تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه ارشد ۱۳۹۲ - daneshjo - 03 مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱ ب.ظ

با سلام

دوستان به نظر شما خوندن کتاب قدسی برا ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم می ارزه ؟؟؟یعنی الان بخوام شروع کنم؟؟!!!!!ExclamationIdea

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - fateme66 - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  بچه ها به نظرتون روزی ۵ -۶ ساعت درس خوندن تا کنکور بسه؟ یا باید ساعت درس خوندنمو زیاد کنم؟

شما ببینید سرعت خوندنتون چطوره،الان تا کجای درسا رو پیش بردین،یکی مثل من که سرعت خوندنش پایین هست به نظرم باید بیشتر تایم بذاره تا بتونه خودش رو به حد قابل قبولی برسونه.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ق.ظ

ای خداااااااااا...نمی دونم با این ریاضی مهندسی چطوری کنار بیام...
هیچی نمی فهمم .. حتی همون فصل اولش رو...هیچی بلد نیستم
به خدا ۲ تا تستم بتونم بزنم کافیه...فقط موندم چیکار کنم خدااااااااااااا

گروه ارشد ۱۳۹۲ - nomad:D - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۵ ق.ظ

من سرعتم زیاد نیست. فکر کنم دیگه حداقل به ۷ ساعت برسونم. حالا تازه شروع کردم به جدی خوندن یه چند روزی با ۵ - ۶ ساعت پیش برم تا کم کم زیادش کنم.

یه سوال: میشه بگید شما به چه مدل درس حوندن میگید مفید؟

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  من ۱ ماهه دارم میخونم مفید روزی ۵ ساعت. اما باید تا ۱۳ ببرمش من واس ۲ تا کنکور قبلیمم همین بودم .رتبه عالی هم بدست آوردم. ارشد هنوز تلاش بیشتر از اونا میخواد. من حیفم می یاد روزی فقط ۵ ساعت بخونم وقتی علاقشو و امیدشو دارم. تازه من صفرم واس کنکور .شاید شما بلدین و قبلا آماده بودین ۵ ساعت کافی باشه!!

آفرین خیلی خوبه.
من واقعا توانشو ندارم بیشتر از ۷ ساعت بخونم. دیگه بخوام خودکشی کنم میشه ۸ ساعت.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۹ ق.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۵ ق.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من سرعتم زیاد نیست. فکر کنم دیگه حداقل به ۷ ساعت برسونم. حالا تازه شروع کردم به جدی خوندن یه چند روزی با ۵ - ۶ ساعت پیش برم تا کم کم زیادش کنم.

یه سوال: میشه بگید شما به چه مدل درس حوندن میگید مفید؟

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  من ۱ ماهه دارم میخونم مفید روزی ۵ ساعت. اما باید تا ۱۳ ببرمش من واس ۲ تا کنکور قبلیمم همین بودم .رتبه عالی هم بدست آوردم. ارشد هنوز تلاش بیشتر از اونا میخواد. من حیفم می یاد روزی فقط ۵ ساعت بخونم وقتی علاقشو و امیدشو دارم. تازه من صفرم واس کنکور .شاید شما بلدین و قبلا آماده بودین ۵ ساعت کافی باشه!!

آفرین خیلی خوبه.
من واقعا توانشو ندارم بیشتر از ۷ ساعت بخونم. دیگه بخوام خودکشی کنم میشه ۸ ساعت.

مثلا من روزی ۱۰ ساعتی همراه با کتابم تو اتاق تو پذیرایی، اما تو این ۱۰ ساعت فقط واقعا نصفش مفید دارم میخونم و تمرکزم رو درسه بقیش فقط کتاب جلو چشامه یا فقط نگاه الکی میکنم... یا هی ازش جدا میشم و دوباره بر میگردم سروقتش در مجموع ۱۰ ساعته اما مفیدش کمتره. من بیشتر درسارو هنوز ۱ بارم نخوندم. پس باید وقتی ک دارمو ازش استفاده کنم.حیفه .۷ ماه زود میره بعدش لذت بخشه اگه واقعا کم کاری نکنیم و اونوقتم از خودمون ناراحت نیستیم

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - m@hboobe - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۴ ق.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۱ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  من چرا انقد عقبم!!!!! زبان ، نظریه , معماری ، الگوریتم، برنامه نویسی ، ۴ تا ریاضیات........ حتی ی بارم نخوندم. خیلییییییییی استرسی شدم.
برای ریاضیات ک اگه ۲تاشو بخونمم همه وقتم رفتن. روحیمو باختم ۲ روزه...مثل مرغ سرکنده شدم .
ب امید خدا فقط.........

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)پارمی نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۴ ق.ظ)white bird نوشته شده توسط:  بچه ها کسی کتاب قلی زاده خونده؟ بنظرتون چطوره؟
حل تمرینش هست تو نت؟
این کتاب خلاصه گریمالدیه. کتاب خوبیه و حل تمرینشم تو نت هست.

منم موافقم دوران دانشگاه قلی زاده رو خوندم کتاب بدی نیست اما اینجا خیلیا گریماندی رو توصیه میکنن Confused .
خیلی دیره واسه تهیه منابع اما...
من واسه کتاب CLRS واقعا نمیدونم چی کار کنم با این وقتی که دارم نمیدونم ارزش داره کتاب به اون عظمت بخرم Huh یا اینکه یه کتاب تست و نکته خوب کافیهUndecided

راستی میخواستم از پارسه کتاب سیستم عامل حقیقت ظاهرا مانشتی ها گفتن جلد مشکی که رویکرد حل مسئه است گفتن مناسبه.
میخواستم بدونم دقیقا کتابهای ریاضی مهندسی مقتعدی و آمار طورانی و مدار الکتریکی و زبان ، چه عنوانی دارند و نویسنده مدار و زبان کی هست ؟! Huh

منظور از قلی زاده همون کتاب سبز رنگ!! فکر کنم انتشارات شریف؟؟؟؟اینو میگین؟بخونیمش بد نیس

کتاب ساختمان گسسته بهروز قلی زاده بله همون سبزه که واسه انتشارات شریفه هست. حرف از عقب بودن نزنید که Sad من تا پای درس میشینم فکر پروژه ام اذیتم میکنه فعلا صبح تا ۳ ظهر درس میخونم بعدش به بقیه گرفتاریهام فکر میکنم. عقب نیستی این دوماه بتونی ۳ حداکثر ۴ درس یه دور بخونی عالیه(البته از نظر من!)Undecided

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - daneshjo - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ب.ظ

(۰۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  با سلام

دوستان به نظر شما خوندن کتاب قدسی برا ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم می ارزه ؟؟؟یعنی الان بخوام شروع کنم؟؟!!!!!ExclamationIdea

HuhHuhیکی جواب ما رو نداد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Sad

لطفا اگه چیزی درموردش میدونید بگید؟؟؟؟؟Rolleyes

گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ

بچه ها یعنی نظریه واس منی ک صفرم لینز ک دارم خوب نیس؟سخته؟ ی ترجمه روون تر بهتره؟ ؟ گفتن اکبری!!!
یا این کتاب اون کتاب راه حل نیست و فقط خوندنه یا تاثیر کتاب هم زیاده

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - azad_ahmadi - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۹ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  با سلام
دوستان به نظر شما خوندن کتاب قدسی برا ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم می ارزه ؟؟؟یعنی الان بخوام شروع کنم؟؟!!!!!

سلام دوست عزیز.
من طراحی الگوریتم قدسی رو خوندم، کتاب خوبیه. اما ساختمان رو نمی دونم و نظری هم ندارم.
من می خوام برای این دو درس، پارسه و پوران رو می خونم. نمی رسم وگرنه (clrs) رو می خوندم.
موفق باشی.

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  بچه ها یعنی نظریه واس منی ک صفرم لینز ک دارم خوب نیس؟سخته؟ ی ترجمه روون تر بهتره؟ ؟ گفتن اکبری!!!
یا این کتاب اون کتاب راه حل نیست و فقط خوندنه یا تاثیر کتاب هم زیاده

لینز رو بخون دوست عزیز. من زبان اصلیش رو دارم می خونم، حتی از بسیاری ترجمه ها که من دیدم روانتر و ساده تره.
سخت نیست اما بسیار بسیار دقت می خواد. مسلما کتاب تاثیر داره، و مرجع که همون لینز هست پرکاربردتر از کتابای نظیر مانند سودکمپ و ... است. تمرینات لینز رو مسلط شو مشکلی نخواهی داشت.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ ب.ظ

ترجمه جعفر تنها یعنی خیلی با صراف زاده فرق داره ک برای من روون تر باشه!!! فعلا صراف زاده دارم. حل تمرین چطور براش!!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ

امروز دو ماه از درس خوندن گذشت ۶۰ روز (با دستاوردی عالی از کلیه دروس)
خداییش خیلی نفس گیر بود ولی خیلی چیزا دستگیرم شد
دور اول خیلی زود تر از اون چیزی که پیش بینی کرده بودم (۲۶ مرداد)تموم شد یعنی ۴ مرداد .
هفته دیگه ۷ تا درس رو (هر روز یک درس) میخونم تا تمام این دو ماه دوباره طی یک هفته بیاد توی حافظه کوتاه مدتم(محاسبات عددی و گسسته و نظریه زبان و مدار منطقی و معماری و ساختمان داده و الگوریتم) بعدش هم تا آخر شهریور شروع میکنم به حل تمرین کتاب های مرجع (CLRS , نیپولیتان , منطقی مانو , معماری مانو , سیستم عامل استالینگز , نظریه لینز)

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - azad_ahmadi - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۶ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  ترجمه جعفر تنها یعنی خیلی با صراف زاده فرق داره ک برای من روون تر باشه!!! فعلا صراف زاده دارم. حل تمرین چطور براش!!

همون صراف زاده رو بخون،البته من ترجمه تنها رو ندیدم، اما مهم اینه که بخونی و همه مباحث رو پوشش داده باشه.
حل تمرین لینز هم هست، میتونی از اونهم استفاده کنی.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - hasti69 - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۶ ب.ظ

منم هستم . من دارم شروع میکنم. به امید خدا

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Shokoufe.S - 04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  امروز دو ماه از درس خوندن گذشت ۶۰ روز (با دستاوردی عالی از کلیه دروس)
خداییش خیلی نفس گیر بود ولی خیلی چیزا دستگیرم شد
دور اول خیلی زود تر از اون چیزی که پیش بینی کرده بودم (۲۶ مرداد)تموم شد یعنی ۴ مرداد .
هفته دیگه ۷ تا درس رو (هر روز یک درس) میخونم تا تمام این دو ماه دوباره طی یک هفته بیاد توی حافظه کوتاه مدتم(محاسبات عددی و گسسته و نظریه زبان و مدار منطقی و معماری و ساختمان داده و الگوریتم) بعدش هم تا آخر شهریور شروع میکنم به حل تمرین کتاب های مرجع (CLRS , نیپولیتان , منطقی مانو , معماری مانو , سیستم عامل استالینگز , نظریه لینز)

من بعد دور اولم یه جورایی نیاز به دور دوم رو خیلی شدید حس میکنم این یعنی این که من کامل نمیخونم؟ یا اینکه واسه شما هم این حس پیش میاد؟ دور اولتون همراه با خلاصه نویسی بود؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۶ ب.ظ

(۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۵۴ ب.ظ)Shokoufe.S نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)دانیال شیرافکن نوشته شده توسط:  امروز دو ماه از درس خوندن گذشت ۶۰ روز (با دستاوردی عالی از کلیه دروس)

من بعد دور اولم یه جورایی نیاز به دور دوم رو خیلی شدید حس میکنم این یعنی این که من کامل نمیخونم؟ یا اینکه واسه شما هم این حس پیش میاد؟ دور اولتون همراه با خلاصه نویسی بود؟

بله همینطوره که شما می فرمایید دور اول همیشه همراه با نقص های خاص خودشه مغز انسان اسکنر که نیست بخواد دور اول همه نکات رو بگیره ، پس نیاز به دور های بعدی و بعدی و بعدی داره .
بله من خلاصه نویسی عمیق کردم (۵ تا دفتر ۸۰ برگ شد) البته خلاصه نویسی سطحی از روی خلاصه نویسی عمیق صورت میگیره که الان وقتش نیست .