زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست ۱۸۱ فصل اول شبکه پوران - کنکور ای تی سال ۸۷

ارسال:

sMohammad پرسیده:

تست ۱۸۱ فصل اول شبکه پوران - کنکور ای تی سال ۸۷

سلام
تو درس که اصلا در این مورد هیچ بحثی نکرده بود...، به هر حال...
دوستان مگه نگفته "حداکثر فاصله دو مسیر یاب"، اون یال هایی که من مشخص کردم، بین اون دو راس "حداکثر فاصله هستند" که شده ۵
چرا جواب چیز دیگریست؟؟

ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Saman پاسخ داده:

RE: تست ۱۸۱ فصل اول شبکه پوران - کنکور ای تی سال ۸۷

سلام،
شما با توجه به الگوریتمتون مسیر رو مشخص میکنید
بعد گره اول نقش فرستنده داره
گره آخر نقش گیرنده
اطلاعات در گره اول(فرستنده) و در گره آخر(گیرنده) پردازش نمیشوند
بین این دو گره ۴ تا روتر دارید که داخلشون جدول مسیر یابیه که هر کدوم در زمان t اطلاعات رو آپ میکنند ، میشه ۴t

الگوریتم مسیر یابی و شیوه طرح سوال خیلی مهمه

۰
ارسال:

sMohammad پاسخ داده:

پس منظورش از "حداکثر فاصله"، یال نیست، منظورش روتر هاست
ممنون

۰
ارسال:

Behnam‌ پاسخ داده:

(۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷ ق.ظ)sMohammad نوشته شده توسط:  سلام
تو درس که اصلا در این مورد هیچ بحثی نکرده بود...، به هر حال...
دوستان مگه نگفته "حداکثر فاصله دو مسیر یاب"، اون یال هایی که من مشخص کردم، بین اون دو راس "حداکثر فاصله هستند" که شده ۵
چرا جواب چیز دیگریست؟؟

ممنون

این سؤال برای من از جهاتی مبهم هست. چیزی که من از الگوریتم Distance-Vector میدونم این هست که یال‌ها دارای وزن isjkn و بین دو گره، کوتاه‌ترین فاصله رو باید پیدا می‌کردیم. الان شما برداشت‌تون از فاصله اشتباه هست و اومدید دورترین مسیر رو به دست آوردید. بین "فاصله" و دورترین "مسیر" تفاوت وجود داره. به عبارت دیگه، "فاصله" در اصل "نزدیک‌ترین" مسیر هست، نه دورترین! پس اینجا اون یال شماره‌ی ۴ رو باید به سمت کپ وصل کنید تا بشه ۴ یال. مخصوصاً که در صورت سؤال گفته حداقل زمان برای همگرا شدن نه حداکثر (اگه میگفت حداکثر، اون موقع میشد فرض کرد که روتر شاید مجبور بشه از مسیری که شما تعیین کردید بسته رو عبور بده ولی به هر حال، فاصله همیشه نزدیک‌ترین هست، نه دورترین).

اینجا سؤال از این نظر برای من گنگ هست که اون T رو برای روتر در نظر گرفته یا برای لینک ولی ظاهراً برای پردازش در روتر گرفته. در این صورت، در لحظه‌ی ۰ فرض کنید که روتر اول (پائینی) اطلاعات رو فرستاد و تأخیر لینک هم نداریم. در این صورت روترهای شماره‌ی ۱ و ۲ و ۳ هر کدوم T واحد طول میکشن که آپدیت کنند. بعد میرسه به روتر ۴ که رسیدن شرط نیست و باید زمان T برای این رو هم لحاظ کنیم. پس میشه ۴T.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۹۳ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۱۲ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۵۴ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۸۰۶ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  کتاب تست برای شبکه hamid_p ۰ ۱,۳۶۷ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۳۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۰۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۵۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۵۹۸ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۱۳ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close