تالار گفتمان مانشت
تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - farahnaz - 03 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۲۴ ب.ظ

اگر آرایه سه بعدی [tex]A\left [1..a,2..b,3..c \right ][/tex] را به صورت ستونی در یکه آرایه تک بعدی b ذخیره کنیم [tex]B\left [i,j,k \right ][/tex] چندمین عنصر آرایه برحسب مقادیر k,j,i,c,b,a خواهد بود ؟
۱)
[tex](k-3)(b-1)a (j-2)a k[/tex]
۲)
[tex](i-1)(b-1)(c-2) (j-2)(c-2) i[/tex]
۳)
[tex](k-3)(b-1)a (j-2)a k-1[/tex]
۴)
[tex](i-1)(b-1)(c-2) (j-2)(c-2) i-1[/tex]

گزینه ۳ یکمی صحیح به نظر میرسه ولی به نظرم هیچ گزینه صحیحی وجود نداره چون جواب خودم اینه
[tex](k-3)(b-1)a (j-2)a i-1[/tex]

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - bahar.computer - 03 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ

آره...سوال ایراد داره..فک کنم این سوال حذف شه

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - somayeh kashefi - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۰۳ ق.ظ

بله گزینه ۳ درسته ولی این سوال رو حذف نمیکنن اشتباه چاپی بوده فقط به جای K بایستی i رو مینوشتن.

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - fatima1537 - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۲۸ ق.ظ

من یکمی رو این سئوال فکر کردم و به نتیجه ای نرسیدم جواب ندادم.
اگر اینطور باشه که به جای i ، K رو نوشته باشن که این دو خیلی تفاوت دارن.چرا سئوال رو حذف نکنن؟

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - farahnaz - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۲ ب.ظ

به نظر من هم حذف نمیشه اشکال تایپی داره .
برای [tex]n> 0[/tex] خروجی برنامه زیر چیست ؟
int test(int n)
{
if(n==1) return 0;
else
retyrn test(--n)+2

۱)
[tex]n^{2}[/tex]
۲)
[tex]2 n[/tex]
۳)
n امین عدد طبیعی
۴)
n امین عدد طبیعی زوج

به نظرم گزینه ۴ میشه نظر شما چیه ؟[/align]

RE: تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - MShariati - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ

(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۲ ب.ظ)farahnaz نوشته شده توسط:  به نظر من هم حذف نمیشه اشکال تایپی داره .
برای [tex]n> 0[/tex] خروجی برنامه زیر چیست ؟
int test(int n)
{
if(n==1) return 0;
else
retyrn test(--n)+2

۱)
[tex]n^{2}[/tex]
۲)
[tex]2 n[/tex]
۳)
n امین عدد طبیعی
۴)
n امین عدد طبیعی زوج

به نظرم گزینه ۴ میشه نظر شما چیه ؟[/align]

به نظرم درسته. منم ۴ را زدم.

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - bahar.computer - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۰۲ ب.ظ

منم ۴ زذم

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - mfXpert - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ ب.ظ

گزینه ۴ درسته.البته باید می گفت با این فرض که اعداد طبیعی از صفر شروع می شن(هر چند از کد نوشته شده هم میشه یه جورایی این موضوع رو فهمید.)چون تو بعضی از کتاب های ریاضی اعداد طبیعی رو با شروع از عدد یک در نظر می گیرن

RE: تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - bahar.computer - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ

من زدم گزینه ی ۳/شما چطور؟

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - farahnaz - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۹ ب.ظ

من این و نزدم یه کم شک دار به نظرم میومد

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - somayeh kashefi - 04 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۵۹ ب.ظ

گزینه ۴ رو زدم

(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  گزینه ۴ درسته.البته باید می گفت با این فرض که اعداد طبیعی از صفر شروع می شن(هر چند از کد نوشته شده هم میشه یه جورایی این موضوع رو فهمید.)چون تو بعضی از کتاب های ریاضی اعداد طبیعی رو با شروع از عدد یک در نظر می گیرن
منم گزینه ۴ رو زدم

تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - mfXpert - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ق.ظ

(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)bahar.computer نوشته شده توسط:  من زدم گزینه ی ۳/شما چطور؟
درسته

RE: تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - Mojtaba - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ق.ظ

(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)bahar.computer نوشته شده توسط:  من زدم گزینه ی ۳/شما چطور؟

سلام
به نظر من گزینه ۳ یعنی عدد ۲۰ درست هستش.

RE: تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - bahar.computer - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ق.ظ

من زدم گزینه ی ۲
شما چطور؟

RE: تحلیل سوالات مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر۱۳۹۱ - farahnaz - 05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۳ ق.ظ

(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ق.ظ)bahar.computer نوشته شده توسط:  من زدم گزینه ی ۲
شما چطور؟

این تو کتاب قلی زاده بودش Smile ولی من نزدمش