تالار گفتمان مانشت
تست ۳۱ it90 - نسخه‌ی قابل چاپ

تست ۳۱ it90 - rad.bahar - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۱۰ ق.ظ

گزاره زیر غلط است
در گرافی که همه راس های ان درحه زوج دارند هر دنباله ماکزیمال یک ندار اویلری است
منظور از دنباله ماکزیمال چیه همان نوشتن درجات به ترتیب نزولی است یا چیز دیگری است

تست ۳۱ it90 - Jooybari - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۱۱ ق.ظ

فکر کنم منظورش دنباله رئوس (مسیر) با طول ماکزیمم ممکنه. اگه گرافمون همبند باشه ماکزیمم مسیرمون میشه یه دور اویلری که طولش برابر تعداد رئوسمونه. ولی اگه گرافمون از دو k5 تشکیل شده باشه دیگه طول ماکزیمم مسیرمون میشه ۵/

RE: تست ۳۱ it90 - rad.bahar - 05 بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۴۴ ق.ظ

(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۱۱ ق.ظ)Lakikharin نوشته شده توسط:  فکر کنم منظورش دنباله رئوس (مسیر) با طول ماکزیمم ممکنه. اگه گرافمون همبند باشه ماکزیمم مسیرمون میشه یه دور اویلری که طولش برابر تعداد رئوسمونه. ولی اگه گرافمون از دو k5 تشکیل شده باشه دیگه طول ماکزیمم مسیرمون میشه ۵/

با تشکر از جوابتان گیچ شدم چرا اگه گرافمون همبند باشه ماکزیمم مسیرمون میشه یه دور اویلری که طولش برابر تعداد رئوسمونه. مگر نه این است که مدار اویلری دوری است که از هر یال ۱ بار میگذرد خوب دراین صورت طول ماکزیمم مسیرمون برابر تغداد یالها می شود نه تعداد رئوسمونه.
در ضمن این جمله اتان را هم متوجه نشدم لطفا بیشتر توضیح دهید
اگه گرافمون از دو k5 تشکیل شده باشه دیگه طول ماکزیمم مسیرمون میشه ۵/

تست ۳۱ it90 - Jooybari - 05 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۲۲ ق.ظ

ببخشید من روی تعریفا یکم مشکل دارم. همیشه همیلتونی و اویلری رو اشتباه میگیرم. ولی توی جواب طولانی ترین دور وقتی مدار اویلریه که همبند باشه. روی همون مثالی که گفتم اگه ۲ تا k5 داشته باشیم طولانی ترین مسیرمون میشه ۱۰ و طولش با مجموع تعداد یالها برابر نیست.