تالار گفتمان مانشت
گروه ارشد ۱۳۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 30 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۹ ب.ظ

خوش ب حال اونایی ک ریاضیات لا اقل خوندن یکیشونو. من هیچییییییییییییییییییییی. مثل منم هست کسی ریاضیات هنوز نخونده باشه اصلا!!!
مام میخونیم ب امید خدا

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Sunshine Off - 30 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ ب.ظ

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۶ ب.ظ)komkom نوشته شده توسط:  دوستان چطوری مشه اشتیاق به مطالعه را هر روز بیشتر کرد؟
بایدهدفت برات روشن وواضح باشه.مثلا اینکه بگی من حتما قبول بشم اما رتبه ودانشگاه برات مدنظرنباشه غیرواضح هست.هدف برای آدم انگیزه میاره،انگیزه هم تلاش،تلاش هم موفقیت،موفقیت یعنی رضایت ازخود.

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۹ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  خوش ب حال اونایی ک ریاضیات لا اقل خوندن یکیشونو. من هیچییییییییییییییییییییی. مثل منم هست کسی ریاضیات هنوز نخونده باشه اصلا!!!
مام میخونیم ب امید خدا
الان اتفاقا زمان خوبیه برای شرع مثلا گسسته وآمار درکنارهم.
اصلا هم عقب نیستید مهم نیست دیگران چقدرخوندند خودتون را فقط با خودتون مقایسه کنید ودرتمام لحظات به هدفتون فکرکنید با تمام وجود درس بخونید.

گروه ارشد ۱۳۹۲ - azad_ahmadi - 30 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۰ ب.ظ

سلام. شکر خدا منابعم رو دارم جمع می کنم و از همین روزا شروع می کنم. زبان کتاب ۵۰۴ رو تموم کردم.
با ریاضی ها می خوام شروع کنم، پارسال ریاضی ها رو نخوندم، انشالله تا آخر تابستون چندتا از کتابارو از پا در میارم.
برای همه دعای سلامتی و صبوری دارم.
موفق و پیروز باشید .

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - دانیال شیرافکن - ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۲ ب.ظ

سلام به دوستان گل مانشتی
پیشاپیش ماه مبارک رمضان رو به همه مانشتی ها تبریک میگم
خیلی هم خوشحالم از اینکه در جهت دستیابی به اهداف خودمان ، در نظر ها با هم ، هم نظریم و داریم با تمام اسب بخار به جلو حرکت می کنیم .
یک داستان براتون گذاشتم ، خوندنش خالی از لطف نیست :

مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت
در حال کار گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت
آنها درباره ی موضوعات و مطالب مختلف صحبت کردند
وقتی به موضوع «خدا» رسیدند، آرایشگر گفت
من باور نمی کنم خدا وجود داشته باشد
مشتری پرسید: چرا باور نمی کنی؟
آرایشگر جواب داد
کافی است به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد
به من بگو، اگر خدا وجود داشت آیا این همه مریض می شدند؟
بچه های بی سرپرست پیدا می شد؟
اگر خدا وجود دارد، نباید درد و رنجی وجود داشته باشد
نمی توانم خدای مهربانی را تصور کنم که
اجازه می دهد این چیزها وجود داشته باشد

مشتری لحظه ای فکر کرد، اما جوابی نداد
چون نمی خواست جر و بحث کند
آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت
به محض این که از آرایشگاه بیرون آمد
در خیابان مردی دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش اصلاح نکرده
ظاهرش کثیف و ژولیده بود

مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد و به آرایشگر گفت
می دانی چیست، به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند
آرایشگر با تعجب گفت: چرا چنین حرفی می زنی؟
من این جا هستم، من آرایشگرم
من همین الان موهای تو را کوتاه کردم
مشتری با اعتراض گفت: نه! آرایشگرها وجود ندارند
چون اگر وجود داشتند
هیچ کس مثل مردی که آن بیرون است
با موهای بلند و کثیف و ریش اصلاح نکرده پیدا نمی شد
آرایشگر جواب داد: نه بابا، آرایشگرها وجود دارند!
موضوع این است که مردم به ما مراجعه نمی کنند

مشتری تائید کرد: دقیقا ! نکته همین است
خدا هم وجود دارد!
فقط مردم به او مراجعه نمی کنند و دنبالش نمی گردند
برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد

گروه ارشد ۱۳۹۲ - engeneer_19 - 30 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ

کسی هست تازه بخواد شروع کنه؟ رشته فناوری اطلاعات؟
اگه بود پیام بده

گروه ارشد ۱۳۹۲ - skygirl_00 - 30 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ ب.ظ

کیا بار اول دارن مثل من کنکور میدن و درسارو بار اوله ک شرو کردن؟؟؟؟ یعنی پارسال نخوندن هیچی و امسال الان شروع خوندنشونه؟ ی اماربدین ببینیم مثل خودمون چقدی میشن

گروه ارشد ۱۳۹۲ - engeneer_19 - 30 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ب.ظ

من هستم عزیزم

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - daneshjo - 30 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ)engeneer_19 نوشته شده توسط:  کسی هست تازه بخواد شروع کنه؟ رشته فناوری اطلاعات؟
اگه بود پیام بده

سلام دوست عزیز ما قراراه از اول رمضان شرو کنیم !!Undecided
شما چطور ؟؟
به نظرتون چه موقع هایی میشه درس خوند ؟؟؟
یعنی اگه روزه بگیریم روزی چند ساعتی می تونیم بخونیم؟؟!!Idea

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸ ب.ظ)nazanin_sh نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۰۰ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  دوستان یه سؤال ؟؟؟؟Idea

به نظرتون باید یه موضوع رو که می خونی باید اول بفهمی بعد بری موضوع بعد؟؟؟؟یا اینکه بری موضوع های دیگه رو هم خوند تا ذهنت بازتر بشه؟؟؟

بستگی داره ... بعضی کتابا اینجورین که پیش بری مبحث رو جلوتر باز کرده و توضیح داده و بعضیام نه ... اگه توضیح نداده باشه خب باید بپرسید و مطلب رو برای خودتون جا بندازید ... وگرنه سر سری خوندن به امید اینکه بگیم یه کتاب تموم شد که فایده نداره .... کمیت مطالعه در کنار کیفیت مهمه به تنهایی اهمیتی نداره

البته اینا همه خضعولات (نمیدونم املاش همینه یا نهConfused ) ذهن منه ... هرکسی یه روشی داره ....

موفق باشید
ممنون از جواب شما

ولی خب اگه تجربه شخصی تو درسهای OS , DB و ساختمان داده دارین کمک کنید ؟؟؟چون من می خوام با اینا شرو کنم !!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - komkom - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۰ ق.ظ

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ)engeneer_19 نوشته شده توسط:  کسی هست تازه بخواد شروع کنه؟ رشته فناوری اطلاعات؟
اگه بود پیام بده

من هستم. همه چی رو دارم از صفر شروع می کنم

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  کیا بار اول دارن مثل من کنکور میدن و درسارو بار اوله ک شرو کردن؟؟؟؟ یعنی پارسال نخوندن هیچی و امسال الان شروع خوندنشونه؟ ی اماربدین ببینیم مثل خودمون چقدی میشن

منم مثل شمام. اولین بارمه و درسا رو دارم برای اولین بار می خونم. خیلی نگران نباشید.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Helmaa - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ ق.ظ

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  ..
شما چطور ؟؟
..
برای ماه رمضان چون روز طولانی تر از شب هست ، بعد از اذان صبح دیگه نخوابید به خوبی میشه تا ظهر یا حتی ساعت ۲-۳ بعدازظهر درس خوند بقیه روز رو هم استراحت کنید شبها هم زود بخوابید.

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Shokoufe.S - 31 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ق.ظ

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  کیا بار اول دارن مثل من کنکور میدن و درسارو بار اوله ک شرو کردن؟؟؟؟ یعنی پارسال نخوندن هیچی و امسال الان شروع خوندنشونه؟ ی اماربدین ببینیم مثل خودمون چقدی میشن

منم امسال اولین بار که از رو درسا میخونم.
امیدوارم هممون موفق بشیمAngel

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - daneshjo - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ

(۳۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲ ق.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  ..
شما چطور ؟؟
..
برای ماه رمضان چون روز طولانی تر از شب هست ، بعد از اذان صبح دیگه نخوابید به خوبی میشه تا ظهر یا حتی ساعت ۲-۳ بعدازظهر درس خوند بقیه روز رو هم استراحت کنید شبها هم زود بخوابید.
اینجوری فک کنم تا اذان مغرب چیزی ازمون نمونهSmile
من می خواستم بعد از شام شروع کنم تا موقع سحر !!!!Huh
چه جوریه به نظرتون؟؟؟

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - Helmaa - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ

(۳۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  اینجوری فک کنم تا اذان مغرب چیزی ازمون نمونهSmile
چه جوریه به نظرتون؟؟؟
اتفاقا صبح رو چون هم خوابتون کردید هم از لحاظ قندی بدنتون مشکل نداره خوب میتونید تا ظهر سرحال درس بخونید.
والا من خودم به شخصه از خواب شب نمیتونم بزنم بعد از چند روز اثرات بد خودش رو میذاره.
اگر فکر میکنید اینجوری بهتر نتیجه میگیرید و بازدهی تون خوبه میتونید تو این یک ماه شبها درس بخونید.Smile
اما در کل خواب و استراحت تو شب و نیاز بدن با استراحت تو روز اصلا جبران نمیشه!

RE: گروه ارشد ۱۳۹۲ - nazanin_sh - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۳۹ ب.ظ

(۳۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  اینجوری فک کنم تا اذان مغرب چیزی ازمون نمونهSmile
چه جوریه به نظرتون؟؟؟
اتفاقا صبح رو چون هم خوابتون کردید هم از لحاظ قندی بدنتون مشکل نداره خوب میتونید تا ظهر سرحال درس بخونید.
والا من خودم به شخصه از خواب شب نمیتونم بزنم بعد از چند روز اثرات بد خودش رو میذاره.
اگر فکر میکنید اینجوری بهتر نتیجه میگیرید و بازدهی تون خوبه میتونید تو این یک ماه شبها درس بخونید.Smile
اما در کل خواب و استراحت تو شب و نیاز بدن با استراحت تو روز اصلا جبران نمیشه!

کاملا درسته ، خواب شب باعث منسجم شدن ذهن میشه و بدون اون تمرکز پایین میاد و اطلاعات در مغز به خوبی دسته بندی نمی شن و کلا خداوند هم در قرآن اشاره می کنن به این که روز برای فعالیت هست و شب برای استراحت ....
بعد اینکه من امروز از ساعت ۸:۳۰ خوندم تا ۳ بعدظهر اصلا سخت نگذشت . اتفاقا چون دیگه سرگرمی نداشتم هی درس خوندم روزای عادی نیم ساعت می خونم ۴۵ دیقه دم یخچالمBig Grin

بازم می گم موفق باشیییییییدSmile

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)daneshjo نوشته شده توسط:  ولی خب اگه تجربه شخصی تو درسهای OS , DB و ساختمان داده دارین کمک کنید ؟؟؟چون من می خوام با اینا شرو کنم !!
پایگاه داده استعدادی در این زمینه ندارم چیزی نمی تونم بگم ... ولی سیستم عامل من خودم این ترم گذروندم و سیلبرشاتس خوندم ، اوایل خیلی نمیتونستم درکش کنم ولی الان که دوباره دارم می خونم کاملا میفهمم(البته الان کتاب پارسه رو می خونم) ....

گروه ارشد ۱۳۹۲ - esisonic - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۲ ب.ظ

کم کم داره مرداد شروع میشه...دلشروه های منم داره باهاش شروع میشه...!!!!
...
همش میترسم وقت کم بیاد!!!
آخه من ۱۲ واحد دیگه باید تو مهر پاس کنم!!!