زمان کنونی: ۲۸ آبان ۱۳۹۸, ۱۱:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

عروس تهران مرکز

ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۹۸, ۰۲:۳۱ ق.ظ
عروس تهران مرکز
یادش بخیر امتحانای پایان ترم، خصوصا مال ما هنری ها هم که همزمان میشد با جشنواره سینما و تئاتر فجر. یادش بخیر. من اون سالها سالهای هشتاد و هشتاد و یک سالهای خاتمی بود که دانشجوی کارشناسی کارگردانی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی بودم، قبل از این بود که دانشجوی برتر دانشگاه تهران در رشته کارگردانی و بعد در فرهنگ و زبانهای باستانی بشم. و یا حالا که بخوام دوباره فیلم یاد هندسون بکنه کنکور بدم وارد دانشگاه بشم. دانشجوی کارگردانی و بازیگری بودم. اون موقع امتحان پایان ترم کارگردانی و بازیگری هر دو خورده بود به جشنواره فجر و از اونجایی که اون موقع شعار تئاتر برای همه و همه برای تئاتر همه گیر شده بود اجرای ما رو به تئاتر شهر کشوندن و ما نمایشنامه آنتیگونه سوفوکلس رو بازنویسی کرده بودیم و تمرین کرده بودیم و حتی بازی هم کرده بودیم که استاد ببیند و بپسندند و نمره ای بسی بگیریم به غایت اوکی. من با اینکه بهم ثابت شده بود که اگه تو کار خودم بازی کنم ضرر میکنم، ولی نمیدونم از بدبختی و بی مسئولیتی بازیگرا بود که خودمون مجبور میشدیم بازی کنیم. تازه همیشه بهتر از بازیگرا هم بودیم چون نقش رو با گوشت و استخون و پوست و جوارحمون درک کرده بودیم. خلاصه نقش اصلی آنتیگونه رو من گرفتم و دوست خدا بیامرزم که مرگش غمنامه ی دانشگاه ما رو رقم زد باهم نقش ایسمنه خواهر آنتیگونه رو بازی کرد. آنتیگونه و ایسمنه در نقش عروس ظاهر میشدن بر صحنه ی جنگ و چه زیبا بود مرثیه این دو خواهر یونانی سوفوکلس که حالا آبادانی شده بودن. من که نقش آنتیگونه رو بازی میکردم آرایش و گریم یه عروس کامل رو داشتم و قرار بود شب عروسیم بمیرم. خلاصه ما آماده بودیم تا کار اجرا بره، چشمتون روز بد نبینه، تمامی استادها و دانشجوها و ملت کارشون شده بود بیان سرک بکشن منو تو لباس عروس ببینن. وای حالا این هیچی، ما رفتیم سر اجرا و در میانه نمایش همچون سقراط جام شوکران رو نوشیدم ولی خب جامه خالی بود و قرار نبود اتفاقی بیفته. نمیدونم من زیادی تکنیک های استانیسلاوسکی که خودم فیزیکیشون کرده بودم رو زیادی طبعیت کردم ولی چشمتون روز بد نبینه، معده ی ما از شوکران نخورده خون ریزی کرد. بعد از اجرا ما رو بردن بیمارستان، پرستارا، عاقا چی خورده؟ بابام: جام خالی رو صحنه ی تئاتر..... پرستارا: واااااا خیلی جدی گرفته. SmileSmileSmileSmileSmile
یادش بخیر یکی از دوستای ما هم همونجا خیال کرده بود باید هملت رو بچکونه تو چشم تماشاگرا، در نهایت تمام صحنه رو برای پرده آخر برد تو قبرستون و پر خاک کرد..... یادش بخیر، طراح صحنش الان استاد معماره تو بیرمینگهام درس دکتری میخونه، و بازیگراش هیچی به هیچی. من افتخار میکنم که غیر از خودم، بازیگرام آیدا صادقی و مهناز ذبیحی و شایسته ایرانی دوستا و همکلاسهای عزیزم و بازیگرای خوب فیلم آفساید جعفر پناهی بودن، و من در کنار تیم کاریشون تونستم از تجربیات استاد پناهی و استاد کلاری استفاده کنم. یادمه بالا ترین نمره هجده شد همون دوستم که صحنه رو پر از خاک کرد گرفت و من هفده و نیم شدم فقط چون روی صحنه واقعا مرده بودم. همین. اصلا نمیدونستیم چه میکنیم. یه کیومرث مرادی و یه پیام فروتن و یه دکتر صادقی و یه سیما تیرانداز و یه رویا تیموریان و یه خانم محامدی و خدابیامرز حمید سمندریان کبیر نبود بالا سر ما.

نمیدونم بچه های کامپیوتر دوست دارین خاطرات هنری ها رو بخونین؟ من بدم نمیاد اینجا براتون از خاطرات شش سال دانشگاه تهران هنرهای زیبا براتون بنویسم.

بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۱۵۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۵۸ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۷۶ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  هوش مصنوعی امیر کبیر یا دانشگاه تهران ؟؟؟؟؟ asmagh ۹ ۳۴۹ ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  هوش مصنوعی دانشگاه تهران و سایر imali ۷ ۲۷۱ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  راهنمایی برای ورودی های ۹۵ هوش مصنوعی دانشگاه تهران saeed93 ۱۶ ۳,۵۵۴ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  دانشگاههای تهران خوابگاه واسه ارشد میدن؟هزینشون چه قدره حدودا؟ شیرین۱۹۹۳ ۶ ۷۴۸ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۷,۲۴۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۲ ۴,۶۲۰ ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ۴L1R3Z4
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۱۲,۳۰۸ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close