تالار گفتمان مانشت
رشنال رز - نسخه‌ی قابل چاپ

رشنال رز - ریحانه - ۳۰ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ

سلام.

من میخوام یه پروژه rup با رشنال رز انجام بدم. تا حالا همچین کاری رو انجام ندادم. از دوستانی که تجربه دارند میخواستم بهم کمک کنند که از کجا باید شروع کنم؟ اگر کتاب کاربردی راجب انجام صحیح یک پروژه میشناسید هم بهم معرفی کنید.

ممنونم

رشنال رز - fatima1537 - 01 بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۲۲ ق.ظ

من کتاب کاربردی سراغ ندارم ولی خیلی ساده است ما با اسلایدهای استادمون یاد گرفتیم.پروژه های همکلاسی‌ها هم بزرگ بود. الان اون اسلایدها رو ندارم چون مال خیلی وقت پیش بود.

RE: رشنال رز - sina_bhh - 01 بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ

(۳۰ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  سلام.

من میخوام یه پروژه rup با رشنال رز انجام بدم. تا حالا همچین کاری رو انجام ندادم. از دوستانی که تجربه دارند میخواستم بهم کمک کنند که از کجا باید شروع کنم؟ اگر کتاب کاربردی راجب انجام صحیح یک پروژه میشناسید هم بهم معرفی کنید.

ممنونم

سلام

خب اولین کاری که باید انجام بدید تهیه سند چشم انداز مربوط به موضوعی هست که در نظر گرفتید که قالب اصلی رو پیوست کردم.
مرحله بعد تعیین موارد کاربردی و رسم اون داخل رشنال رز هستش.
مرحله بعد توصیف موارد کاربردی هستش که قالب اون هم پیوست می کنم.
یک فایل هم که آموزش رشنال رز هست رو هم پیوست میکنم.
یک سری فایل هم مربوط به شرکت ایزایران هست که تمام موارد رو توضیح داده.البته از بخش ۸ میزارم چون فکر کنم از این بخش شما بهش نیاز داشته باشید(در کل نحوه استخراج موارد کاربردی, دیاگرام‌ها و ... رو توضیح داده)

RE: رشنال رز - uniquegirl - 02 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۳۱ ب.ظ

(۰۱ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ)sina_bhh نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ)ریحانه نوشته شده توسط:  سلام.

من میخوام یه پروژه rup با رشنال رز انجام بدم...
ممنونم
... تهیه سند چشم انداز مربوط به موضوعی هست که در نظر گرفتید...
مرحله بعد تعیین موارد کاربردی و رسم اون داخل رشنال رز هستش.
مرحله بعد توصیف موارد کاربردی هستش که قالب اون هم پیوست می کنم.
یک فایل هم که آموزش رشنال رز هست رو هم پیوست میکنم.
یک سری فایل هم مربوط به شرکت ایزایران هست که تمام موارد رو توضیح داده.البته از بخش ۸ میزارم چون فکر کنم از این بخش شما بهش نیاز داشته باشید(در کل نحوه استخراج موارد کاربردی, دیاگرام‌ها و ... رو توضیح داده)

سلام. من هم از فایلا استفاده کردم و ممنونم.Shy فقط میخواستم بپرسم:
- تولید خودکار کد با استفاده از rational rose (کد ++C یا جاوا) چطوریه؟

۲- چطور میتونیم یک prototype (دمو) از تحلیلی که انجام میدیم ارائه بدیم؟ (دمو باید قابلیت های سیستم را به طور کامل به کاربر نشان بدهد، اما لازم نیست که واقعا داده بگیرد و پردازش روی آن انجام دهد و خروجی تولید کند.)
بهمون گفتن می تونیم قابلیت های سیستم رو به صورت hardcode شده و با استفاده از یکسری صفحات flash یا html ساده به نمایش بذاریم. اما دقیق نمیدونم چطور...Huh
ضمنا میشه بقیه آموزش رو هم فایلاشو بذارید یا آدرسشو بدید برم بردارم؟
باز هم ممنونم از کمکتونBlush

RE: رشنال رز - sina_bhh - 03 بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۳۹ ب.ظ

(۰۲ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۳۱ ب.ظ)uniquegirl نوشته شده توسط:  سلام. من هم از فایلا استفاده کردم و ممنونم.Shy فقط میخواستم بپرسم:
- تولید خودکار کد با استفاده از rational rose (کد ++C یا جاوا) چطوریه؟

۲- چطور میتونیم یک prototype (دمو) از تحلیلی که انجام میدیم ارائه بدیم؟ (دمو باید قابلیت های سیستم را به طور کامل به کاربر نشان بدهد، اما لازم نیست که واقعا داده بگیرد و پردازش روی آن انجام دهد و خروجی تولید کند.)
بهمون گفتن می تونیم قابلیت های سیستم رو به صورت hardcode شده و با استفاده از یکسری صفحات flash یا html ساده به نمایش بذاریم. اما دقیق نمیدونم چطور...Huh
ضمنا میشه بقیه آموزش رو هم فایلاشو بذارید یا آدرسشو بدید برم بردارم؟
باز هم ممنونم از کمکتونBlush

خوشحالم فایلها به دردتون خورد

فکر کنم فایل Rational Roze.doc به سوال دومتون و فایل UML Rational Rose101.pdf به سوال اولتون جواب میده

اون آموزشها رو استادمون بهمون داد و نمیدونم تو اینترنت باشه یا نه.ولی بقیشو اینجا میزارم