زمان کنونی: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شرکت در ختم قرآن دسته جمعی در ماه مبارک رمضان

ارسال: #۲۴۱
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۹ ب.ظ
RE: شرکت در ختم قرآن دسته جمعی در ماه مبارک رمضان
بچه ها من فردا اولین حزب آخرین جزء را تمام میکنم.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , shobair87
ارسال: #۲۴۲
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۰۷ ب.ظ، توسط Parva.)
دوستان عزیز دیگه چیزی تا پایان ماه رمضان نمونده، من این چند صفحه رو بررسی کردم، وضعیت آخرین اطلاع رسانی رو قرار دادم، لطفا تا شنبه همه تموم کنیم تا روز عید فطر ختم قران ها انجام بشه.
خواهشا آخرین ارسالتون رو ویرایش کنین تا این ارسال آخرین جمع بندی باشه.

گروه ششم:
(۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  حزب اول تا جزء ۳۰ خونده شده است

(۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ ب.ظ)ماه بانو نوشته شده توسط:  حزب ۲ از جزء ۱ تا ۳۰ خوانده شد

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ق.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط:  جزء یک تا ۳۰ خوانده شد
nasim_sh : لطفا سریعتر اعلام کنن

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , Aurora
ارسال: #۲۴۳
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ
سلام
من امروز حزب ۴ جزء ۲۸ رو خوندم ان شالله تا روز عید فطر هم بقیه اش تموم میشه التماس دعا دوستان عزیز
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , Parva , eris229 , Helmaa
ارسال: #۲۴۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۶ ب.ظ
منم میخواستم قرانو تو ماه رمضان ختم کنم ولی ۳ صفحه بیشتر نخوندم خوش به حالتون من خیلی ناراحتم
ارسال: #۲۴۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ، توسط shobair87.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  منم میخواستم قرانو تو ماه رمضان ختم کنم ولی ۳ صفحه بیشتر نخوندم خوش به حالتون من خیلی ناراحتم

خوندن قرآن محدود به ماه رمضون نیست ! انشالله تو فرصت باقی مونده از قرآن بهره ببرید ! رد طول بقیه روزهای سال با تلاوت حتی یک صفحه و تدبر بیشتر در معانی و تفاسیر آیاتش و مهم تز از همه عمل به دستوراتش می تونید حتی از بقیه که کل قرآن رو ختم می کنن جلو باشید!!

تا جزء ۲۸ قرائت شد
التماس دعای فرج!

it's better to be alone than being with someone who makes you feel alone
تنها بودن بهتر از اونه که کسیو داشته باشی و احساس تنهایی کنی!
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , eris229 , *farnaz*
ارسال: #۲۴۶
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ق.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  خواهشا آخرین ارسالتون رو ویرایش کنین تا این ارسال آخرین جمع بندی باشه.
خوبه اینو نوشته بودم، اگه نمی نوشتم انتظاری نداشتم،
عصر کلی زمان گذاشتم تا بتونم بررسی کنم که کدوم یک از کاربرا تا کجا رسوندن، و چه کسانی تا حالا اصلا اطلاع ندادن.

(حضرت مولانا)
ارسال: #۲۴۷
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
من حزب اول تمام جزها رو خوندم. با ارزوی قبولی طاعات تمام دوستان
پیشاپیش عید رو تبریک میگم و التماس دعا دارم Smile

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , eris229 , somayeh kashefi , shobair87 , Helmaa
ارسال: #۲۴۸
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ق.ظ)parva نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  خواهشا آخرین ارسالتون رو ویرایش کنین تا این ارسال آخرین جمع بندی باشه.
خوبه اینو نوشته بودم، اگه نمی نوشتم انتظاری نداشتم،
عصر کلی زمان گذاشتم تا بتونم بررسی کنم که کدوم یک از کاربرا تا کجا رسوندن، و چه کسانی تا حالا اصلا اطلاع ندادن.

ممنون از زحماتتون. امروز که ۲۹ هست!! چرا زود؟!!
ارسال: #۲۴۹
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ب.ظ
سلام به همگی
(گروه هفت) حزب ۳ تا جزء ۳۰ خوانده شدSmile

خدا رو شکر (بیشتر از ۱۰۰۰ بار) هم اینکه سالم هستم و تونستم روزه هام رو بگیرم هم اینکه تونستم با شما در ختم قرآن شرکت کنم
امروز عصر هم دارم میرم مسافرتTongue (ایشاا... هم سفر من هم همه مسافرها با خوشی و سلامتی باشه)
از همه روز عید التماس دعا دارم

عید فطر پیشاپیش مبارک
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Parva , shobair87 , zeinab , Helmaa
ارسال: #۲۵۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۶ ب.ظ، توسط somayeh kashefi.)
با آرزوی قبولی طاعات همه دوستان مانشتی عزیز
من حزب ۴ (جزء ۱تا جزء ۳۰ ) گروه دوم رو خوندم تموم شد
خیلی خوشحالم امسال با مانشتی های عزیز همراه شدم
ان شالله موفق و پیروز باشن

کدام پل در کجای جهان شکسته است که هیچکس به خانه اش نمیرسد...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , shobair87 , zeinab , Helmaa
ارسال: #۲۵۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۰ ب.ظ
دوستای عزیزی که عقب موندن سریعتر بخونن، اگه نیاز به کمک داشتین بگین، شاید بشه چند حزب کمکتون کرد.
چون ختم قرانمون به مناسبت ماه رمضون هستش تمام تلاشمون بر اینه که عید فطر تموم بشن.
ممنون بابت همکاری

(حضرت مولانا)
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۲۵۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ، توسط shobair87.)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ب.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  سلام به همگی
(گروه هفت) حزب ۳ تا جزء ۳۰ خوانده شدSmile

خدا رو شکر (بیشتر از ۱۰۰۰ بار) هم اینکه سالم هستم و تونستم روزه هام رو بگیرم هم اینکه تونستم با شما در ختم قرآن شرکت کنم
امروز عصر هم دارم میرم مسافرتTongue (ایشاا... هم سفر من هم همه مسافرها با خوشی و سلامتی باشه)
از همه روز عید التماس دعا دارم

عید فطر پیشاپیش مبارک

عید شما و همه دوستان مانشتی و همه مسلمونا قبول باشه من هم خدا رو شکر می کنم که اولا توانایی روزه داری( اگر بطور واقعی بوده باشه) رو داد و بعد اینکه تونستم با کتاب خدا بیشتر انس پیدا کنم. من هم قصد مسافرت داشتم اما با توجه به عدم قطعیت رویت هلال ماه در روز شنبه از مسافرت منصرف شدم ت خبر قطعیش اعلام بشه چون احتمال رویت ماه تو روز شنبه فقط ۳۰% اعلام شده اما بهرحال پیشاپیش عیدتون مبارکSmile

it's better to be alone than being with someone who makes you feel alone
تنها بودن بهتر از اونه که کسیو داشته باشی و احساس تنهایی کنی!
ارسال: #۲۵۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ ب.ظ
با سلاام خدمت همه دوستان عزیر مانشتی
امیدوارم نماز و روزهای تک تک شما عزیزان مقبول حق تعالی باشه.

یه مدت نرسیدم بیام مانشت اما همچنان سهمیه یک حزب رو میخوندم
من تا امروز حزب چهار از ۲۹ جزء قران کریم رو قرائت کردم و به امید خدا ردا اخرین حزب از جزء سیم رو هم میخونم.
انشالله که همه دوستان موفق و پیروز باشن
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۲۵۴
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ق.ظ
حزب ۳ از جز ۳۰ خوانده شد. با تشکر از همه دوستان که برنامه خواندن قرآن را فراهم کردند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , Parva , Helmaa
ارسال: #۲۵۵
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ، توسط Parva.)
فعلا تنها گروهی که تموم کزدیم
گروه سوم:
(۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۳ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  حزب ۱ تا جزئ ۳۰ به یاری خداوند متعال خوانده شد.

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۹ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  حزب ۲ از جز ۱ تا ۳۰ تموم شد.

(۱۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)najme60 نوشته شده توسط:  حزب ۳ تا از جزء یک تا جز ۳۰ خوانده شد.

(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ)parva نوشته شده توسط:  گزارش:حزب چهارم از جزء ۱ تا ۳۰ خوانده شد.

هنگام ختم قرآن هر دعایی را می‎توان خواند. سه دعا از میان دعاهای ختم قرآن برای بهره‎گیری دوستداران قرآن تقدیم می‎شود.
دعای اوّل
حضرت علی بن ابی طالب می فرمود: هنگامی که قرآن را ختم کردی این دعا را بخوان: زیرا حبیب من رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ دستور داد هنگام ختم قرآن، خدا را این گونه ندا کنم:

«اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ اِخْباتَ الْمُخْبِتینَ، وَ اِخْلاصَ الْمُوقِنینَ، وَ مُرافَقَهَ الْاَبْرارِ، وَ اسْتِحْقاقَ حَقائِقِ الْایمانِ، وَ الْغَنیمَهَ مِنْ کُلِّ بِرٍّ، وَ السَّلامَهَ مِنْ کُلِّ اِثْمٍ، وَ وُجُوبَ رَحْمَتِکَ، وَ عَزائِمَ مَغْفِرَتِکَ، وَ الْفَوْزَ بِالْجَنَّهِ وَ النَّجاهَ مِنَ النّارِ»

پروردگارا! از تو فروتنی خاشعین و اخلاص اهل یقین را می‎خواهم. دوستی و رفاقت خوبان، و رسیدن به حقایق ایمان را می‎طلبم. غنیمت بردن از هر کار نیکی و پیراستگی از هر گناه را، فرود آمدن رحمتت را، و آمرزش گناهان و دستیابی به بهشت و نجات از آتش جهنّم را از تو درخواست دارم.

دعای دوّم
مرحوم علّامه مجلسی در کتاب بحار الانوار نقل می‎کند که امام علی ـ علیه السّلام ـ هنگام ختم قرآن این دعا را نیز می‎خوانده‎اند:

«اَللّهُمَّ اشْرَحْ بِالْقُرْآنِ صَدْری، وَ اسْتَعْمِلْ بِالْقُرْآنِ بَدَنی، وَ نَوِّر بِالْقُرْآنِ بَصَری، وَ اَطْلِقْ بِالْقُرْآنِ لِسانی، وَ اَعِنّی عَلَیْهِ ما اَبْقَیْتَنی، فَاِنَّهُ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّهَ اِلّا بِکَ»

بار خدایا! سینه‎ام را با قرآن گشاده گردان، جسمم را با قرآن به خدمت‌ بگیر، چشمم را با قرآن نورانی نما، زبانم را با قرآن گویا کن، و تا زنده‎ام مرا در راه قرآن یاری کن، که هیچ نیرو و قدرتی جز به تو نیست.

دعای سوّم

یکی از دعاهای جامع و کامل ختم قرآن، دعایی است که از سیّد السّاجدین امام زین العابدین ـ علیه السّلام ـ رسیده است. به علت طولانی بودن دعا از نقل آن خودداری شد، کسانی که مایل هستند می‎توانند به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مراجعه نمایند.
التماس دعا

(حضرت مولانا)
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh85 , Fardad-A , Aurora , zeinab , somayeh kashefi , انرژی مثبت , Helmaa , najme60 , eris229 , shobair87

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۶۸ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۲۷۶ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۷۱ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۶۰ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۸۸۰ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۷۶ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۰۴۲ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۷۸۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  همفکری انتخاب نام شرکت ۲ Distance ۳ ۳,۳۶۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۹۳۳ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close