تالار گفتمان مانشت
تست گسسته IT89 - نسخه‌ی قابل چاپ

تست گسسته IT89 - netsupport - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲ ق.ظ

تعداد درخت های فراگیر(پوشا)برای گراف کامل [tex]K_{6}[/tex] که هیچ کدام با دیگری یکریخت نباشند چندتاست؟
۱)۶
۲)۴۶۶۵۶
۳)۱۲۹۶
۴)۳۶
جواب میشه گزینه ۱
ولی روش حل کردنش چجوریه؟؟؟؟

تست گسسته IT89 - Jooybari - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ

میشه تعداد درختهای با ۶ راس. به شرطی که به هیچ راسی شماره راس ندیم:
دنباله درجات رئوس این ۶ درخت میشه:

۲,۲,۲,۲,۱,۱ یک حالت داره.
۳,۲,۲,۱,۱,۱ دو حالت داره.
۳,۳,۱,۱,۱,۱ یک حالت داره.
۴,۲,۱,۱,۱,۱ یک حالت داره.
۵,۱,۱,۱,۱,۱ یک حالت داره.

برای دو حالت دومین دنباله درجات رئوس، ۵ تا راس رو بصورت خطی به هم وصل کنین و یه راس اضافی رو یه بار به راس دوم و یه بار به راس سوم اضافه کنین.

در مجموع میشه ۶ حالت.

RE: تست گسسته IT89 - fa_te64 - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ ب.ظ

من یه خورده با مفهوم یکریختی مشکل دارم. الان این ۲ حالتی ک شما برای مورد دوم درنظر گرفتید از لحاظ درجه،تعداد یال و مسطح بودن مشابهند. متوجه نمیشم چطور غیر یکریخت در نظر گرفتید؟

تست گسسته IT89 - Jooybari - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۱۵ ب.ظ

یعنی اگه دوتا درخت رو بکشید و هرجور که میتونین به رئوسش حرف نسبت بدین به هیچ وجه یه درخت از نوع اول با یه درخت از نوع دوم مشابه نمیشن. اگه درختهاشو بکشید متوجه میشید. به این شکل میشن:
[tex]\_\_|\_\_[/tex]
[tex]\_\_\_|\_[/tex]

RE: تست گسسته IT89 - netsupport - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۸ ب.ظ

(۰۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ)Lakikharin نوشته شده توسط:  میشه تعداد درختهای با ۶ راس. به شرطی که به هیچ راسی شماره راس ندیم:
دنباله درجات رئوس این ۶ درخت میشه:

۲,۲,۲,۲,۱,۱ یک حالت داره.
۳,۲,۲,۱,۱,۱ دو حالت داره.
۳,۳,۱,۱,۱,۱ یک حالت داره.
۴,۲,۱,۱,۱,۱ یک حالت داره.
۵,۱,۱,۱,۱,۱ یک حالت داره.

برای دو حالت دومین دنباله درجات رئوس، ۵ تا راس رو بصورت خطی به هم وصل کنین و یه راس اضافی رو یه بار به راس دوم و یه بار به راس سوم اضافه کنین.

در مجموع میشه ۶ حالت.
بی زحمت اگه میشه یکم بیشتر این قسمتو توضیح بدین!!

تست گسسته IT89 - Jooybari - 05 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۳۳ ق.ظ

تعداد حالتهای رسم یک درخت با ۶ راس رو میخاد با فرض اینکه راسها نامگذاری نشده باشن. یه بحث مشابهشو توی شیمی دبیرستان داشتیم. برای فکر کنم بحث ایزومرها بود. با این تفاوت که اونجا حداکثر درجه میتونست ۴ باشه و ...