تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: سوال 23.1کتاب 600مسئله قدسی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بچه ها کسی میتونه این سوالو حل کنه؟
من حلش کردم اما کتاب قدسی یه جواب دیگه داده که به نظرم کلا این سوال غلطه
اگه میتونید این سوالو یه نگاهی بیندازید.
[tex]T(n)=4\sqrt{n}T(\sqrt{n}) 2n^2[/tex]
خودتون جواب آخرو چی بدست آوردید؟
[tex]n\ast n^2[/tex]
این حل هاییه که من قبلا برای این سوال نوشتم. که با پاسخ نامه فرق داره. از نظر من جواب گزینه 3 هست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

گزینه 4 ویرایش شد
از نظر منم جواب این سوال گزینه 3
(21 آبان 1393 11:47 ق.ظ)software94 نوشته شده توسط: [ -> ][tex]n\ast n^2[/tex]
سلام جوابی که نوشتید فک کنم درست نیست.چون با دوبار تغییر متغیر [tex]n^2[/tex] به دست میاد.البته میخواستم جوابو کامل بنویسم ولی بچه ها قبلش سریعتر عمل کردن و اون جوابی که نوشتن درسته
Smile
(21 آبان 1393 11:50 ق.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط: [ -> ]این حل هاییه که من قبلا برای این سوال نوشتم. که با پاسخ نامه فرق داره. از نظر من جواب گزینه ۳ هست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ویرایش شد

من با جواب گزینه چهارتون درگیرمConfused
آخه وقتی به صورت درختی محاسبه کنیم نودها [tex]f(n)[/tex] قرار میگیره .f اینجا n نیس که. [tex]n\sqrt{n}[/tex] هست.
اگه طبق پاسخ نامه اش پیش بریم یعنی از قضیه اصلی استفاده کنیم اونوقت چجوری [tex]n\sqrt{n}\log n[/tex] بدست میاد؟؟؟
یکی منو روشن کنه؟Undecided
(21 آبان 1393 01:04 ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط: [ -> ]
(21 آبان 1393 11:47 ق.ظ)software94 نوشته شده توسط: [ -> ][tex]n\ast n^2[/tex]
سلام جوابی که نوشتید فک کنم درست نیست.چون با دوبار تغییر متغیر [tex]n^2[/tex] به دست میاد.البته میخواستم جوابو کامل بنویسم ولی بچه ها قبلش سریعتر عمل کردن و اون جوابی که نوشتن درسته
Smile
اره درست شد صبح تو خواب حل کرده بودم تو تغییر متغیر اخر یجارو اشتباه برگشته بودم.حل شد.مرسی از راهنماییتون
(21 آبان 1393 01:05 ب.ظ)Donna نوشته شده توسط: [ -> ]
(21 آبان 1393 11:50 ق.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط: [ -> ]این حل هاییه که من قبلا برای این سوال نوشتم. که با پاسخ نامه فرق داره. از نظر من جواب گزینه ۳ هست

ویرایش شد

آخه وقتی به صورت درختی محاسبه کنیم نودها [tex]f(n)[/tex] قرار میگیره .f اینجا n نیس که. [tex]n\sqrt{n}[/tex] هست.
اگه طبق پاسخ نامه اش پیش بریم یعنی از قضیه اصلی استفاده کنیم اونوقت چجوری [tex]n\sqrt{n}\log n[/tex] بدست میاد؟؟؟

حق با شماست. ویرایش کردم.من پاسخنامه رو نمیخونم کلا. متاسفانه درخت کشیدم به اشتباه. مرسی دوستم
(21 آبان 1393 01:05 ب.ظ)Donna نوشته شده توسط: [ -> ]

ویرایش شد

سلام.
کتاب اشتباه کرده چون lg3 > 1.58 می‌باشد. پس جواب می‌شه: n به توان lg3

اگر منظور پیچیدگی محاسبه‌ی این چهار فرمول باشه جواب گزینه‌ی 4 می‌شه (دقت کنید که در این حالت گزینه‌ی 1 دارای پیچیدگی رادیکالی است)
اگر منظور پیچیدگی اجرای چهار برنامه باشه که این چهار فرمول هزینه‌ی شکستن و حل اون‌ها رو نشون می‌ده، جواب گزینه‌ی 3 می‌شه.

به نظر نگارندگان این دو مفهوم رو با هم قاطی کردن!
لینک مرجع