زمان کنونی: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گرایش آیتی پزشکی (لطفا توی گفتگو شرکت کنید)

ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۵۶ ب.ظ
سلام دوستان
گرایش ایتی پزشکی همیشه برای من و فکر میکنم خیلیای دیگه مبهمه. اینکه دقیقا دانشجوهای این رشته چی میخونن، کارهای عملیشون چیه، اصلا تمرکز رشته روی چیه بیشتر!
من یه پی دی اف از دروس این رشته پیدا کردم و مطالعه کردم، اما باز انگار هنوز ابهامه وجود داره.
از طرفی دروس یمقدار زیادی تئوریه و خیلی بیمارستان محوره، و کلا ردپای کمی از ایتی توی دروس دیده میشه، و انگار رشته بیشتر برای پزشکی هاست تا برای آیتی ها.
از طرفی انگار بیشتر روی اطلاع رسانی و انتقال اطلاعات بیمارستانی تمرکز داره، در صورتی که از عنوان پروژه های کار شده توسط دانشجوهای این رشته چیزهای دیگه ای برداشت میشه...
خلاصه خواهش من اینه که،
دوستانی که توی این رشته تحصیل کردند، خودشون لطفا بیان و درمورد زیرو بم این رشته توضیح بدند.
هرچیزی که دونستونش به شناخت بیشتر رشته کمک میکنه
و مهمه برای کسایی که میخوان این رشته رو انتخاب کنن
و البته درمورد دانشگاه های ارائه دهنده و امکانات و قدرتشون.
و البته بازار کارش در ایران و خارج از ایران.
و پتانسیل فیلدهای تحقیقاتیش برای ارشد و دکتری
میدونید، کلا این چارت رو که میبینم، یجوری درساش توی ذوق میزنه، برای بچه های کامپیوتر و ایتی جذابیت زیادی نداره
فقط شنیدن توضیحات تحصیل کرده های این رشته میتونه موضوع رو شفاف کنه
چارت درسی رو ضمیمه کردم
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم

فایل‌(های) پیوست شده
IT-pezeshki.pdf
اندازه فایل: ۳۲۶/۰۷ KB
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: amir.monfared1369 , kingmax , sabafarhadi , نارین
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۵۲ ب.ظ
سلام
بچه هایی که الان دارن می خونند در دانشگاه تهران این رشته رو بیان یه همتی کنند
اطلاعات جامعی رو بذن
نزدیک انتخاب رشته هست
ممنون
۰
۰
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۰۰ ب.ظ
این رشته تو دانشکده علوم و فنون نوین تهران ارائه میشه که میگن اصلاً جای خوبی نیست و احتمال داره تا چند سال دیگه کلاً جمع شه. بچه هایی که خودشون کارشناسی دانشگاه تهران بودن گرایش هایی که تو علوم فنون ارائه میشه و اصلاً تو انتخاب رشتشون نزده بودن چون اطلاع داشتن که چجوریه اونجا! حتی میگن سر اونجا دعوا بوده تو دانشگاه تهران که باید جمع شه !
۰
۰
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۲۱ ب.ظ
در یک کلام بایگانی اسناد پزشکی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tohidi4503
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۳۱ ق.ظ
من فکر میکردم کلا کار رو دستگاههای پزشکی هستش
۱
۰
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ق.ظ
RE: گرایش آیتی پزشکی (لطفا توی گفتگو شرکت کنید)
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ ق.ظ)barabox نوشته شده توسط:  من فکر میکردم کلا کار رو دستگاههای پزشکی هستش

سلام دوستان
اگه منظورتون انفورماتیک پزشکی هست... لطفا به سایت "انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی" مراجعه کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می دهد. مثل تعریف رشته / چارت درسی / اخبار و سمینارها....
یکی از دوستانم که فارغ تحصیل انفورماتیک پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران بود، میگفت که بیشتر تئوری هست و همی درسهای هوش مصنوعی و آمار و ریاضیات داره و بیشترش درسهای مدیریتی و حفظی ... هست
اما خب بستگی بسیار زیادی به دانشگاه داره که چه درس هایی ارایه می دهد.
مثلا می گفت بهتره دانشگاه تهران در اولویتتان قرار بدهید. چون درسهای بهتری را ارائه میدهند
ظاهرا دانشگاه به دانشگاه فرق داره!!
و از لحاظ کاری هم شما با فوق لیسانی انفورماتیک می توانید تدریس کنید چون رشته بسیار نوپایی هست و استادهایشان اکثرا غیر مرتبط درس خوندن و دکتری رشته دیگری دارن.!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda.h
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۲۷ ق.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ق.ظ)mym نوشته شده توسط:  
(20 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ ق.ظ)barabox نوشته شده توسط:  من فکر میکردم کلا کار رو دستگاههای پزشکی هستش

سلام دوستان
اگه منظورتون انفورماتیک پزشکی هست... لطفا به سایت "انجمن تخصصی فناوری اطلاعات سلامت و انفورماتیک پزشکی" مراجعه کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می دهد. مثل تعریف رشته / چارت درسی / اخبار و سمینارها....
یکی از دوستانم که فارغ تحصیل انفورماتیک پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران بود، میگفت که بیشتر تئوری هست و همی درسهای هوش مصنوعی و آمار و ریاضیات داره و بیشترش درسهای مدیریتی و حفظی ... هست
اما خب بستگی بسیار زیادی به دانشگاه داره که چه درس هایی ارایه می دهد.
مثلا می گفت بهتره دانشگاه تهران در اولویتتان قرار بدهید. چون درسهای بهتری را ارائه میدهند
ظاهرا دانشگاه به دانشگاه فرق داره!!
و از لحاظ کاری هم شما با فوق لیسانی انفورماتیک می توانید تدریس کنید چون رشته بسیار نوپایی هست و استادهایشان اکثرا غیر مرتبط درس خوندن و دکتری رشته دیگری دارن.!!!

سلام
گرایش انفورماتیک پزشکی که کنکورش با کنکور وزارت بهداشته و گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی پزشکی که دانشگاه تهران میگیره یکیه؟

نه تو می مانی و نه اندوه
و نه هیچ یک از مردم این آبادی
به حباب نگران لب یک رود قسم
و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت
غصه هم خواهد رفت
آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند
سهراب سپهری
۰
۰
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۴۹ ق.ظ
دوستان انفورماتیک پزشکی با آیتی پزشکی فرق داره.
انفورماتیک اصلا کنکورش جدا از آیتی برگزار میشه، اما آیتی پزشکی از گرایش های خود آیتی هست.
من مواد درسی آیتی پزشکی رو توی پست اول پیوست کردم
۱
۰
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۵۳ ق.ظ
ببخشید ظاهرا اشتباه متوجه شده بودم.
موفق باشین.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۱۴ ب.ظ
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ ق.ظ)mym نوشته شده توسط:  ببخشید ظاهرا اشتباه متوجه شده بودم.
موفق باشین.

خواهش میکنم دوست منSmile مرسی از پاسخت
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mym
ارسال: #۱۱
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۲۸ ب.ظ، توسط codin.)
سلام
متاسفانه اینقدر رشته ها با عناوین گیج کننده وجود داره که واقعا گاهی توی تصمیم گیری ادم به اشتباه میفته.مثلا من الان تازه میفهمم در دوران دبیرستان برداشتی که من از مهندسی شیمی داشتم یه چیزی تو مایه های مهندسی مواد بود! و برداشتم از آیتی هم یه چیزی بین برق و کامپیوتر و الی آخر...که البته همش اشتباه بود.
این رشته اینطور که به نظر میاد بیشتر به مدیریت نزدیک هست و خیلی ها اونو با رشته Bioinformatics که زیرمجموعه علم کامپیوتر هست اشتباه میگیرن.
اگر توضیحات همون دفترچه رو بخونید مشخصه که درساش تا حد زیادی مدیریتی و همچنین مرتبط با تولید سامانه های اطلاعاتی هست که در واقع یه جورایی شبیه گرایش سیستم مهندسی نرم افزار میشه و یا شاید گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی گرایش آی تی.
من شخصا این رشته رو نمیپسندم و علتش دخیل نبودن مفاهیم ریاضیاتی و مدل سازی در اونه
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۲۶ ب.ظ
این چارت درسی که گذاشتین مال مدیریت اطلاعات پزشکی که امیرکبیر هر سال بصورت غیرانتفاعی میگیره و تا جایی که من دیدم از بین بچه های برق میگیره. این مال رشته آی تی پزشکی نیست. عنوانش هم هست گزارش توجیهی. نه فلو چارت درسی.
اینطور که من میدونم از بچه هایی که رفتن فقط دانشگاه تهران این رشته را میگیره. برای بچه های آی تی هستش.
اگه تو سایت دانشکده فناوریهای نوین دانشگاه تهران برید عناوین درسهاش را پیدا میکنین . تعدادشون کمه و بعیده اینجا بیان .
یعنی بعد کنکور ارشد خیلیا که قبول میشن دیگه اینجا نمیان .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda.h , kingmax
ارسال: #۱۳
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط neda.h.)
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۷:۲۶ ب.ظ)Faridfo نوشته شده توسط:  این چارت درسی که گذاشتین مال مدیریت اطلاعات پزشکی که امیرکبیر هر سال بصورت غیرانتفاعی میگیره و تا جایی که من دیدم از بین بچه های برق میگیره. این مال رشته آی تی پزشکی نیست. عنوانش هم هست گزارش توجیهی. نه فلو چارت درسی.
اینطور که من میدونم از بچه هایی که رفتن فقط دانشگاه تهران این رشته را میگیره. برای بچه های آی تی هستش.
اگه تو سایت دانشکده فناوریهای نوین دانشگاه تهران برید عناوین درسهاش را پیدا میکنین . تعدادشون کمه و بعیده اینجا بیان .
یعنی بعد کنکور ارشد خیلیا که قبول میشن دیگه اینجا نمیان .

جدا؟! یعنی این رشته مدیریت فناوری اطلاعات پزشکی با فناوری اطلاعات پزشکی فرق داره؟ چون من این طرح توجیهی رو با عنوان فناوری اطلاعات پزشکی از سایت دانلود کردم. گفتم شاید همون رشته ست! نمیدونم، راستش هنوزم شک دارم!
البته منم تعجب کردم که برای دانشگاه امیرکبیره!
ب هرحال ممنون از شما

.
دوستان میتونید از این پیج مطالبی راجع به این رشته بخونید.
فکر کنم این گزارش توجیهی با عنوان مدیریت فناوری اطلاعات پزشکی، در واقع همون فناوری اطلاعات پزشکی هست، دروس که همونا هستشhttp://iranianpath.com/Master/Information-Technology-Engineering/Medical-Information-Technology/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%BA%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B73488.html
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۰۱ ب.ظ، توسط Faridfo.)
درستش اینه . با بالایی فرق میکنه .
انگار درس جبرانی هم داره.
این همون سرفصلی هست که دانشگاه تهران برا ی بچه های آی تی ارائه میکنه.

فایل‌(های) پیوست شده
برنامه درسی رشته مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی.pdf
اندازه فایل: ۳۹۷/۹۵ KB
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda.h , kingmax
ارسال: #۱۵
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سلام
جناب fridfo اگه بچه های دانشگاههای دیگه از شهر های دیگه بیان و تو این رشته قبول بشن
دانشگاه علوم و فنون نوین نمی گیره
ممنون.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۶۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  سوال ۶۱ آیتی ۹۰ *tarannom* ۴ ۲,۰۶۵ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: parsanaz
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۱۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۸۱۴ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۸,۲۹۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۸۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۶۷ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۲۷۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۴۷ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۵۶ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close