تالار گفتمان مانشت
لپ تاپ های مینی - نسخه‌ی قابل چاپ

لپ تاپ های مینی - کنکوری - ۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ

سلام دوستان مانشتیSmile
یک سوال برای خرید لپ تاپ دارم:
به نظر شما مدل های mini که به نوت بوک معروفند برای کارها و پروژه های دوره ارشد(نرم افزار) کفایت میکنه؟مثلا مشخصات یکی از همین مدل ها به صورت زیره:مدل hp MINI 4112 gray.

Dual core-core N2600 1.6
cache:1M
RAM:2G
hard:320G
Graphic:1366*768 Intel 3650 upto 256M
weight:1.2 kg
Display:10" LED

لپ تاپ های مینی - Bache Mosbat - 14 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ب.ظ

به نت بوک (netbook) معروفن!
بله کفایت می کنه! اگه کاری شبیه سازی خیلی زیاد یا گرافیکی نداشته باشین.

RE: لپ تاپ های مینی - کنکوری - ۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  به نت بوک (netbook) معروفن!
بله کفایت می کنه! اگه کاری شبیه سازی خیلی زیاد یا گرافیکی نداشته باشین.

Big Grin دیدم فروشنده میگه netbook.فکر کردم اشتباه لفظی داشتهTongue . ممنون.
سبکی لپ تاپ برام مهمه.بچه ها میگفتن برای کار برنامه نویسی تحت ویندوز مثل جاوا و ... زیاد cpu های این مدل های مینی خوب نیست! میشه راهنمایی کنید.ممنونم.

RE: لپ تاپ های مینی - Bache Mosbat - 14 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ب.ظ

(۱۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ب.ظ)کنکوری نوشته شده توسط:  Big Grin دیدم فروشنده میگه netbook.فکر کردم اشتباه لفظی داشتهTongue . ممنون.
سبکی لپ تاپ برام مهمه.بچه ها میگفتن برای کار برنامه نویسی تحت ویندوز مثل جاوا و ... زیاد cpu های این مدل های مینی خوب نیست! میشه راهنمایی کنید.ممنونم.

کند تر هست ولی جواب می ده. من خودم نرم افزار های شبیه ساز سخت افزاری رو اجرا کردم. جاوا هم با نت بینز که سبک تر هست کار کردم. چیزی کم نیاورده.
ولی در حد خودش باید ازش توقع داشته باشین. یهو ده تا برنامه سنگین رو با هم اجرا نکنین. Smile

لپ تاپ های مینی - one hacker alone - 15 شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ ب.ظ

بزرگترین ویژگی این سیستم ها بزرگترین عیب اونهاست
این نت بک ها چون اندازه کوچکی دارند قابل حمل هستن اما همین اسکرین کوچک ادم رو اذیت میکنه مثلا برخی از برنامه ها مثل maple برای ریاضی وقتی راست کلیک میکنید و منو باز میشه منو انقدر طولانی هست که از اسکرین دسکتاپ میزنه بیرون و نمیتونی چند منوی اخر رو ببینی و همین موضوع رو برخی توزیع های لینوکس اذیت میکنه
اما خوب قابل حمل بودنشون واقعا خیلی کمک میکنه