فصل رنگ امیزیشو از یه کتاب دیگه استفاده کن
بخصوص تو ی الگوریتم انتخاب متغییر درستش این
اولmrv
اگر چند متغییر هم محدودیت بود بعدش
degree
یعنی اول متغییری انتخاب میشه که کمترین مقدار برای رنگ امیزیش مونده دوم اگر چندتا هم اندازه بود اونی که رجه نودش بیشتر هست
این سوال سال قبل ایتی ۹۴ و ۸۷ هوش بود که راهیان غلط حلش کرده. بعدا که خونیش میفهمی چی میگیم
اینا دانسته های ذهن ناقص من بود
التماس دعا
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahsa_rad , digicom
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۵۶ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  زبان برو از کانال کنکور کامپیوتر صدای ۴جلسه اخر دکتر زارع رو حتما حتما حتما حتما ... بازم حتما دانلود کن اگر اسم کانال ر وپیدا نکردی بگو خصوصی بهت پیام بدم عضو بشی بعدش توی این ۴ جلسه کل تکنیک های تست ردینگ رو که توی هیچ کتابی نیست درس میده وکل کتاب ردینگشو
ایشون شاگرد طراحان سوال و نابغه زبان هستن ضرر نمیکنی کتاب ردینگشم حتما تو کانال شماره هاشو نششتن سفارش بده

سلام دوست عزیز ، ممنونم از وقتی که میذاری با راهنماییات خیلی کمکم میکنی و کلی تو زمانم صرفه جویی میشه انشاالله در جوانب دیگه پاسخ لطف تون دریافت کنید ..

این کانالی که گفتی رو ندارم لطفا برام پیام بذار تا عضو شم ، این کانال برای زبان تخصصی هست درسته ؟ برای زبان عمومی چی بخونم ؟ یه دوستی میگفت از رو نرم افزار لغات ۵۰۴ بخونم آیا کافیه ؟ و یا اینکه از جی برگ های زبان عمومی ارشد استفاده کنم کدومشون بهتره ؟

(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  گسسته حتما پوران بخرید وفصلهای منطق شمارش گراف و بازگشتی و مجموعه ها رو بخونین مابقی ر وحذف کنید این ۵ فصل بیس تمام درسهاست اگر اضاف اوردی لاتیسم بخون نخوندی ام ایرادی نیست گسسته پارسه یه عالمه غلط داره

باشه حتما پوران میخرم فقط اگر چاپ خاصی از اون بهتره بگید کتاب امسال رو بگیرم بهتره یا چاپ قدیم هم مشکل نداره؟

(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  ساختمان اکثر کتابهای بازار خوبین فرقی زیاد نداره زیا
اما بنظر من الگوریتم پوران بهترینه البته مدرسان درسنامه عالی داره اما حل تست های ۳سال اخرش خیلی ایراد داره الگوریتم
پارسه هم الگوریتمش خوبه
پوران حتما چاپ ۱۰ باشه

همون طور که بالا گفتم جعفر نژاد و پارسه رو دارم اما از حرفاتون متوجه شدم بهتره پوران یا مدرسان رو تهیه کنم تو نت هم سرچ زدم این دوتا رو تعریف کردن ولی اینکه کدوم ارجح تره نمی دونم کدومش رو بخرم ؟ با وجودی که دو کتاب دیگه هم دارم و میتونه کامل کنندش باشه یعنی پوران یا مدرسان رو به عنوان کتاب اصلی بخونم و اگه ایرادی داشتم از جعفرنژاد یا پارسه استفاده کنم حالا بین مدرسان و پوران بگید کدوم بخرم چون مطالعه نداشتم نمی تونم تصمیم بگیرم !!

(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  محاسبات چون ۲سال بینهایت سخت دادن امسال پیش بینی من این متوسط میدن فصلهای مهمش هم:
۱- حل عددی معادلات
۲-انتگرال عددی
۳-حل عددی معدلات دیفرانسیل
البته فکر کنم فصل درون یابی مقدمه لازم واسه فهم اینا خونده بشه
کتاب هم راهیان خوب محاسبات

محاسبات و گسسته رو دوست دارم و اگه وقت کنم کامل میخونم خیلی خوبه که فصلای مهم رو بهم گفتید مررررسی

(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  منطقی پوران کافیه البته نصیر هم عالیه اما زیادی گفته و شما پوران جوابتو میده
معماری هم حتما با ویس برو جلو خیلی سرعتتو بالا میبره ویس دکتر یوسفی تو مانشت هست
اگر ویس نداشتی ه مفیلم دکتر گودرزی شریف عالیه ۳۰ساعته همش با روزی ۲ساعت دوهفته تمومش میکنی
واسه شروع هم عرض کردم چون گسسته بیس هست فهم گسسته خیلی کمکت میکنه تو فهم اکثر درسها مثلا بازگشتی گسسته ر وبفهمی بازگشتی ساختماد و الگوریتم هم میفهمی فقط یه درخت بازگشت میمونه واست تقسیم غلبه بیسش همینه پویا همینه فهم بازگشتی یعنی زدن ۴تاسوال ضریب ۲ تو درسهای داده الگوریتم و ساختمان داده

پس زبان بخاطر اهمیت نمره اش و گسسته بخاطر محوریتش و منطقی بخاطر اسون ونمره بیار بودنش و در چارچوب مشخص سوال دادنش رو خیلی ریز بخونید
با تجربه ۲ساله ام میگم شما با حوصله بون استرس عمیق عمیق عمیق مفهومی بخون اگر ۶۰٪ مطالب رو بخونی مفهومی عمیق میتونی ۴۰٪ اون ۶۰٪ رو مثلا تو کنکور بزنی و حداقل مشهد قبول بشی تسلط و مفهومی خوندن سر جلسه کنکور خیلی کمکت میکنه
تستهای ۴سال اخر رو همشونو بزن حتی اگر ی هفصلی رو نخوندی سوالاتشو بزن و یادت بمونه امکان تست تکراری یا مفهوم تکراری خیلی بالاست
بارم توصیه میکنم بعنوان داداش کوچکترت مفهومی بخون نوک زدن ادمو نابود میکنه من ادم میشناسم با خوندن ۶ درس پارسه امسال رتبه هاش بین ۱۰ تا ۲۰ هست چرا ؟
چون خیلی تو اون۶درس تسلط عمیقی داره

ممنون توصیه هاتون خیلی مفید بودن ، حتما مفهومی میخونم هم اینکه الان بهترین راهه و هم اینکه عادت به مفهومی خوندن دارم وهمه امیدم به کنکور همینه که همونایی که میخونم رو مفهومی یاد بگیرم تا بتونم تستای درسهای خونده رو بزنم و یه سوال دیگه من خیلی عادت به خلاصه نویسی دارم تو کنکور کارشناسیم از جی برگ یا لایتنر زیاد استفاده کردم و فوق العاده جواب گرفتم اما خب اون موقع زمان زیاد داشتم به نظرتون کتابایی که میخونم رو جی برگ نویسی کنم و با روش جی برگ مرور کنم خوبه ؟ با توجه به اینکه زمان زیادی میگیره ولی نتیجه ش واقعا عالیه

(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  سیستم هم صدای دکتر حقیقت رو گوش کن فصلهای ۳ ۴ ۵ ۸ تقریبا هرسال ازش سوال اومده و گوش کرد نصدای حقیقت خیلی سرعتتو بالا میبره

ر اجب کتاب سیستم حقیقت خیلی خوب شنیدم اما میگن وقت گیره ، نظرتون راجب پوران موسوی طیبی ؟ این کتاب میگن تو زمان کم خوندنش راحت تره
هرچند از حرفاتون متوجه شدم همین حقیقت رو بخونم با وویس هاش ، اینهارو محض اطمینان پرسیدم

(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  هوش هم راهیان درسنامه خوبی داره اما فصل رنگ امیزیش غلط در غلط هست و همچنین حل تستهای اخر فصلهای اخرش هم غلط داره
نصیر سنگینه زیادی داره پارسه هم غلط زیاد داره پوران هم خیلی جاها توضیح کافی نداره کلا هوش کتاب خوب نداریم سعی کن دوتا منبع کنکوری باهم استفاده کنی
راهیان خریدی فصل رنگ امیزیشو از یه کتاب دیگه استفاده کن
بخصوص تو ی الگوریتم انتخاب متغییر درستش این
اولmrv
اگر چند متغییر هم محدودیت بود بعدش
degree
یعنی اول متغییری انتخاب میشه که کمترین مقدار برای رنگ امیزیش مونده دوم اگر چندتا هم اندازه بود اونی که رجه نودش بیشتر هست
این سوال سال قبل ایتی ۹۴ و ۸۷ هوش بود که راهیان غلط حلش کرده. بعدا که خونیش میفهمی چی میگیم
اینا دانسته های ذهن ناقص من بود
التماس دعا

هوش همین راهیان رو تهیه میکنم فقط اگه ویرایش خاصیش بهتر هست بگید ، کتاب هوش راسل ترجمه جعفرنژاد (جلد سبزی داره) رو دارم در کنار راهیان گفتید یه کتاب کنکوری استفاده کنم همین راسل خوبه؟

ببخشید می دونم خیلی سوال پرسیدم بازم هم سپاس از وقتی که می ذارید..
۱
۰
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۴:۲۷ ب.ظ
واستون پیام دادم مفصل ادرسم دادم
فقط هوش راهیان فصل رنگ امیزیش خیلی غلط داره از این نخونید
اون کانال کانال رشته کامپیوتر هست نه زبان اما زبانش استادش دکتر زارع بهترین استاد زبان کنکوری کشوره
۱
۱
ارسال: #۱۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۳۹ ب.ظ، توسط digicom.)
(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  واستون پیام دادم مفصل ادرسم دادم
اون کانال کانال رشته کامپیوتر هست نه زبان اما زبانش استادش دکتر زارع بهترین استاد زبان کنکوری کشوره

سلام

شما راهیان چاپ چه سالی رو میگید؟ (من ۹۳ رو دارم خوبه) و برای هیوریستیک ها تو خود مرجع هم ترتیبی قرار نداده، بنظرم راهیان درست حل کرده این تست هارو!

مثلا سوال زیر: (آزمون پنجم مدرسان شریف)

با توجه به هیوریستیک های عمده مسائل CSP اگر انتخاب اول برای رنگ آمیزی گره A باشد، انتخاب دوم و سوم به ترتیب از راست به چپ کدام گره ها هستند؟ (شکل زیر)
ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

همچنین با توجه به بررسی سوالات ۵ سال اخیر محاسبات دیده شده اکثر تست ها از فصول خطا و درون یابی و انتگرال گیری بوده است.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۳۰ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۳۱ ب.ظ
گره بعدی یعنی دومی e
و سومی هم g یا h‌خواهد بود
هیورستیک ها هم واسه انتخاب متغیر به اینصورت هست که:
ابتداmrv اعمال میشه یعنی کمترین مقدار باقی مانده وقتی چند متغییر هم مقدار در مغادیر بودن سپس degree اعمال میشه توی این سوال چون همه همسایه های a یعنی b c g h eیه دونه از دامنه شون کم میشه میریم سراغ درجه بیشتر که طبق شکل درجه نودe سه هست ودوم انتخاب میشه
اما نود سوم بین تمام نوهای همسایه a e یعنی f d b c h
میشه g یا hرو انتخاب کرد معمولا چون یه اولویت مثل حروف الفبا میگن نود ‌ انتخاب میشه g البته فرقی نداره کدوم
۱
۱
ارسال: #۱۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۴۸ ب.ظ، توسط digicom.)
(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۳۱ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  گره بعدی یعنی دومی e
و سومی هم g یا h‌خواهد بود
هیورستیک ها هم واسه انتخاب متغیر به اینصورت هست که:
ابتداmrv اعمال میشه یعنی کمترین مقدار باقی مانده وقتی چند متغییر هم مقدار در مغادیر بودن سپس degree اعمال میشه توی این سوال چون همه همسایه های a یعنی b c g h eیه دونه از دامنه شون کم میشه میریم سراغ درجه بیشتر که طبق شکل درجه نودe سه هست ودوم انتخاب میشه
اما نود سوم بین تمام نوهای همسایه a e یعنی f d b c h
میشه g یا hرو انتخاب کرد معمولا چون یه اولویت مثل حروف الفبا میگن نود ‌ انتخاب میشه g البته فرقی نداره کدوم

جواب مدرسان : I و سپس E هست، که به نظر من ابتدا اگر بگیم Degree بوده پس A انتخاب شده و برای بعدی یا I و یا E (براساس Degree بیشترین درجه مقدار نگرفته که برای هردو ۲ هست) و اگر MRV اعمال بشه E ابتدا انتخاب می شود چون A مقدار گرفته.

حالا اگر ابتدا MRV اعمال شود باز هم کارساز نیست و به Degree روی می آوریم چون همه تعداد مقادیر یکسانی دارند. پس A انتخاب شده و مجدد MRV که میتوان بین E,C,B,G,H انتخاب کرد که به Degree روی می اوریم و که E انتخاب می شود (چون دو متغیر مقدار نگرفته دارد)
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  واستون پیام دادم مفصل ادرسم دادم

سلام ،،، حتما مطالعه میکنم پیامتون رو ، سپاس دوست عزیز

(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۴۸ ب.ظ)digicom نوشته شده توسط:  سلام

شما راهیان چاپ چه سالی رو میگید؟ (من ۹۳ رو دارم خوبه) و برای هیوریستیک ها تو خود مرجع هم ترتیبی قرار نداده، بنظرم راهیان درست حل کرده این تست هارو!

سلام من راهیان ۹۲ رو خریدم امیدوارم این هم خوب باشه
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۱۲:۱۶ ق.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ ب.ظ)mahsa_rad نوشته شده توسط:  
(30 بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۲۷ ب.ظ)good arman نوشته شده توسط:  واستون پیام دادم مفصل ادرسم دادم

سلام ،،، حتما مطالعه میکنم پیامتون رو ، سپاس دوست عزیز

(۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۴۸ ب.ظ)digicom نوشته شده توسط:  سلام

سلام من راهیان ۹۲ رو خریدم امیدوارم این هم خوب باشه

کتاب خوبیست، یکی از دوستان از رتبه های برتر هوش پارسال بسیار این کتاب را سفارش کردند.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۱۵ ق.ظ
سلام میخواستم بگم میشه اون کانال زارع برای من هم بزارید تا استفاده کنم خیلی ممنون.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۹۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۲۶ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۵۵۸ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۶۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۵۲۱ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۲۱۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۷۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۹۰۷ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
Rainbow ارشد هوش بهشتی یا نرم علم وصنعت aria_irani ۰ ۲,۴۱۷ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: aria_irani
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۹۲ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close