زمان کنونی: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳, ۰۷:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۷۲۵۱
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط Paraande.)
الان دوباره حساب کردم و دیدم مالیات رو در نظر نگرفتم... مالیات مجرد ۴۰ درصد حقوقشه یعنی اگه ۳۰۰۰ تا میگیری ۱۲۰۰ میره واسه مالیات و تمام پس انداز به فنا میرهBig Grin

(۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(25 شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۴۴ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  چند روز پیش میخوندم درآمد ماهانه متوسط تو آلمان ۷ هفت برابر ایرانه [تصویر:  sad.gif]
یکی از آشناهای ما هم ایران نیست و حقوق اش چندبرابر اینجاست ولی یک سوم حقوق ماه قبل را هزینه برق دادند تازه اجاره خونه هم کم کنیم چیز خاصی نمیمونه
حقوق خیلی جاها بالاتره ولی بعضی هزینه ها مخصوصا هزینه های برق و آب و گاز بسیار زیاده

هزینه آب برق گاز در برلین به طور میانگین ۲۳۹ یورو، اینترنت ۳۱ ، موبایل ۰/۰۹ حدودا زیاد نیس. مالیات انگار بیشتره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۴۷۲۵۲
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۱:۴۹ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  الان دوباره حساب کردم و دیدم مالیات رو در نظر نگرفتم... مالیات مجرد ۴۰ درصد حقوقشه یعنی اگه ۳۰۰۰ تا میگیری ۱۲۰۰ میره واسه مالیات و تمام پس انداز به فنا میرهBig Grin
یه سوالی هم که مطرح هست اینه که پس انداز برای چی؟ پس انداز توی اروپا به نظرم نه نیازی بهش وجود داره و نه معنا و مفهومی داره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Paraande , The BesT , SepidehP
ارسال: #۴۷۲۵۳
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۱:۵۵ ق.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۹ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(26 شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  الان دوباره حساب کردم و دیدم مالیات رو در نظر نگرفتم... مالیات مجرد ۴۰ درصد حقوقشه یعنی اگه ۳۰۰۰ تا میگیری ۱۲۰۰ میره واسه مالیات و تمام پس انداز به فنا میرهBig Grin
یه سوالی هم که مطرح هست اینه که پس انداز برای چی؟ پس انداز توی اروپا به نظرم نه نیازی بهش وجود داره و نه معنا و مفهومی داره.
نیاز نیست خونه بخره یا ماشین بخره !؟ البته ما با دید ایران این حرف رو می زنیم نمی دونیم اونور چه خبره !Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande
ارسال: #۴۷۲۵۴
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ق.ظ، توسط crevice.)
(۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۵۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  نیاز نیست خونه بخره یا ماشین بخره !؟ البته ما با دید ایران این حرف رو می زنیم نمی دونیم اونور چه خبره !Smile
کلا پس انداز یا برای خدای نکرده بیماری و بیکاریه و یا بقول تو خونه و ماشین و ...
خونه رو که خبر دارم ۸ درصد پول خونه رو خودت داشته باشی میتونی با وام مسکن با بهره ۲ درصدی بخریش. ماشین هم حتما همینجور هست. کلا همه چیز به صورت قسطی و با بهره ی خیلی کم و یا بدون بهره میشه خرید. فک کن من گوشی م رو از دم قسط خریدم ((:
بخش درمان هم اگر اتفاقی بیافته همه هزینه ها رو کاور میکنه بیمه ها (بجز دندون که وحشتناکه قیمتش). آلمان که سیستم درمانش به نسبت اینجا فوق العاده بهترم هست. در مورد بیکاری م که اگر یکی بیکار بشه همون مالیاتهای سنگین زمان بیکاری به کمکش میاد و دولت بهش حقوق بیکاری میده.
واسه سفر و اینام که حقوق ۱۳ م رو توی های سیزن میدن و ملت میگیرن میرن عشق و حال و سفر باهاش (:
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Paraande , khayyam , Amir V , SepidehP
ارسال: #۴۷۲۵۵
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۶:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ق.ظ، توسط خانه سبز.)
(۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۴۴ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  چند روز پیش میخوندم درآمد ماهانه متوسط تو آلمان ۷ هفت برابر ایرانه Sad
یعنی اگه یه جوون تو تهران که میانگین حقوق ۴ میگیره و یه تومنش میره واسه خرج خورد و خوراک، ۱ تومن اجاره، ۷۰۰ تومن پوشاک و رفت و آمد؛ پس انداز ماهانه اش میشه یک میلیون و سیصد که پس انداز سالانه اش میشه : پانزده میلیون و ششصد

حالا تو آلمان:
درآمد ماهانه همون آدم(مهندس متوسط)، ۳۰۰۰ یورو، اجاره خانه ۵۰ متری ۹۰۰ یورو، خرج خورد و خوراک ۷۰۰ یورو ، رفت و آمد و پوشاک ۵۰۰ یورو؛ پس انداز ماهانه ۹۰۰ یورو، پس انداز در سال : ۱۰۸۰۰ یورو

حالا اگه هر یورو رو ۱۰۰۰۰ تومان فرض کنیم( الان ۱۶۵۰۰ هست) پس انداز معادل سالانه اش در ایران میشه ۱۰۸ میلیون تومان!

آیا حساب کتاب من اشتباهه؟
بله کاملا اشتباه محض هست علتش اینجاست میای میگی پس انداز معادل سالانه جوان المانی میشه ۱۰۸ میلیون تومان ایران!

دور از شما مگه جوان المانی ... هست پولش تبدیل به تومان کنه بعد بیاد ایران بگه تو المان این پولا جمع کردم!!!

اصلا بگیم پس انداز صفر باشه صفر یورو! همین که تو کشور جهان اول بهترین ارامش بهترین سلامت و رفاه و معیارهای دیگه شهروندی و رفاه دارن خودش بزرگترین پس انداز هست!

(۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۱ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  کلا پس انداز یا برای خدای نکرده بیماری و بیکاریه و یا بقول تو خونه و ماشین و ...
خونه رو که خبر دارم ۸ درصد پول خونه رو خودت داشته باشی میتونی با وام مسکن با بهره ۲ درصدی بخریش. ماشین هم حتما همینجور هست. کلا همه چیز به صورت قسطی و با بهره ی خیلی کم و یا بدون بهره میشه خرید. فک کن من گوشی م رو از دم قسط خریدم ((:
بخش درمان هم اگر اتفاقی بیافته همه هزینه ها رو کاور میکنه بیمه ها (بجز دندون که وحشتناکه قیمتش). آلمان که سیستم درمانش به نسبت اینجا فوق العاده بهترم هست. در مورد بیکاری م که اگر یکی بیکار بشه همون مالیاتهای سنگین زمان بیکاری به کمکش میاد و دولت بهش حقوق بیکاری میده.
واسه سفر و اینام که حقوق ۱۳ م رو توی های سیزن میدن و ملت میگیرن میرن عشق و حال و سفر باهاش (:
کدوم کشور هستین شما؟

(۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۵۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(26 شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۹ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(26 شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ق.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  الان دوباره حساب کردم و دیدم مالیات رو در نظر نگرفتم... مالیات مجرد ۴۰ درصد حقوقشه یعنی اگه ۳۰۰۰ تا میگیری ۱۲۰۰ میره واسه مالیات و تمام پس انداز به فنا میرهBig Grin
نیاز نیست خونه بخره یا ماشین بخره !؟ البته ما با دید ایران این حرف رو می زنیم نمی دونیم اونور چه خبره !Smile
خونه خریدن و ماشین خریدن شد خوشبختی؟؟؟؟

ارامش و اسایش اونجا رو بچسب اصلا معیارت غلط هست
ارسال: #۴۷۲۵۶
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۶:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط αɾια.)
[تصویر:  460937_7jty_165161.jpg]

چشم مستِ یارِ من میخانه می‌ریزد به هم Big GrinTongue

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , RASPINA , nlp@2015 , salam5 , big cloud , SepidehP
ارسال: #۴۷۲۵۷
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۶:۴۹ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۰۶ ب.ظ)Katerina Petrova نوشته شده توسط:  
[تصویر:  460937_7jty_165161.jpg]

چشم مستِ یارِ من میخانه می‌ریزد به هم Big GrinTongue
غول برگر
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۴۷۲۵۸
۲۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۷:۰۸ ب.ظ
(۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۲۴ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  دانشجویانی که درسشونو تموم میکنن و میخوان اروپا بمونن چه تلاشی باید بکنن که اقامت بگیرن ؟
میرن سر کار ویزای کاری میگیرن !
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , big cloud
ارسال: #۴۷۲۵۹
۲۷ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط khayyam.)
ببین به چه روزی افتادیم تو ایران همه بچه ها یا اکثرا می خوان از ایران برن بلکه به آسایش روانی برسن و مالی برسن
کشورهای حوزه خلیج فارس چطوره برای رشته ما ؟ عمان ، قطر ، امارات ...
الان طوری شده دیگه کسی به ازدواج فکر نمی کنه فقط می خاد بره
ارسال: #۴۷۲۶۰
۲۷ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۳۸ ق.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۳ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  الان طوری شده دیگه کسی به ازدواج فکر نمی کنه فقط می خاد بره
همین که همه اش میگی یعنی همه اش داری بهش فکر می کنی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , Behnam‌ , saeidkhan , big cloud , RASPINA , SepidehP
ارسال: #۴۷۲۶۱
۲۷ شهریور ۱۳۹۷, ۰۶:۱۲ ق.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۳ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ببین به چه روزی افتادیم تو ایران همه بچه ها یا اکثرا می خوان از ایران برن بلکه به آسایش روانی برسن و مالی برسن
کشورهای حوزه خلیج فارس چطوره برای رشته ما ؟ عمان ، قطر ، امارات ...
الان طوری شده دیگه کسی به ازدواج فکر نمی کنه فقط می خاد بره
ازدواج؟
وقتی داری تو هوای بدون اکسیژن زندگی می کنی و خفه میشی فکر پیتزا میره تو سرت یا اکسیژن؟
ارسال: #۴۷۲۶۲
۲۷ شهریور ۱۳۹۷, ۰۹:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
یه چیزایی هست که چون زیاده آدم حسش نمیشه بنویسه. Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۷۲۶۳
۲۷ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۱۳ ب.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۵۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه چیزایی هست که چون زیاده آدم حسش نمیشه بنویسه. Big Grin
پادکستشون کن Big Grin

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , RASPINA , big cloud
ارسال: #۴۷۲۶۴
۲۷ شهریور ۱۳۹۷, ۰۵:۵۰ ب.ظ
روزی ۱۰۰ بار مانشت رو چک می کنم ! یعنی وقتی لپ تاپ روشنه بدون شک مانشت هم یکی از tab ها هست
بعضی وقتا همش به این فکر می کنم از زندگیم واقعا چی می خام ! اخرش می خاد چی بشه !
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_
ارسال: #۴۷۲۶۵
۲۷ شهریور ۱۳۹۷, ۰۶:۰۱ ب.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۵۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  روزی ۱۰۰ بار مانشت رو چک می کنم ! یعنی وقتی لپ تاپ روشنه بدون شک مانشت هم یکی از tab ها هست
بعضی وقتا همش به این فکر می کنم از زندگیم واقعا چی می خام ! اخرش می خاد چی بشه !
۹۰ درصد بچه هایی که اینجان از تنهایی هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , ele

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۷,۲۸۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۴۶,۰۱۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۶۳۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۴۳,۱۴۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۳۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۸۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۸۸ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۷۴۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۵۶۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۷۶۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close