زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهندسی کامپیوتر - سراسری ۸۷

ارسال:

ali.majed.ha پرسیده:

مهندسی کامپیوتر - سراسری ۸۷

با عرض سلام
می شه لطفا در مورد این سوال راهنمایی بفرمایید ؟
من توی تشخیص اینکه کدم آدرس hit می شه و کدوم miss مشکل دارم.
با سپاس

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Pure Liveliness پاسخ داده:

RE: مهندسی کامپیوتر - سراسری ۸۷

سلام. حقیقتش اینطوری که کلییی سوال پرسیدید من نوعی رغبت نمیکنم اگه شاید بلد باشمم جواب بدم. به نظرم سوالو میذاشتید بعد اگه ابهامی میموند دونه دونه میپرسیدید بهتر بود.

ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ب.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  سلام. حقیقتش اینطوری که کلییی سوال پرسیدید من نوعی رغبت نمیکنم اگه شاید بلد باشمم جواب بدم. به نظرم سوالو میذاشتید بعد اگه ابهامی میموند دونه دونه میپرسیدید بهتر بود.

سلام
ببخشید، حق با شما هست. ولی هرچی از این نمونه سوال ها توی کتاب مدرسا حل کرده، فقط گفته برای کدوم hit و برای کدوم miss داریم. اصلا توضیح نداده که چرا ؟
می شه بفرمایید مثلا توی این سوال چه جوری تشخیص بدم که hit رخ داده یا نه ؟ من این نمونه سوال ها رو اصلا نمی تونم حل کنم.
شرمنده اگه بد پرسیدمSad

(۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ب.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  سلام. حقیقتش اینطوری که کلییی سوال پرسیدید من نوعی رغبت نمیکنم اگه شاید بلد باشمم جواب بدم. به نظرم سوالو میذاشتید بعد اگه ابهامی میموند دونه دونه میپرسیدید بهتر بود.

دوست گرامی، سوالم رو اصلاح کردم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

M a h d i پاسخ داده:

سلام. هر بایت رو یه کلمه در نظر می گیریم.
حافظه اصلی : [tex]2^{20}[/tex] => m=20
کش : [tex]2^{14}[/tex] => c=14
تعداد کلمه در هر بلاک: [tex]16=2^4[/tex] => w=4

فیلد index نشون میده که هر بلاک از حافظه در چه بلاکی از کش قرار می گیره. حالا آدرس های داده شده (هر آدرس بیانگر یک کلمه است) رو با باینری می نویسیم و طبق جدول زیر محدوده index آدرس داده شده رو مشخص می کنیم.
۰۱۰۰۰H= 0000 0001 0000 0000 0000
قسمت خط کشیده شده مشخص کننده index هست.
وقتی این کلمه رو Fetch میکنیم ، آدرس های ۰۱۰۰۰H تا ۰۱۰۰FH در قالب یک بلاک به کش وارد می شوند پس :
آدرس اول miss و دو آدرس بعدی hit میشود.
به همین ترتیب که بررسی کنی miss و hit ها مشخص میشه.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۵۷ ب.ظ)M a h d i نوشته شده توسط:  سلام. هر بایت رو یه کلمه در نظر می گیریم.
حافظه اصلی : [tex]2^{20}[/tex] = m
کش : [tex]2^{14}[/tex] = c
تعداد کلمه در هر بلاک: [tex]16=2^4[/tex] = w

فیلد index نشون میده که هر بلاک از حافظه در چه بلاکی از کش قرار می گیره. حالا آدرس های داده شده (هر آدرس بیانگر یک کلمه است) رو با باینری می نویسیم و طبق جدول زیر محدوده index آدرس داده شده رو مشخص می کنیم.
۰۱۰۰۰H= 0000 0001 0000 0000 0000
قسمت خط کشیده شده مشخص کننده index هست.
وقتی این کلمه رو Fetch میکنیم ، آدرس های ۰۱۰۰۰H تا ۰۱۰۰FH در قالب یک بلاک به کش وارد می شوند پس :
آدرس اول miss و دو آدرس بعدی hit میشود.
به همین ترتیب که بررسی کنی miss و hit ها مشخص میشه.

خیلی لطف کردید دوست عزیز، فقط بی زحمت توضیح می دی چرا هر کلمه رو معادل ۱ بایت در نظر گرفتی ؟ یعنی من اگر هر کلمه رو معادل ۲ بایت در نظر بگیرم، ۳ بیت کم ارزش برای آدرس دهی به کلمات داخل هر بلاک وجود داره، پس هر بلاک می تونه از ۰۱۰۰۰h تا ۰۱۰۰۷h رو درخودش جا بده. قانون خاصی داره ؟

ارسال:

M a h d i پاسخ داده:

(۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۶:۳۷ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  خیلی لطف کردید دوست عزیز، فقط بی زحمت توضیح می دی چرا هر کلمه رو معادل ۱ بایت در نظر گرفتی ؟ یعنی من اگر هر کلمه رو معادل ۲ بایت در نظر بگیرم، ۳ بیت کم ارزش برای آدرس دهی به کلمات داخل هر بلاک وجود داره، پس هر بلاک می تونه از ۰۱۰۰۰h تا ۰۱۰۰۷h رو درخودش جا بده. قانون خاصی داره ؟

به نظرم من قانون خاصی نداره و نمیشه یه نسخه کلی پیچید و به نظرم باید توی صورت سوال قید می شد و از طرفی چندین تست دیدم که به مانند همین مسئله هر بایت رو معادل یک کلمه گرفته بود بدون اینکه از اندازه کلمه حرفی بزنه.(مثلا مهندسی کامپیوتر۹۱)
با این حال من جواب پوران رو هم براتون قرار میدم.

پی نوشت:چون همه تست های فصل حافظه رو نزده بودم مجبور بودم دیرتر پاسخ نقل قولتون رو بدم.

فایل‌(های) پیوست شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۳۲ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۱۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۵۷ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۱۶۰ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۲۷۶ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۷۴۷ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۶۹۶ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۷۸,۶۹۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۲۵ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close