تالار گفتمان مانشت
نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - نسخه‌ی قابل چاپ

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - javad94 - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ

با سلام
می خواستم نظرتون رو درباره کتاب معماری راهیان ارشد نوشته فرشاد صفایی جویا شوم؟ اونهایی که این کتاب رو خوندن و آشنا هستن لطفا منو راهنمایی کنند.
همچنین به نظر شما چه کتب و یا کتب های کنکوری واسه این درس خوب و مناسب هستش؟
لطفا منو راهنمایی بفرمایید.

با تشکر فراوان

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - unique_as14 - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۰۳ ق.ظ

کتاب خوبیه / من ازش راضی بودم / من کلا کتابهای دکتر صفاییو میپسندم

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - javad94 - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ

لطفا بیشتر راهنمایی کنید . بر اساس کدوم مرجع (منظورم مانو - پترسون و غیره)نوشته شده است؟

توضیحات بیشتر و دقیق میخوام.

با تشکر فراوان

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - javad94 - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۰۷ ق.ظ

کسی نبود؟

RE: نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - strongxxx - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴ ق.ظ

کتاب معماری دکتر فرشاد صفایی، کتابی مناسب برای فراگیری معماری کامپیوتر هست منبع اصلی اون بیشتر از کتاب پترسون هست. با این همه تنها با تکیه بر این کتاب نمی توان معماری رو کامل جواب داد

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - ghaderiyaser - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ق.ظ

در کل کتاب خوبی بود. من از خوندنش لذت می بردم. ولی باید در کنارش پوران هم خونده بشه

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - MSZ - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ

کتاب خوبیه و خیلی از جاها رو بهتر از کتاب هایی مثل پوران یا مقسمی درس داده
من ازش راضی هستم و استفاده هم می کنم. خیلی بهم کمک کرده

فقط یه ایراد داره:
یک سری غلط هایی داره که میشه اسمشون رو گذاشت غلط تایپی (هرچند خیلی ها ممکنه بهش بگن غلط علمی! چون تو رشته ما اگه یه ۰ رو بنویسی ۱، کل مطلب عوض میشه!)
این غلط ها گاها خیلی باعث سردرگمی میشه. هی میخونی میبینی این مثالی که حل کرده با اون متنی که به عنوان درسنامه نوشته نمی خونه!
تک و توک (خیلی کم) تو حل تست ها ایراد داره و استدلال های غلط آورده که اینم یه مشکل کوچیک برای این کتابه

البته هیچ کتابی به جز مرجع (اون هم زبان اصلی) کامل و درست نیست و کتاب دکتر صفایی هم از این قاعده مستثنی نیست.
ولی در کل درسنامه کاملتری نسبت به کتاب پوران داره.
اما به تنهایی کافی نیست و حتما باید در کنارش پوران رو بخونی
این دو تا با هم دیگه، شاید بیشتر از ۷۰% برای کنکور آماده ات بکنن البته به شرطی که واقعا روشون وقت بگذاری و خوب خوب بخونی
مثلا من مبحث اعداد و مدار های محاسباتی رو بصورت ترکیبی و خیلی خیلی دقیق و عمیق از رو این دو تا کتاب خوندم که حدود یک ماه طول کشید! ولی خوبی اش اینه که الان مطمئنم اگه من نتونم سوالی از این مبحث رو جواب بدم به احتمال خیلی زیاد (نمیگم ۱۰۰%) کس دیگه ای هم نمیتونه جواب بده.

RE: نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - Sunshine Off - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ ق.ظ

به نظرم این کتاب در کنار پوران دیگه جای سوالی برای معماری باقی نمیذاره چون این دو مکمل هم هستندوهردوفوق العاده اند.پوران از روی مانو هست وراهیان ارشد از روی پترسون.[/php]

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - javad94 - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۳۱ ق.ظ

ممنونم از همتون و دستتون درد نکنه

فقط یه سوال میمونه و اونم اینه که:

به سایت راهیان ارشد که سر می زنی می بینی نوشته سال انتشار کتاب: سال ۱۳۸۷ و چاپ دوم . می خواستم بدونم که آخرین ویرایش این کتاب مربوط به سال ۸۷ هستش یا نه ویرایش های دیگه هم داره ؟ این رو واسه این می پرسم که شاید کتاب قدیمی رو گذاشتند رو سایت و هنوز آپدیتش نکردن. این احتمال هم هستش. لطفا اگه اطلاعی چیزی دارید منو راهنمایی کنید.

با تشکر

RE: نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - Sunshine Off - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ ق.ظ

(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۳۱ ق.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  ممنونم از همتون و دستتون درد نکنه

فقط یه سوال میمونه و اونم اینه که:

به سایت راهیان ارشد که سر می زنی می بینی نوشته سال انتشار کتاب: سال ۱۳۸۷ و چاپ دوم . می خواستم بدونم که آخرین ویرایش این کتاب مربوط به سال ۸۷ هستش یا نه ویرایش های دیگه هم داره ؟ این رو واسه این می پرسم که شاید کتاب قدیمی رو گذاشتند رو سایت و هنوز آپدیتش نکردن. این احتمال هم هستش. لطفا اگه اطلاعی چیزی دارید منو راهنمایی کنید.

با تشکر
بله آخرین ویرایش این کتاب برای سال ۸۷ هست.منم سال گذشته خریدم که برای چاپ ۸۷بود.

نظرات شما درباره کتاب معماری راهیان ارشد - unique_as14 - 02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ ق.ظ

هنوز چاپ جدیدی نیومده / من خودم منتظره ویراست جدیدشم / از خود دکتر صفائی پرسیدم گفت دارم رو چند کتاب دیگه کار میکنم اگه تموم بشه برای ویراست جدید شروع میکنم (البته پارسال تو آبان پرسیدم)