زمان کنونی: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳, ۰۹:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۸۵۰۶
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۳ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  یه فرمی دیده بودم هم نام پدر رو نوشته بود هم نام مادر، بهترین جواب همینه به نظرم.
از یه چاه به یه چاه دیگه. Dodgy
۱- وقتی شماره ملی به صورت یکتا فرد رو مشخص میکنه، چه نیازی به بقیه اطلاعات هست؟ نهایتا اسم و فامیل کفایت می کنه (برای موارد خاصی مثل بدخطی).
۲- میشه یه فرم الکترونیکی گذاشت صرفا با کد ملی. چه نیازی به این همه اطلاعاته؟
پ.ن: بحث سر حذف شناسنامه است اونوقت از یه فرم به یه فرم بزرگتر بریم که عدالت جنسیتی برقرار بشه؟ چیز ناعادلانه مهمتری نبود؟!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۳۸۵۰۷
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۶ ب.ظ، توسط pioneer01.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۳ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۶ ۰۵:۴۴ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  این یعنی چی؟ تو این جای خالی جلوی فرزند من میتونم هم اسم مادرمو بنویسم هم اسم پدرم آیا؟!

[تصویر:  443175_g171_screen_shot_2017-09-15_at_6.10.45_pm.png]
یه فرمی دیده بودم هم نام پدر رو نوشته بود هم نام مادر، بهترین جواب همینه به نظرم.

بعد باید با آموزش بحث کنم
میخاد برگرده بگه دانشجوی ارشدی هنوز نمیدونی چی باید بنویسی؟
خب اخه من نمیفهمم چرا باید فقط نام پدر بنویسم جلوی فرزند؟ من فرزند ی نفرم؟!

(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۰۳ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  یه فرمی دیده بودم هم نام پدر رو نوشته بود هم نام مادر، بهترین جواب همینه به نظرم.
از یه چاه به یه چاه دیگه. Dodgy
۱- وقتی شماره ملی به صورت یکتا فرد رو مشخص میکنه، چه نیازی به بقیه اطلاعات هست؟ نهایتا اسم و فامیل کفایت می کنه (برای موارد خاصی مثل بدخطی).
۲- میشه یه فرم الکترونیکی گذاشت صرفا با کد ملی. چه نیازی به این همه اطلاعاته؟

والا تا حالا شونصد تا فرم پر کردم
این ثبت نام اینترنتی هم برای اسایش اموزشه، فک نمیکنم مزیت دیگه ای داشته باشه.
ارسال: #۳۸۵۰۸
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۲۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۳ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  والا تا حالا شونصد تا فرم پر کردم
این ثبت نام اینترنتی هم برای اسایش اموزشه، فک نمیکنم مزیت دیگه ای داشته باشه.
سیستم گلستان که نقض غرضه! مثلا خواستن الکترونیکی بشه کارها ساده تر باشه، بدتر انقدر قید داره و پیچیده است که پدر دانشجو رو در میاره.
سیستم آموزش شریف برعکسه کاملا. هم گزینه هاش خیلی محدوده. هم مسئولیت رو میذاره گردن دانشجو. دانشجو رو به عنوان یه آدم بالغ که مسئولیت اعمالش رو به عهده داره حساب می کنه. Smile

یاد بعضی از طرح ها افتادم که میخوان به زور برای خانم ها سهمیه قائل بشه که (مثلا) عدالت جنسیتی برقرار بشه. عزیز من میخوای خانم ها بیان، به جای این طرح های آبکی توانشون رو ببر بالا. Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL
ارسال: #۳۸۵۰۹
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۳۵ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  سیستم گلستان که نقض غرضه! مثلا خواستن الکترونیکی بشه کارها ساده تر باشه، بدتر انقدر قید داره و پیچیده است که پدر دانشجو رو در میاره.
سیستم آموزش شریف برعکسه کاملا. هم گزینه هاش خیلی محدوده. هم مسئولیت رو میذاره گردن دانشجو. دانشجو رو به عنوان یه آدم بالغ که مسئولیت اعمالش رو به عهده داره حساب می کنه. Smile

یاد بعضی از طرح ها افتادم که میخوان به زور برای خانم ها سهمیه قائل بشه که (مثلا) عدالت جنسیتی برقرار بشه. عزیز من میخوای خانم ها بیان، به جای این طرح های آبکی توانشون رو ببر بالا. Smile

ما هم مسئولیت و عواقب اطلاعاتی که دادیم را قبول نمودیم طی تعهدهایی که تایید نمودیم در سیستمUndecided
-----------
کدوم طرح ها مثلا؟! Dodgy

دستگاه ظهور عکس دیدین؟ من ندیده بودم خیلی جالب بود امشب رویت شدSmile تفکر چاپ عکس قدیما رو داشتمSmile
ارسال: #۳۸۵۱۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۳۸ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  ما هم مسئولیت و عواقب اطلاعاتی که دادیم را قبول نمودیم طی تعهدهایی که تایید نمودیم در سیستمUndecided
-----------
کدوم طرح ها مثلا؟! Dodgy
خب اونجا دستتون بازه. خودتون باید حواستون رو جمع کنید.
----------
هیچی. الان باز سر بحث باز میشه. Smile

ارسال: #۳۸۵۱۱
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۳۹ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  ما هم مسئولیت و عواقب اطلاعاتی که دادیم را قبول نمودیم طی تعهدهایی که تایید نمودیم در سیستمUndecided
-----------
کدوم طرح ها مثلا؟! Dodgy
----------

Dodgy
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۳۸۵۱۲
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۴۴ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  از یه چاه به یه چاه دیگه. [تصویر:  dodgy.gif]
هیچ کس از فرم پر کردن خوشش نمیاد، چه برسه به فرم طولانی؛ ولی واقعا جوابش همینه، من فرزند دو نفر هستم، چرا فقط نام پدر مهم باشه؟

(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ۲- میشه یه فرم الکترونیکی گذاشت صرفا با کد ملی. چه نیازی به این همه اطلاعاته؟
پ.ن: بحث سر حذف شناسنامه است اونوقت از یه فرم به یه فرم بزرگتر بریم که عدالت جنسیتی برقرار بشه؟ چیز ناعادلانه مهمتری نبود؟!
چند وقت پیش یه کار اداری داشتم، درخواست رو تو سیستم اتوماسیون ثبت میکردن، بعد میگفتن برو اتاق فلانی بگو تایید کنهUndecided. خیلی راه هست تا حالت ایده آل.
ارسال: #۳۸۵۱۳
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۵۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  هیچ کس از فرم پر کردن خوشش نمیاد، چه برسه به فرم طولانی؛ ولی واقعا جوابش همینه، من فرزند دو نفر هستم، چرا فقط نام پدر مهم باشه؟
الان نام پدر مهمه مثلا؟! کسی شما رو میخواد صدا کنه میگه فلانی فرزند پدر فلانی؟!
فرضا همه سهراب سپهری رو میشناسیم ولی میدونیم پدرش کی بوده؟! کسی میدونه پدر انیشتین کی بوده؟ مادر گوته کی بوده؟ پدربزرگ شکسپیر کی بوده؟ اینا چیزایی نیست که اهمیتی داشته باشه.
این حرفا چیه آخه! دنبال یه روشی برای نامگذاری بودن رسیدن به این. به عنوان یه مرد اگه اسم مادر رو میذاشتن هیچ فرقی برام نداشت. اگه فامیل از مادر هم بود هیچ فرقی نداشت. مگه چقدر فامیل اهمیت داره اصلا؟!

سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , ele , WILL , ANGEL* , big cloud , adel71 , minahosseini
ارسال: #۳۸۵۱۴
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱ ب.ظ، توسط sss.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  الان نام پدر مهمه مثلا؟! کسی شما رو میخواد صدا کنه میگه فلانی فرزند پدر فلانی؟!
فرضا همه سهراب سپهری رو میشناسیم ولی میدونیم پدرش کی بوده؟!
این حرفا چیه آخه! دنبال یه روشی برای نامگذاری بودن رسیدن به این. به عنوان یه مرد اگه اسم مادر رو میذاشتن هیچ فرقی برام نداشت. اگه فامیل از مادر هم بود هیچ فرقی نداشت. مگه چقدر فامیل اهمیت داره اصلا؟!
هر دو به یک اندازه با/بی اهمیت هستن. فرمایش شما هم صحیح ولی با تفکر پشت این انتخاب مشکل دارم. شاید این نمونه بی اهمیتی باشه ولی تصمیم های زیاد دیگه ای با همین طرز فکر گرفته شده و میشه، که خیلی تاثیرگذارتر هستن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , ANGEL*
ارسال: #۳۸۵۱۵
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۹ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  ما هم مسئولیت و عواقب اطلاعاتی که دادیم را قبول نمودیم طی تعهدهایی که تایید نمودیم در سیستمUndecided
-----------
کدوم طرح ها مثلا؟! Dodgy
----------

Dodgy
برعکس شما من از بحث کردن تو مانشت دل خوشی ندارم.

ارسال: #۳۸۵۱۶
۲۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ، توسط pioneer01.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  برعکس شما من از بحث کردن تو مانشت دل خوشی ندارم.
والا منم دوست ندارم
کلا از بحث کردن خوشم نمیاد
سعی میکنم دیگه پست بحث برانگیز نذارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۸۵۱۷
۲۵ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۰۳ ق.ظ، توسط RangiRangi.)
سوم دبستان دو تا هم کلاسی داشتیم که اسم و فامیل هر دو یکی بود و اسم پدرشون هم.
تو برگه های امتحان جلوی اسم خودشون سن باباهاشونو مینوشتن که قاطی نشه نمرشون : ))
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , pioneer01
ارسال: #۳۸۵۱۸
۲۵ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲ ق.ظ، توسط moslem73421.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۳۸۵۱۹
۲۵ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۳۰ ق.ظ
استاد مشاور آخه انقد گیر

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۳۸۵۲۰
۲۵ شهریور ۱۳۹۶, ۰۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
بوگاتی شیرون [تصویر:  443212_4gq6d6h.gif][تصویر:  443212_4gq6d6h.gif][تصویر:  443212_4gq6d6h.gif][تصویر:  443212_4gq6d6h.gif]

چقدر شتابش بالا بود. [تصویر:  443212_confused0078.gif][تصویر:  443212_229.gif]

الان اینطوری هستم: [تصویر:  443212_4fvgdaq_th.gif]

برآورد اولیه این بود که دیکشنری (آکسفورد) طی ده سال تدوین خواهد شد. اما پس از پنج سال، تازه به واژه‌ی Ant رسیدند و هنوز تا به پایان رسیدن A هم زمان زیادی باقی مانده بود.
آنچه امروز به نام OED یا Oxford English Dictionary می‌شناسیم، برای اولین بار به صورت کامل، حدود پنجاه سال پس از آغاز پروژه و در سال ۱۹۲۸ منتشر شد.

امینی برای نوشتن این کتاب (الغدیر) به کتابخانه‌های کشورهای مختلف از جمله هند، مصر و سوریه سفر کرده است. چنانکه علامه امینی گفته، او بیش از صد هزار کتاب را دیده و بیش از ده هزار کتاب را مطالعه کرده است. نوشتن کتاب الغدیر بیش از ۴۰ سال طول کشیده است.

منابع:

*به اینجور تلاش هایی نیاز داریم*

سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , sss , RangiRangi , ele , shahlaj , diligent , pioneer01

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۷,۰۳۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۴۰,۷۷۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۵۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۴۰,۶۸۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۲۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۷۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۷۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۶۷۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۸۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۷۳۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close